Papež František navštíví v únoru Spojené arabské emiráty

06. 12. 2018 Rubrika: Papež František
Dnes vydal ředitel Tiskového střediska Svatého stolce Greg Burke prohlášení, že papež František přijal pozvání Jeho Výsosti šejka Mohammeda bin Zayeda Al Nahyana, korunního prince Abu Dhabí a ve dnech od 3. do 5. února navštíví Abu Dhabí ve Spojených arabských emirátech. Důvodem jeho návštěvy bude účast na Mezinárodním mezináboženském setkání na téma „Lidské bratrství“. 

Logo Apoštolské cesty papeže Františka do Spojených Arabských Emirátů

Greg Burke uvedl, že mottem návštěvy jsou slova sv. Františka Učiň mne nástrojem svého pokojea hlavním tématem papežovy návštěvy bude, jak všichni lidé dobré vůle můžou pracovat pro mír

Tato návštěva, stejně jako návštěva Egypta, svědčí o zásadním významu, který Svatý otec dává mezináboženskému dialogu. Jeho návštěva arabského světa je dokonalým příkladem kultury setkání. Návštěva je také odpovědí na pozvání katolické církve Spojených arabských emirátů.

Papež si zvolil své jméno po Františku z Assisi, který byl zářivým příkladem toho, že uváděl do praxe Ježíšova slova: „Blaze těm, kdo působí pokoj, neboť oni budou nazváni syny Božími.“ (Mt 5,9) Boží pokoj uzdravuje všechny formy nepřátelství mezi lidmi a provází Radostnou zvěst o Bohu, který se sebou smířil celý svět. Motto návštěvy - Modlitba sv. Františka z Assisi - ať vyjadřuje i naši modlitbu, aby papežova návštěva Spojených arabských emirátů mohla zvláštním způsobem šířit Boží pokoj v srdcích všech lidí dobré vůle.

Logo návštěvy představuje holubici s olivovou ratolestí v barvách vatikánské vlajky, zatímco barvy vlajky Spojených arabských emirátů jsou vepsané do křídel holubice. Symbolický význam tak poukazuje na papeže přicházejícího do země jako posel míru.

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)Autor článku: Radka Blajdová