Papež jmenoval organizátory schůzky o ochraně nezletilých

23. 11. 2018 Rubrika: Zahraniční
Tiskové středisko Svatého stolce dnes oznámilo, že papež František jmenoval členy organizačního výboru, který bude mít za úkol připravit únorové setkání svolané pro předsedy biskupských konferencí na téma ochrana nezletilých v církvi.

Organizací byli pověřeni kard. Blase J. Cupich, arcibiskup Chicaga (USA), kard. Oswald Gracias, arcibiskup Bombaje (Indie) a předseda Indické biskupské konference, Mons. Charles Scicluna, arcibiskup Malty a druhý sekretář Kongregace pro nauku víry, a samozřejmě i o. Hans Zollner SJ, předseda Střediska na ochranu nezletilých při Papežské Gregoriánské univerzitě a člen stejnojmenné papežské komise, který se stane referentem zmíněného výboru.

Vatikánského setkání ve dnech 21. až 24.února se kromě papeže Františka a předsedů biskupských konferencí jednotlivých zemí zúčastní i patriarchové východních církví, představení státního sekretariátu Svatého stolce, prefekti vatikánských úřadů a kongregací či zástupci Unie generálních představených ženských a mužských řeholí.

Do přípravných prací na únorovou schůzku se mimo jiné zapojí dvě podsekretářky vatikánského Úřadu pro laiky, rodinu a život (dr. Gabriella Gambino a dr. Linda Ghisoni), Papežská komise na ochranu nezletilých a některé oběti zneužívání ze strany katolických duchovních.

Zdroj: Vatican News (jag)

Autor článku: Monika Klimentová