Vatikán spustil aplikaci na sdílení modliteb s papežem Františkem

Datum publikace21. 1. 2019, 15.00

Svatý otec představil v neděli před mariánskou modlitbou Anděl Páně na svatopetrském náměstí aplikaci na sdílení modliteb nazvanou Klikni pro modlitbu. Jedná se o oficiální aplikaci Celosvětové sítě modliteb s papežem Františkem a také její pobočky Eucharistického mládežnického hnutí.

Apikace Klikni pro modlitbu umožňuje lidem z celého světa, aby se připojili k papeži v jeho modlitební misi. Aplikace existuje jako webová stránka a mobilní aplikace, funguje na bázi operačních systémů Android a iOS, včetně jejich sociálních sítí, a je dostupná v šesti jazycích (španělština, angličtina, italština, francouzština, portugalština a němčina).

Aplikace má tři hlavní sekce: „Modlitba s papežem“, kde uživatel sdílí papežův měsíční modlitební úmysl; „Každodenní modlitba“, která je zaměřená na denní modlitbu církve; „Společná modlitba“, kde uživatelé (včetně papeže Františka) mohou sdílet svoje modlitby s ostatními.

Uživatelský profil papeže Františka lze nalézt po kliknutí na tlačítko papeže Františka v sekci „Společná modlitba“. Aplikace byla spuštěna jako oficiální modlitební platforma pro Světový den mládeže 2019, který se koná tento týden v Panamě. S ohledem na tuto událost aplikace obsahuje speciální multimediální sekci k modlitbě růžence.

(Zdroj: Vatican News)

Autor článku: Tomáš Tetiva