Papežova březnová cesta do Maroka má své logo

08. 01. 2019 Rubrika: Papež František
Včera bylo zveřejněno oficiální logo apoštolské cesty papeže Františka do Maroka, kterou uskuteční ve dnech 30. - 31. března letošního roku. Na logu je uvedeno také moto cesty: „Služebník naděje“.

Papež František přijede do Maroka na pozvání Jeho Veličenstva krále Mohameda VI. i marockých biskupů a během své březnové cesty navštíví města Rabat a Casablancu. V programu nebude chybět také setkání s hlavním představitelem islámu v Maroku.

Při včerejší promluvě k Diplomatickému sboru papež František uvedl: „Brzy budu mít příležitost odebrat se do dvou převážně muslimských zemí Maroka a Spojených arabských emirátů. Budou to dvě důležité příležitosti k dalšímu rozvoji mezináboženského dialogu a vzájemného  porozumění mezi věřícími obou náboženství, 800 let od historického okamžiku, kdy se sv. František z Assisi setkal se sultánem al-Malik al-Kāmilem.“ 

Logo propojuje svět křesťanství a islámu

Logo apoštolské cesty bylo vybráno z cca 50 zaslaných návrhů. Hlavním motivem loga je kříž a půlměsíc, symboly křesťanství a islámu, které podtrhují mezináboženský charakter setkání mezi křesťany a muslimy.

V logu jsou použité barvy obou zemí: zelená a červená vyjadřují marockou vlajku a žlutá a bílá na pozadí vlajku Vatikánu. Pod jmeném papeže Františka je uvedeno moto cesty: Služebník naděje, neboť Svatý otec je služebníkem služebníků Božích a jedná se také o název pastýřského listu Regionální biskupské konference severní Afriky předaný papeži v roce 2015 během jejich poslední násvětvy ad limina.

Jméno země Maroka je napsáno také v arabštině, na počest země, která přivítá Petrova zástupce. 

(Zdroj: Vatican News)
 

 

Autor článku: Radka Blajdová