Papež František navštíví v květnu Bulharsko a Makedonii

Dnes vydal ředitel Tiskového střediska Svatého stolce Greg Burke prohlášení, že papež František přijal pozvání nejvyšších autorit republik a katolické církve a ve dnech od 5. do 7. května 2019 uskuteční apoštolskou cestu do Bulharska a Makedonie. 
Publikováno: 13. 12. 2018 14:00

Papež František navštíví během své třídenní apoštolské cesty hlavní město Bulharska Sofii a město Rakovski ve střední části země. Do této oblasti přišli v 17. století katoličtí misionáři a přivedli zdejší křesťanské obyvatele ke katolické víře, která zde ale byla v období komunistické nadvlády násilně potlačena. V současné době se většina obyvatelska Bulharska hlásí k pravoslavné círki, katolíci tvoří menšinu.

Další zastávkou apoštolské cesty bude hlavní město Republiky Makedonie Skopje.

Zároveň bylo zveřejněno logo cesty. Latinský a bulharský nápis Pacem in TerrisMír na zemi - připomíná encykliku sv. Jana XXIII., který se stal prvním visitátorem a apoštolským delegátem v Bulharsku (1931–1935), a zaměření této apoštolské cesty. Dále se logo odvolává na modlitbu za mír, kterou zde papež během své návštěvy pronese. 

Na logu je obraz zeměkoule se zvýrazněným balkánským regionem a bulharskou vlajkou. Ruce, které zeměkouli podpírají, ukazují na to, že my máme být strůjci pokoje. Ruce a nápis jsou ve žluté barvě a spolu s bílým pozadím představují barvy Svatého stolce. 

Program cesty bude včas zveřejněn. 

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články