Aplikace na vyhledávání bohoslužeb může posloužit i o letošních Vánocích

I v průběhu letošních Vánoc můžete využít pro vyhledávání bohoslužeb v různých částech republiky využití aplikaci či web b.cirkev.cz nebo bohosluzby.cirkev.cz. Technologický pokrok jde stále kupředu, mění se i požadavky uživatelů; co je tedy v aplikaci nového?
Publikováno: 19. 12. 2018 12:00

V letošním roce byla aplikace Bohoslužby doplněna i o kostely s příležitostnými bohoslužbami, vyhledávat lze nově jak podle času, tak i podle vzdálenosti od zadaného místa nebo aktuální polohy uživatele. Taktéž jsou rozšířeny informace o pověřených osobách a kontaktech ve farnostech.

Webové provedení bohosluzby.cirkev.cz nebo ve zkratce b.cirkev.cz nebo mobilní aplikace pro Android a iOS jsou malým viditelným výstupem nástrojů církevního informačního systému pro veřejnost. Data o bohoslužbách, kostelech či kontaktech se udržují v informačních systémech na biskupstvích. Decentralizace datové základny přispívá aktualizaci a zodpovědnosti za správnost dat.

Webová verze aplikace je propojena také na mapy Seznamu, kdy lze po kliknutí na kostel v mapě získat obrázek kostela a odkaz přímo na bohoslužby a kontakty k danému kostelu/farnosti.

Aplikaci Bohoslužby dlouhodobě denně využívá 300 - 700 uživatelů (dle dne v týdnu), kterým umožní jednoduše najít nebližší nebo pro ně nejvhodněji umístěné bohoslužby, získat kontakt na farnost nebo plánovat cestu. O prázdninách nebo před svátky je to denně cca 10 x více zájemců. Celkem využilo několikrát vyhledání bohoslužeb či kontaktů na farnosti cca 70 tisíc lidí.

K tomu lokálně si instalovanou aplikaci stáhlo asi 1500 uživatelů MT s Androidem a cca 500 uživatelů MT a IOS (Apple). Jak vidno, i vy se můžete připojit do skupiny uživatelů tohoto užitečného pomocníka. 

V příštím roce se počítá s doplněním vyhledáváním podle pověřených osob a s doplněním řeckokatolických bohoslužeb.

(Zdroj: Josef Bernard, Rada pro IT při ČBK)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Podpořme zaměstnávání handicapovaných dívek

Dívčí katolická střední škola Praha handicapované dívky nejen vzdělává, ale rovněž i zaměstnává – ve školní chráněné dílně Inspirace. Prosíme, podpořte nebo svým známým doporučte kampaň na Startovači zaměřenou právě na pomoc zaměstnávání handicapovaných dívek a žen. Zde: https://www.startovac.cz/projekty/inspirace-pro-tebe/ Děkujeme!!!
27.01.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 27. ledna do 2. února 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
27.01.2020

Prohlášení předsednictva Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) a předsedy Komise biskupských konferencí zemí Evropské unie (COMECE) k 75. výročí osvobození německého nacistického vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau.

27.01.2020

"Dejme v sobě prostor Božímu Slovu" připomněl papež František u příležitosti neděle Božího slova

V neděli dopoledne sloužil římský biskup v bazilice sv. Petra mši u příležitosti neděle Božího slova, kterou stanovil v roce 2019 na svátek sv. Jeronýma (30. září) v listu Aperuit illis.
26.01.2020

Papež František: Naší povinností je plnit přednostní přání Boha spasit všechny

V římské bazilice sv. Pavla za hradbami se v sobotu odpoledne konala bohoslužba nešpor, jak je zvykem na svátek Obrácení sv. Pavla, kterým se končí Týden modliteb za jednotu křesťanů.
25.01.2020