YOUCAT pro děti již i v češtině

23. 11. 2018 Rubrika: Domácí
Karmelitánské nakladatelství představuje další přírůstek z úspěšné série YOUCAT. Právě vydaná novinka přibližuje základy křesťanství pro děti jim blízkým způsobem.

Foto mobilem: František Jemelka / TS ČBK

V teprve čtvrté jazykové mutaci na světě přichází na pulty českých knihkupců katolický katechismus přizpůsobený pro potřeby dětí od 7 do cca 12 let i jejich rodičů. Jak novinářům řekl vedoucí redaktor Karmelitánského nakladatelství Pavel Mareš, sedmé pokračování této úspěšné řady si zachovává strukturu oficiálního římskokatolického katechismu (tzv. modrého), a člení se na čtyři části. V nich se snaží formou otázek a odpovědí nastínit, jak lze plnit náročný program života ve víře.

Mareš rovněž připomenul, že u nás publikace typu YOUCAT pro děti od dob "barevné řady" knih - vydaných díky kard. Tomáškovi - až po dnešek prakticky žádná nevyšla. "Jde o další krok jak nabídnout katolickým rodinám kvalitní a dostupný materiál pro dětské seznamování se světem víry a katolické věrouky," upřesnil.

Průvodci touto základní encyklopedií křesťanství jsou čtenáři jejich vrstevníci Káťa a Matěj; v dolní části knihy vždy nechybí související vysvětlení pro rodiče, kteří by si v knize měli číst se svými dětmi, jak doporučuje vedoucí katechetické sekce ČBK Mariusz Kuźniar. Ten také mimo grafického zpracování ocenil i srozumitelný a přitom nezjednodušující jazyk nové publikace. "Věřím, že YOUCAT pro děti může velmi dobře fungovat i jako katechetická pomůcka," přiblížil další možné využití Kuźniar.

Další účastník čtvrteční prezentace vedoucí sekce pro mládež ČBK Kamil Strak pak ce svém vstupu mj. vyslovil přání, aby tato knižní novinka "mohla napomoci radosti ve vztazích rodinného života".

Tento vánoční dárek můžete zakoupit u všech dobrých knihkupců nebo v e-shopu Karmelitánského nakladatelství.

Kolektiv autorů pracoval na této knize od roku 2013. Na tvorbě se podíleli rodiče, učitelé, kněží a moderátoři dětských společenství z Rakouska, Slovenska a Německa a také přibližně 60 dětí, které dávaly zpětnou vazbu.

YOUCAT pro děti vydalo Karmelitánské nakladatelství v roce 2018. Z německého originálu YOUCAT for Kids: Katolischer Katechismus für Kinder und Eltern přeložila Jindra Hubková. 239 stran. Doporučená cena: 499 Kč.

(Zdroj: Karmelitánské nakladatelství, Mariusz Kuźniar)

Autor článku: František Jemelka