Církvi není lhostejná tragédie v dole na Karvinsku

Datum publikace21. 12. 2018, 9.46

Generální sekretář ČBK i ostravsko-opavští biskupové se modlí za oběti, zraněné i pozůstalé po výbuchu metanu v dole Stonava (ČSM) na Karvinsku.

Vyjadřuji jménem ČBK upřímnou soustrast rodinám obětí výbuchu ve Stonavě a zahrnujeme ve svých modlitbách všechny oběti, zraněné a jejich blízké. Jsme připraveni poskytnout duchovní pomoc všem pozůstalým této tragédie, zvláště nyní před Vánocemi.

— Stanislav Přibyl (@pribylst) 21. prosince 2018'>

Na noční neštěstí (k výbuchu došlo včera vpodvečer) v dole ČSM ráno zareagovali i ostravsko-opavští biskupové, kteří se za oběti modlí při mších svatých a vyzývají k zapojení i další zájemce.

Zpráva o důlním neštěstí v dole ČSM ve Stonavě nás hluboce zasáhla, o to více, že nastala v této předvánoční době. Vyjadřujeme svou upřímnou soustrast všem pozůstalým po obětech neštěstí a zahrnujeme ve svých modlitbách všechny oběti, zraněné a také rodiny, které neštěstí zasáhlo.

Biskup Martin David sloužil na tento úmysl v ranních hodinách 21. 12. na biskupství mši svatou. Biskup František Václav Lobkowicz bude obětovat za zemřelé, všechny oběti a rodiny půlnoční mši svatou 24. 12. v ostravské katedrále. Kéž světlo z Betléma vstoupí do této velké bolesti a smutku a přinese útěchu i pokoj.

+ František Václav Lobkowicz, biskup ostravsko-opavský

+ Martin David, pomocný biskup ostravsko-opavský