banner sekce
Sekce

Mládež

Panamské dobrodružství začíná

Do Panamy již z ČR odletěla první skupina složená z organizátorů české účasti na Světovém dni mládeže v této karibské zemi, a prvních poutníků cestujících organizovaně prostřednictvím Sekce pro mládež ČBK. Po příletu do Panama City následoval přesun do diecéze Colón, kde čeká účastníky a účastnice národní předprogram.
Publikováno: 14. 1. 2019 15:33

Foto: Sekce pro mládež ČBK

Kromě poutníků z České republiky budou v diecézi Colón ubytováni rovněž mladí z Brazílie, Ekvádoru a San Salvadoru. První dojmy přiletěvších jsou zatím více než kladné. Hned po přistání byl osobně přijat každý z poutníků a rovněž i rodiny místních si daly záležet na co nejsrdečnějším uvítání. Postupně již na místo míří i první poutníci.

Největší organizovaná skupina z ČR se za oceán vydá zítra, tedy v úterý 15. ledna. Třicítku poutnic a poutníků do Panamy doprovodí biskup Pavel Posád. Další mladí z ČR se taktéž účastní jezuitského předprogramu MAGIS.

(Zdroj: Bruno Maria Giacintov OSB, Sekce pro mládež ČBK)

Autor článku:
František Jemelka

Další aktuality

Sekce pro mládež ČBK slaví 30 let své existence

V říjnu oslaví Sekce pro mládež České biskupské konference již 30 let od svého založení. U příležitosti tohoto jubilea bude sloužena v pátek 16.října 2020 mše svatá, kterou bude přenášet Radio Proglas. Při této příležitosti bude uvedeno i nové video, které vzniklo u příležitosti 30 let této Sekce, která se věnuje mladým lidem.
15.10.2020

Říjnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2020

Podzim se rozbíhá do krásných barev, spoustu deště a ranních mlh. Pro někoho nepohoda, pro někoho jedno z nejkrásnějších období roku. Tentokrát je říjen i měsíc nejistoty jak pro studenty, profesory, rodiče, tak i zdravotníky. My vám chceme alespoň trochu tento čas zpříjemnit. Tak se pohodlně posaďte a přečtěte si IN!
01.10.2020

Zářijové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2020

Září nám začíná a my všichni doufáme, že bude ve znamení klidu a návratu do vytouženého normálu. Čeká nás školní rok, obyčejné povinnosti i jedno z nejkrásnějších období – podzim.
07.09.2020

Pokračujeme v mezinárodní spolupráci v oblasti pastorace mládeže

Po listopadovém setkání ve slovenských Bojničkách, se ředitel Sekce pro mládež Kamil Strak tento týden online setkal ze zástupci MEKT. Hlavním tématem bylo sdílení zkušeností v době koronaviru.
29.05.2020

10 nových absolventů Studijně-formačního kurzu

Účastníci Studijně-formačního kurzu zakončili dvouleté studium závěrečnou zkouškou.
14.05.2020