Závěrečný dokument Synody o mladých lidech v českém překladu

Datum publikace2. 1. 2019, 15.15

Zveřejňujeme český překlad závěrečného dokumentu Synody o mladých lidech, která se v říjnu 2018 věnovala roli mládeže v církevním společenství a jejími proměnami.

Ilustrační foto: Anna Sýkorová

Dokument XV. řádného zasedání biskupské synody na téma „Mladí, víra a rozlišování povolání“ je rozčleněný do tří částí, dvanácti kapitol a 167 odstavců. Text se v duchovní rovině nechává inspirovat pasáží o cestě do Emauz a ve struktuře odráží trojdílnou skladbu přípravného dokumentu Instrumenta laboris.

Na dokumentu se spolu se synodními otci podíleli i další účastníci synody (tedy vč. Češky Martiny Viktorie Kopecké) a mladí lidé z celého světa; bere v potaz také 364 předložených připomínek.

Jak se píše v úvodu materiálu, je plodem realizovaného rozlišování a zachycuje podnětné tematické celky, na které se synodní otcové soustředili se zvláštní horlivostí a intenzitou. Závěrečný dokument má být orientační mapou pro další kroky, které by církev v oblasti zapojení a pochopení mladých lidí na celém světě měla podniknout.

Celý text naleznete ke stažení v příloze.

Autor článku: František Jemelka