YOUCAT pro děti již i v češtině

Karmelitánské nakladatelství představuje další přírůstek z úspěšné série YOUCAT. Právě vydaná novinka přibližuje základy křesťanství pro děti jim blízkým způsobem.
Publikováno: 23. 11. 2018 10:30

Foto mobilem: František Jemelka / TS ČBK

V teprve čtvrté jazykové mutaci na světě přichází na pulty českých knihkupců katolický katechismus přizpůsobený pro potřeby dětí od 7 do cca 12 let i jejich rodičů. Jak novinářům řekl vedoucí redaktor Karmelitánského nakladatelství Pavel Mareš, sedmé pokračování této úspěšné řady si zachovává strukturu oficiálního římskokatolického katechismu (tzv. modrého), a člení se na čtyři části. V nich se snaží formou otázek a odpovědí nastínit, jak lze plnit náročný program života ve víře.

Mareš rovněž připomenul, že u nás publikace typu YOUCAT pro děti od dob "barevné řady" knih - vydaných díky kard. Tomáškovi - až po dnešek prakticky žádná nevyšla. "Jde o další krok jak nabídnout katolickým rodinám kvalitní a dostupný materiál pro dětské seznamování se světem víry a katolické věrouky," upřesnil.

Průvodci touto základní encyklopedií křesťanství jsou čtenáři jejich vrstevníci Káťa a Matěj; v dolní části knihy vždy nechybí související vysvětlení pro rodiče, kteří by si v knize měli číst se svými dětmi, jak doporučuje vedoucí katechetické sekce ČBK Mariusz Kuźniar. Ten také mimo grafického zpracování ocenil i srozumitelný a přitom nezjednodušující jazyk nové publikace. "Věřím, že YOUCAT pro děti může velmi dobře fungovat i jako katechetická pomůcka," přiblížil další možné využití Kuźniar.

Další účastník čtvrteční prezentace vedoucí sekce pro mládež ČBK Kamil Strak pak ce svém vstupu mj. vyslovil přání, aby tato knižní novinka "mohla napomoci radosti ve vztazích rodinného života".

Tento vánoční dárek můžete zakoupit u všech dobrých knihkupců nebo v e-shopu Karmelitánského nakladatelství.

Kolektiv autorů pracoval na této knize od roku 2013. Na tvorbě se podíleli rodiče, učitelé, kněží a moderátoři dětských společenství z Rakouska, Slovenska a Německa a také přibližně 60 dětí, které dávaly zpětnou vazbu.

YOUCAT pro děti vydalo Karmelitánské nakladatelství v roce 2018. Z německého originálu YOUCAT for Kids: Katolischer Katechismus für Kinder und Eltern přeložila Jindra Hubková. 239 stran. Doporučená cena: 499 Kč.

(Zdroj: Karmelitánské nakladatelství, Mariusz Kuźniar)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Změny ve vedení vatikánských médií

Papež František jmenoval Mattea Bruniho novým ředitelem Vatikánského tiskového střediska. Alessandro Gisotti, který působí jako dočasný ředitel vatikánského tiskového oddělení, a Sergio Centofanti byli jmenováni Svatým otcem zástupci ředitele vatikánského dikasteria pro komunikaci. Tyto změny jsou platné od 22. července 2019.
18.07.2019

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 000 EUR). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019

Sant' Egidio: 1000 mladých Evropanů v Osvětimi

Po 80 letech od vypuknutí druhé světové války se tisíc mladých lidí z 16 evropských zemí sejde v Krakově, od 19. do 21. července, aby se zúčastnili setkání "A Global Friendship to live Together in Peace".
17.07.2019

Katolický týdeník: Křesťanská inspirace

Zatímco křesťanů v Evropě ubývá, v jiných koutech světa se děje opak – zejména právě v Jižní Koreji, kde ještě před 150 lety byla křesťanů jen hrstka a nyní tvoří třetinu populace.
17.07.2019

Papež František navštíví diecézi Albano

Biskup suburbikální diecéze Albano Laziale, mons. Marcello Semeraro, při nedělních bohoslužbách ohlásil papežovu návštěvu, která připadne na sobotu 21. září. Jedná se o datum s dvojím významem – jednak osobní papežovu připomínku dne, kdy se v roce 1953 zrodilo jeho duchovní povolání, jednak diecézní slavnost dedikace nového katedrálního oltáře, který před jedenácti lety požehnal Benedikt XVI.
17.07.2019