Programové tipy Radia Proglas na 48. týden 2018

Datum publikace26. 11. 2018, 15.15

V týdnu od 26. listopadu dojde na vlnách Proglasu po 15 letech ke změně vysílacího schématu. Hlavní změny představí tento článek.

Ilustrační foto: Radio Proglas

V aktuálním týdnu zachytíte tyto bohoslužby: v úterý 27. listopadu v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku prostřednictvím Radia Lumen, ve čtvrtek 29. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 30. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, na první neděli adventní 2. prosince v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Nový církevní rok začíná časem adventním, tedy obdobím očekávání příchodu. První změna se dotkne dopoledního vysílání. Na ranní blok proudového vysílání od 5.00 do 9.00, tak jak ho znáte dnes, naváže každý všední den slovesný pořad. Cykly Vítejte, senioři!, Kafemlýnek, Okolo stolu (dříve Živě z Prahy) a Mezi slovy, doplní pořad Všimli jsme si, který se přesune také na 9. hodinu. Slovesné pořady naladíte každý den ve 20.15 – od pondělí do čtvrtka to budou pořady regionální studií, v pátek Vzdělávací cyklus, v sobotu Dotýkání světla a v neděli Křesťan a svět.

Pořady Trans World Radia nově uslyšíte ve všední dny v 10.15, v sobotu v 8.00 a v neděli 7.45.

Záznamy relace Radia Vatikán nově zachytíte každý den ve 20.45, reprízu ve všední dny 5.45 a o víkendu v 7.00.

Koncert vážné a duchovní hudby se v neděli přesouvá na 21.20, klasická hudba bude znít až do 23.50.

Živý růženec se můžete nově pomodlit ve 22.30 kromě úterý a pátku také ve čtvrtek a v sobotu.

Knihovničku nově naladíte v obou víkendových dnech ve 13.30.

Kukadlo s aktuálními informacemi o programu a dění v Proglasu podle nového schématu zachytíte každé pondělí v 16.00.

Cílem změn je přehlednější a obsahově provázanější vysílání. Celkově půjde především o zpřehlednění časových linií, abyste ve stejnou denní hodinu napříč pracovním týdnem mohli poslouchat stejný nebo typově příbuzný pořad.

Co v programu nenajdete? Po 17 letech od premiéry cyklu Bible v liturgii, který vznikal ve spolupráci s Českým katolickým biblickým dílem, přesuneme celou sérii do audioarchivu. Vstupenka na operu/operetu dostala nový název Tóny ze scény (sobota 21.20). Živě z Prahy nyní naladíte pod novým názvem Okolo stolu každou středu v 9.00. Jazzový podvečer/A capella – nově uslyšíte pod názvem Na kanapi. A cappellu na kanapi naladíte první a třetí neděli v měsíci v 16.25. Každou druhou, čtvrtou, případně pátou neděli v měsíci zazní od 16.25 Synkopy na kanapi, tedy půlhodina kvalitního domácího nebo zahraničního jazzu.

Na www.proglas.cz si nové schéma můžete stáhnout, své dotazy pište na redakce@proglas.cz

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku: František Jemelka