Papež František navštíví v únoru Spojené arabské emiráty

Dnes vydal ředitel Tiskového střediska Svatého stolce Greg Burke prohlášení, že papež František přijal pozvání Jeho Výsosti šejka Mohammeda bin Zayeda Al Nahyana, korunního prince Abu Dhabí a ve dnech od 3. do 5. února navštíví Abu Dhabí ve Spojených arabských emirátech. Důvodem jeho návštěvy bude účast na Mezinárodním mezináboženském setkání na téma „Lidské bratrství“. 
Publikováno: 6. 12. 2018 14:30

Logo Apoštolské cesty papeže Františka do Spojených Arabských Emirátů

Greg Burke uvedl, že mottem návštěvy jsou slova sv. Františka Učiň mne nástrojem svého pokojea hlavním tématem papežovy návštěvy bude, jak všichni lidé dobré vůle můžou pracovat pro mír

Tato návštěva, stejně jako návštěva Egypta, svědčí o zásadním významu, který Svatý otec dává mezináboženskému dialogu. Jeho návštěva arabského světa je dokonalým příkladem kultury setkání. Návštěva je také odpovědí na pozvání katolické církve Spojených arabských emirátů.

Papež si zvolil své jméno po Františku z Assisi, který byl zářivým příkladem toho, že uváděl do praxe Ježíšova slova: „Blaze těm, kdo působí pokoj, neboť oni budou nazváni syny Božími.“ (Mt 5,9) Boží pokoj uzdravuje všechny formy nepřátelství mezi lidmi a provází Radostnou zvěst o Bohu, který se sebou smířil celý svět. Motto návštěvy - Modlitba sv. Františka z Assisi - ať vyjadřuje i naši modlitbu, aby papežova návštěva Spojených arabských emirátů mohla zvláštním způsobem šířit Boží pokoj v srdcích všech lidí dobré vůle.

Logo návštěvy představuje holubici s olivovou ratolestí v barvách vatikánské vlajky, zatímco barvy vlajky Spojených arabských emirátů jsou vepsané do křídel holubice. Symbolický význam tak poukazuje na papeže přicházejícího do země jako posel míru.

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019

Katolický týdeník: Světec, který spojuje národy

Novým blahoslaveným, který má blízko k naší zemi, je od neděle 15. září P. Richard Henkes. Beatifikace se konala v německém Limburku a přijeli na ni i poutníci z Česka či Polska.
18.09.2019

Začíná soudní řízení v kauze sexuálního zneužívání ve vatikánském malém semináři

Promotor spravedlnosti vatikánského tribunálu usnesením ze dne 16. a 17. září nařídil, aby byla postoupena soudu obžaloba ze sexuálního zneužívání, jehož se měl před rokem 2012 ve vatikánském malém semináři sv. Pia X. dopustit o. Gabriele Martinelli, a obžalobu z napomáhání trestnému činu, která se týká rektora téhož ministrantského semináře, o. Enrica Radice, sdělilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2019

Naživo s Indy o tom, jak čeští dárci mění životy chudých indických dětí

Tento týden přijede do východních Čech indický koordinátor charitního projektu Adopce na dálku® P. Patrick Edward Pinto z oblasti Bangalore. O životě dětí z nejchudších indických rodin, kterým čeští dárci pomáhají získat vzdělání, bude vyprávět studentům na školách v Hradci Králové (20. 9.) a na Pardubicku (18., 19. a 23. 9.). Živé besedy pro veřejnost se uskuteční v Poličce (18. 9.), v Novém Městě nad Metují (20. 9.), v Kutné Hoře (21. 9.), v Dobrušce a v Rychnově (22. 9.) i v dalších městech. Ve čtvrtek 19. září se P. Pinto ještě setká s radním Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavlem Šotolou a s řediteli Charit.
17.09.2019

Mše svatá zahájí proces blahořečení Adolfa Kajpra

Dnes uplynulo přesně 60 let od smrti P. Adolfa Kajpra SJ (1902–1959). Při příležitosti tohoto výročí a zahájení diecézní fáze procesu jeho blahořečení se bude slavit mše svatá v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí. Začne v neděli 22. září v 9 hodin a hlavním celebrantem bude pražský arcibiskup Dominik Duka OP. V závěru bohoslužby budou ostatky Božího služebníka Adolfa Kajpra uloženy v kostele.
17.09.2019