Aplikace na vyhledávání bohoslužeb může posloužit i o letošních Vánocích

I v průběhu letošních Vánoc můžete využít pro vyhledávání bohoslužeb v různých částech republiky využití aplikaci či web b.cirkev.cz nebo bohosluzby.cirkev.cz. Technologický pokrok jde stále kupředu, mění se i požadavky uživatelů; co je tedy v aplikaci nového?
Publikováno: 19. 12. 2018 12:00

V letošním roce byla aplikace Bohoslužby doplněna i o kostely s příležitostnými bohoslužbami, vyhledávat lze nově jak podle času, tak i podle vzdálenosti od zadaného místa nebo aktuální polohy uživatele. Taktéž jsou rozšířeny informace o pověřených osobách a kontaktech ve farnostech.

Webové provedení bohosluzby.cirkev.cz nebo ve zkratce b.cirkev.cz nebo mobilní aplikace pro Android a iOS jsou malým viditelným výstupem nástrojů církevního informačního systému pro veřejnost. Data o bohoslužbách, kostelech či kontaktech se udržují v informačních systémech na biskupstvích. Decentralizace datové základny přispívá aktualizaci a zodpovědnosti za správnost dat.

Webová verze aplikace je propojena také na mapy Seznamu, kdy lze po kliknutí na kostel v mapě získat obrázek kostela a odkaz přímo na bohoslužby a kontakty k danému kostelu/farnosti.

Aplikaci Bohoslužby dlouhodobě denně využívá 300 - 700 uživatelů (dle dne v týdnu), kterým umožní jednoduše najít nebližší nebo pro ně nejvhodněji umístěné bohoslužby, získat kontakt na farnost nebo plánovat cestu. O prázdninách nebo před svátky je to denně cca 10 x více zájemců. Celkem využilo několikrát vyhledání bohoslužeb či kontaktů na farnosti cca 70 tisíc lidí.

K tomu lokálně si instalovanou aplikaci stáhlo asi 1500 uživatelů MT s Androidem a cca 500 uživatelů MT a IOS (Apple). Jak vidno, i vy se můžete připojit do skupiny uživatelů tohoto užitečného pomocníka. 

V příštím roce se počítá s doplněním vyhledáváním podle pověřených osob a s doplněním řeckokatolických bohoslužeb.

(Zdroj: Josef Bernard, Rada pro IT při ČBK)

Autor článku:
František Jemelka

Související články

Další aktuality

Mír spočívá na modlitbě a dialogu, píše papež komunitě Sant´Egidio

Ve španělském hlavním městě v neděli začalo každoroční mezinárodní setkání za mír, které za účasti tří set náboženských představitelů a osobností ze světa politiky i kultury pořádá římská komunita Sant´Egidio, tentokrát pod mottem „Mír bez hranic“. Třiatřicet let po modlitbě za mír v Assisi, k níž vyzval sv. Jan Pavel II., tak pokračuje tato „pouť míru“, jak ji v pozdravném poselství definuje papež František.
16.09.2019

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24. neděli v mezidobí.
16.09.2019

Svatoludmilská pouť na Levém Hradci

Ve dnech 14.-15. 9. 2019 se konala na Levém Hradci Svatoludmilská pouť, během níž byla vystavena lebka sv. Ludmily. V sobotu 14. 9. byla relikvie uvítána v kostele sv. Klimenta, poté byla slavena byzantsko-slovanská liturgie sv. Jana Zlatoústého ke cti sv. Ludmily. Hlavním celebrantem byl gen. vikář Apoštolského exarchátu Mons. Milan Hanuš. V neděli 15.9. slavnostní mši sv. celebroval Mons. Dominik kardinál Duka OP, arcibiskup pražský. Po mši kardinál Duka požehnal vyhlídku sv. Ludmily, následovala beseda a řeckokatolický chvalozpěv - Akathist.
16.09.2019

Přímé přenosy bohoslužeb od 16. do 22. září 2019

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
16.09.2019

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24.neděli v mezidobí.
15.09.2019