Papež František navštíví v květnu Bulharsko a Makedonii

Dnes vydal ředitel Tiskového střediska Svatého stolce Greg Burke prohlášení, že papež František přijal pozvání nejvyšších autorit republik a katolické církve a ve dnech od 5. do 7. května 2019 uskuteční apoštolskou cestu do Bulharska a Makedonie. 
Publikováno: 13. 12. 2018 14:00

Papež František navštíví během své třídenní apoštolské cesty hlavní město Bulharska Sofii a město Rakovski ve střední části země. Do této oblasti přišli v 17. století katoličtí misionáři a přivedli zdejší křesťanské obyvatele ke katolické víře, která zde ale byla v období komunistické nadvlády násilně potlačena. V současné době se většina obyvatelska Bulharska hlásí k pravoslavné círki, katolíci tvoří menšinu.

Další zastávkou apoštolské cesty bude hlavní město Republiky Makedonie Skopje.

Zároveň bylo zveřejněno logo cesty. Latinský a bulharský nápis Pacem in TerrisMír na zemi - připomíná encykliku sv. Jana XXIII., který se stal prvním visitátorem a apoštolským delegátem v Bulharsku (1931–1935), a zaměření této apoštolské cesty. Dále se logo odvolává na modlitbu za mír, kterou zde papež během své návštěvy pronese. 

Na logu je obraz zeměkoule se zvýrazněným balkánským regionem a bulharskou vlajkou. Ruce, které zeměkouli podpírají, ukazují na to, že my máme být strůjci pokoje. Ruce a nápis jsou ve žluté barvě a spolu s bílým pozadím představují barvy Svatého stolce. 

Program cesty bude včas zveřejněn. 

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 000 EUR). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019

Sant' Egidio: 1000 mladých Evropanů v Osvětimi

Po 80 letech od vypuknutí druhé světové války se tisíc mladých lidí z 16 evropských zemí sejde v Krakově, od 19. do 21. července, aby se zúčastnili setkání "A Global Friendship to live Together in Peace".
17.07.2019

Katolický týdeník: Křesťanská inspirace

Zatímco křesťanů v Evropě ubývá, v jiných koutech světa se děje opak – zejména právě v Jižní Koreji, kde ještě před 150 lety byla křesťanů jen hrstka a nyní tvoří třetinu populace.
17.07.2019

Papež František navštíví diecézi Albano

Biskup suburbikální diecéze Albano Laziale, mons. Marcello Semeraro, při nedělních bohoslužbách ohlásil papežovu návštěvu, která připadne na sobotu 21. září. Jedná se o datum s dvojím významem – jednak osobní papežovu připomínku dne, kdy se v roce 1953 zrodilo jeho duchovní povolání, jednak diecézní slavnost dedikace nového katedrálního oltáře, který před jedenácti lety požehnal Benedikt XVI.
17.07.2019

Otevřený dopis signatářům dopisu proti Mariánskému sloupu

V reakci na dopis adresovaný primátoru Hřibovi a dalším zastupitelům hl. města Prahy napsal kardinál Dominik Duka otevřený dopis, ve kterém se podivuje, že se takto fundovaní odborníci podepsali pod takovýto text.
16.07.2019