YOUCAT pro děti již i v češtině

Karmelitánské nakladatelství představuje další přírůstek z úspěšné série YOUCAT. Právě vydaná novinka přibližuje základy křesťanství pro děti jim blízkým způsobem.
Publikováno: 23. 11. 2018 10:30

Foto mobilem: František Jemelka / TS ČBK

V teprve čtvrté jazykové mutaci na světě přichází na pulty českých knihkupců katolický katechismus přizpůsobený pro potřeby dětí od 7 do cca 12 let i jejich rodičů. Jak novinářům řekl vedoucí redaktor Karmelitánského nakladatelství Pavel Mareš, sedmé pokračování této úspěšné řady si zachovává strukturu oficiálního římskokatolického katechismu (tzv. modrého), a člení se na čtyři části. V nich se snaží formou otázek a odpovědí nastínit, jak lze plnit náročný program života ve víře.

Mareš rovněž připomenul, že u nás publikace typu YOUCAT pro děti od dob "barevné řady" knih - vydaných díky kard. Tomáškovi - až po dnešek prakticky žádná nevyšla. "Jde o další krok jak nabídnout katolickým rodinám kvalitní a dostupný materiál pro dětské seznamování se světem víry a katolické věrouky," upřesnil.

Průvodci touto základní encyklopedií křesťanství jsou čtenáři jejich vrstevníci Káťa a Matěj; v dolní části knihy vždy nechybí související vysvětlení pro rodiče, kteří by si v knize měli číst se svými dětmi, jak doporučuje vedoucí katechetické sekce ČBK Mariusz Kuźniar. Ten také mimo grafického zpracování ocenil i srozumitelný a přitom nezjednodušující jazyk nové publikace. "Věřím, že YOUCAT pro děti může velmi dobře fungovat i jako katechetická pomůcka," přiblížil další možné využití Kuźniar.

Další účastník čtvrteční prezentace vedoucí sekce pro mládež ČBK Kamil Strak pak ce svém vstupu mj. vyslovil přání, aby tato knižní novinka "mohla napomoci radosti ve vztazích rodinného života".

Tento vánoční dárek můžete zakoupit u všech dobrých knihkupců nebo v e-shopu Karmelitánského nakladatelství.

Kolektiv autorů pracoval na této knize od roku 2013. Na tvorbě se podíleli rodiče, učitelé, kněží a moderátoři dětských společenství z Rakouska, Slovenska a Německa a také přibližně 60 dětí, které dávaly zpětnou vazbu.

YOUCAT pro děti vydalo Karmelitánské nakladatelství v roce 2018. Z německého originálu YOUCAT for Kids: Katolischer Katechismus für Kinder und Eltern přeložila Jindra Hubková. 239 stran. Doporučená cena: 499 Kč.

(Zdroj: Karmelitánské nakladatelství, Mariusz Kuźniar)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Česká tenisová špička podpořila Arcidiecézní charitu Praha

V areálu pražské Sparty se odehrává charitativní turnaj O pohár prezidenta Českého tenisového svazu. Akce se účastní nejlepší čeští tenisté a tenistky včetně Petry Kvitové, Barbory Strýcové, Jiřího Veselého či Lukáše Rosola. Hráči se rozhodli vzdát části startovného ve prospěch Nadace Pohyb bez pomoci a Arcidiecézní charity Praha.
28.05.2020

Brno ozdobí socha P. Martina Středy

V rámci projektu Magistrátu statutárního města Brna "Sochy pro Brno" ozdobí jihomoravskou metropoli nová socha, tentokrát jezuitského kněze P. Martina Středy. Slavnostně bude odhalena v rámci srpnových oslav Dne Brna.
28.05.2020

P. Jiří Mannl oslavil sté narozeniny

Před sto lety se 21.5. narodil kněz královéhradecké diecéze Jiří Mannl, který nyní žije ve farnosti ve Vysokém Mýtě.
28.05.2020

Nominantka za ČBK Hana Lipovská byla zvolena do Rady České televize

ČBK nominovala do Rady České televize Hanu Lipovskou, která dnes tuto nominaci proměnila a poslanci ji 114 hlasy zvolili za novou členku rady.
27.05.2020

Papež: Modlitba přitahuje Boží moc

Pravidelná středeční katecheze byla papežem pronesena v knihovně Apoštolského paláce před televizními kamerami. Uvedena byla četbou několika veršů ze Žalmu (Žl 17, 1-3.5): »Slyš, Hospodine, spravedlivou žádost, všimni si mého nářku«. V katechezi se pak papež František zaměřil na modlitbu spravedlivých.
27.05.2020