Ministerstvo zemědělství podpoří i v roce 2019 údržbu a obnovu kulturních a venkovských prvků

Datum publikace4. 1. 2019, 13.24

Dotační program je určen pro obnovu a údržbu stávajících prvků jako jsou kaple, křížové cesty, zvoničky, boží muka, smírčí a jiné kříže, exteriérové sochy a sousoší, hřbitovy a hřbitovní zdi.

Oproti předchozím letům není možné financovat opravu kostelů.

Projekt musí být realizován v extravilánu i intravilánu obcí do 2 000 obyvatel nebo v obci od 2 001 do 5 000 obyvatel, přičemž předmět dotace se nachází v místní části obce do 500 obyvatel.

Dotace z prostředků Ministerstva zemědělství může být maximálně 70 % finančních nákladů projektu. Žadatel může dostat minimálně 15 000 korun a maximálně 200 000 korun.

Žádosti bude možné podávat od 4. do 22. února, nebo do doby, kdy celkový součet požadovaných částek registrovaných žádostí dosáhne 50 milionů korun. Rozhodující je tedy i rychlost podání žádosti.

Zásady dotačního programu naleznete pod článkem.

Autor článku: Eva Schönherrová