Papežova březnová cesta do Maroka má své logo

Včera bylo zveřejněno oficiální logo apoštolské cesty papeže Františka do Maroka, kterou uskuteční ve dnech 30. - 31. března letošního roku. Na logu je uvedeno také moto cesty: „Služebník naděje“.
Publikováno: 8. 1. 2019 15:00

Papež František přijede do Maroka na pozvání Jeho Veličenstva krále Mohameda VI. i marockých biskupů a během své březnové cesty navštíví města Rabat a Casablancu. V programu nebude chybět také setkání s hlavním představitelem islámu v Maroku.

Při včerejší promluvě k Diplomatickému sboru papež František uvedl: „Brzy budu mít příležitost odebrat se do dvou převážně muslimských zemí Maroka a Spojených arabských emirátů. Budou to dvě důležité příležitosti k dalšímu rozvoji mezináboženského dialogu a vzájemného  porozumění mezi věřícími obou náboženství, 800 let od historického okamžiku, kdy se sv. František z Assisi setkal se sultánem al-Malik al-Kāmilem.“ 

Logo propojuje svět křesťanství a islámu

Logo apoštolské cesty bylo vybráno z cca 50 zaslaných návrhů. Hlavním motivem loga je kříž a půlměsíc, symboly křesťanství a islámu, které podtrhují mezináboženský charakter setkání mezi křesťany a muslimy.

V logu jsou použité barvy obou zemí: zelená a červená vyjadřují marockou vlajku a žlutá a bílá na pozadí vlajku Vatikánu. Pod jmeném papeže Františka je uvedeno moto cesty: Služebník naděje, neboť Svatý otec je služebníkem služebníků Božích a jedná se také o název pastýřského listu Regionální biskupské konference severní Afriky předaný papeži v roce 2015 během jejich poslední násvětvy ad limina.

Jméno země Maroka je napsáno také v arabštině, na počest země, která přivítá Petrova zástupce. 

(Zdroj: Vatican News)
 

 

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Katoličtí skauti se setkají s papežem

Ve dnech 27. července až 3. srpna bude Itálie hostit Euromoot, setkání skautů patřících do Mezinárodní unie evropských skautů UIGSE. Na pět tisíc skautek a skautů z této větve katolicky inspirovaného skautingu se na zakončení týdenního programu setká s papežem Františkem.
19.07.2019

Programové tipy Radia Proglas na 30. týden 2019

V týdnu od 22. července se můžete těšit na dva tematické pořady o svatojakubském putování, Čtení na pokračování z knihy Pekařský učedník ze Znojma a hudební pořad Slyšte, lidé! s názvem Marian Friedl, beskydský chameleon.
19.07.2019

Papežská nadace Kirche in Not vyzývá k solidaritě se syrskými křesťany

Válka v Sýrii neskončila, zdůrazňuje ředitel papežské nadace Kirche in Not, Alessandro Monteduro. Od začátku války v roce 2011 věnovala nadace místním církvím zhruba 30 milionů 400 tisíc euro a nyní se rozhodla zahájit dva nové projekty.
19.07.2019

Změny ve vedení vatikánských médií

Papež František jmenoval Mattea Bruniho novým ředitelem Vatikánského tiskového střediska. Alessandro Gisotti, který působí jako dočasný ředitel vatikánského tiskového oddělení, a Sergio Centofanti byli jmenováni Svatým otcem zástupci ředitele vatikánského dikasteria pro komunikaci. Tyto změny jsou platné od 22. července 2019.
18.07.2019

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 000 EUR). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019