Nový nuncius bude sloužit mši v pražské katedrále

Datum publikace10. 12. 2018, 11.45

Nový apoštolský nuncius v ČR Charles D. Balvo bude na 3. neděli adventní (16.12.) od 10 hodin sloužit mši katedrále sv. Víta, Vojtěcha a Václava a při této příležitosti bude představen Božímu lidu.

Foto: Martina Řehořová, Člověk a víra

Nový apoštolský nuncius arcibiskup Charles D. Balvo bude hlavním celebrantem a kazatelem (v českém jazyce) mše svaté, která začne v 10 hodin 16. prosince (na 3. neděli adventní) v pražské katedrále. Bude to pro věřící jedna z prvních příležitostí setkat se se zástupcem Svatého stolce. Na tuto bohoslužbu přivezou skauti Betlémské světlo, věřící si ho tedy budou moci po mši svaté odnést do svých domovů.

Nový vatikánský velvyslanec má jako děkan diplomatického sboru také tento týden navštívit parlament. Na svátek sv. Štěpána se chystá do Litoměřic, kde se setká s biskupem Janem Baxantem a věřícími při mši svaté ve zdejší katedrále slavící v ten den patrocinium.

Charles D. Balvo přicestoval do ČR 28. listopadu 2018. Dne 6. prosince 2018 předal své pověřovací listiny prezidentu republiky, čímž se oficiálně stal reprezentantem Vatikánu v naší zemi. Nuncius považuje za jeden ze svých dlouhodobých úkolů jednání o smlouvě mezi ČR a Vatikánem. Pracovat na ní chce společně s českou katolickou církví.

Autor článku: Monika Klimentová