Programové tipy Radia Proglas na 48. týden 2018

V týdnu od 26. listopadu dojde na vlnách Proglasu po 15 letech ke změně vysílacího schématu. Hlavní změny představí tento článek.
Publikováno: 26. 11. 2018 16:15

Ilustrační foto: Radio Proglas

V aktuálním týdnu zachytíte tyto bohoslužby: v úterý 27. listopadu v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku prostřednictvím Radia Lumen, ve čtvrtek 29. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 30. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, na první neděli adventní 2. prosince v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Nový církevní rok začíná časem adventním, tedy obdobím očekávání příchodu. První změna se dotkne dopoledního vysílání. Na ranní blok proudového vysílání od 5.00 do 9.00, tak jak ho znáte dnes, naváže každý všední den slovesný pořad. Cykly Vítejte, senioři!, Kafemlýnek, Okolo stolu (dříve Živě z Prahy) a Mezi slovy, doplní pořad Všimli jsme si, který se přesune také na 9. hodinu. Slovesné pořady naladíte každý den ve 20.15 – od pondělí do čtvrtka to budou pořady regionální studií, v pátek Vzdělávací cyklus, v sobotu Dotýkání světla a v neděli Křesťan a svět.

Pořady Trans World Radia nově uslyšíte ve všední dny v 10.15, v sobotu v 8.00 a v neděli 7.45.

Záznamy relace Radia Vatikán nově zachytíte každý den ve 20.45, reprízu ve všední dny 5.45 a o víkendu v 7.00.

Koncert vážné a duchovní hudby se v neděli přesouvá na 21.20, klasická hudba bude znít až do 23.50.

Živý růženec se můžete nově pomodlit ve 22.30 kromě úterý a pátku také ve čtvrtek a v sobotu.

Knihovničku nově naladíte v obou víkendových dnech ve 13.30.

Kukadlo s aktuálními informacemi o programu a dění v Proglasu podle nového schématu zachytíte každé pondělí v 16.00.

Cílem změn je přehlednější a obsahově provázanější vysílání. Celkově půjde především o zpřehlednění časových linií, abyste ve stejnou denní hodinu napříč pracovním týdnem mohli poslouchat stejný nebo typově příbuzný pořad.

Co v programu nenajdete? Po 17 letech od premiéry cyklu Bible v liturgii, který vznikal ve spolupráci s Českým katolickým biblickým dílem, přesuneme celou sérii do audioarchivu. Vstupenka na operu/operetu dostala nový název Tóny ze scény (sobota 21.20). Živě z Prahy nyní naladíte pod novým názvem Okolo stolu každou středu v 9.00. Jazzový podvečer/A capella – nově uslyšíte pod názvem Na kanapi. A cappellu na kanapi naladíte první a třetí neděli v měsíci v 16.25. Každou druhou, čtvrtou, případně pátou neděli v měsíci zazní od 16.25 Synkopy na kanapi, tedy půlhodina kvalitního domácího nebo zahraničního jazzu.

Na www.proglas.cz si nové schéma můžete stáhnout, své dotazy pište na redakce@proglas.cz

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019

Katolický týdeník: Světec, který spojuje národy

Novým blahoslaveným, který má blízko k naší zemi, je od neděle 15. září P. Richard Henkes. Beatifikace se konala v německém Limburku a přijeli na ni i poutníci z Česka či Polska.
18.09.2019

Začíná soudní řízení v kauze sexuálního zneužívání ve vatikánském malém semináři

Promotor spravedlnosti vatikánského tribunálu usnesením ze dne 16. a 17. září nařídil, aby byla postoupena soudu obžaloba ze sexuálního zneužívání, jehož se měl před rokem 2012 ve vatikánském malém semináři sv. Pia X. dopustit o. Gabriele Martinelli, a obžalobu z napomáhání trestnému činu, která se týká rektora téhož ministrantského semináře, o. Enrica Radice, sdělilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2019

Naživo s Indy o tom, jak čeští dárci mění životy chudých indických dětí

Tento týden přijede do východních Čech indický koordinátor charitního projektu Adopce na dálku® P. Patrick Edward Pinto z oblasti Bangalore. O životě dětí z nejchudších indických rodin, kterým čeští dárci pomáhají získat vzdělání, bude vyprávět studentům na školách v Hradci Králové (20. 9.) a na Pardubicku (18., 19. a 23. 9.). Živé besedy pro veřejnost se uskuteční v Poličce (18. 9.), v Novém Městě nad Metují (20. 9.), v Kutné Hoře (21. 9.), v Dobrušce a v Rychnově (22. 9.) i v dalších městech. Ve čtvrtek 19. září se P. Pinto ještě setká s radním Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavlem Šotolou a s řediteli Charit.
17.09.2019

Mše svatá zahájí proces blahořečení Adolfa Kajpra

Dnes uplynulo přesně 60 let od smrti P. Adolfa Kajpra SJ (1902–1959). Při příležitosti tohoto výročí a zahájení diecézní fáze procesu jeho blahořečení se bude slavit mše svatá v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí. Začne v neděli 22. září v 9 hodin a hlavním celebrantem bude pražský arcibiskup Dominik Duka OP. V závěru bohoslužby budou ostatky Božího služebníka Adolfa Kajpra uloženy v kostele.
17.09.2019