Vatikán spustil aplikaci na sdílení modliteb s papežem Františkem

Svatý otec představil v neděli před mariánskou modlitbou Anděl Páně na svatopetrském náměstí aplikaci na sdílení modliteb nazvanou Klikni pro modlitbu. Jedná se o oficiální aplikaci Celosvětové sítě modliteb s papežem Františkem a také její pobočky Eucharistického mládežnického hnutí.
Publikováno: 21. 1. 2019 15:00

Apikace Klikni pro modlitbu umožňuje lidem z celého světa, aby se připojili k papeži v jeho modlitební misi. Aplikace existuje jako webová stránka a mobilní aplikace, funguje na bázi operačních systémů Android a iOS, včetně jejich sociálních sítí, a je dostupná v šesti jazycích (španělština, angličtina, italština, francouzština, portugalština a němčina).

Aplikace má tři hlavní sekce: „Modlitba s papežem“, kde uživatel sdílí papežův měsíční modlitební úmysl; „Každodenní modlitba“, která je zaměřená na denní modlitbu církve; „Společná modlitba“, kde uživatelé (včetně papeže Františka) mohou sdílet svoje modlitby s ostatními.

Uživatelský profil papeže Františka lze nalézt po kliknutí na tlačítko papeže Františka v sekci „Společná modlitba“. Aplikace byla spuštěna jako oficiální modlitební platforma pro Světový den mládeže 2019, který se koná tento týden v Panamě. S ohledem na tuto událost aplikace obsahuje speciální multimediální sekci k modlitbě růžence.

(Zdroj: Vatican News)

 

 

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Nedělní videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti

Přinášíme vám nový díl nedělního videokázání P. Romana Vlka na tuto neděli.
20.06.2021

Robert Schuman, otec evropské jednoty, se stává ctihodným

Papež schválil vyhlášení dekretu, který uznává hrdinské ctnosti francouzského státníka. Uznáním mučednictví bude blahořečeno deset řeholnic, které byly na konci druhé světové války v Polsku zabity sovětskými vojáky.
19.06.2021

Covid a zdravotní postižení – nová nóta Papežské akademie Pro život

Rozhodnutí, která se týkají osob se zdravotním postižením, nejprve vyžadují naslouchání jeho nositelům. Církev by měla vypracovat magisterium o těchto otázkách, upozorňuje nová nóta Papežské akademie pro život, která nese název: „Přátelství se zdravotně postiženými lidmi: začátek nového světa“ s podtitulem „Poučení ze zkušeností osob se zdravotním postižením a jejich pečovatelů během pandemie Covidu-19“.
18.06.2021

Potraty nejsou zdravotní péče, říkají biskupové k hlasování v Evropském parlamentu

Komise evropských biskupských konferencí (COMECE) zareagovala na zprávu týkající se potratů, o které se bude v Evropském parlamentu hlasovat příští týden.
18.06.2021

Papež k Mezinárodní konferenci práce: Soukromé vlastnictví je druhotné právo

Papež František včera oslovil účastníky 109. Mezinárodní konference práce, která probíhá v Ženevě a je každoročním vrcholným setkáním členských států Mezinárodní organizace práce (ILO). Svatý stolec je stálým pozorovatelem v této specializované agentuře Spojených národů od roku 1967. Obsáhlé videoposelství, které zaznělo na vrcholném fóru, projednávajícím sociální a pracovní otázky globálního významu, dopřálo papeži prostor k tomu, aby na základě sociálního učení katolické církve požadoval uznání a zabezpečení pracujících v sektoru tzv. neformální ekonomiky a solidaritu obohacenou o přínos všech kultur, včetně domorodých a lidových.
18.06.2021