Liturgie hodin online má další novinky

Projekt online liturgie hodin (denní modlitby církve) přináší vylepšení jak na webu, tak i v aplikaci "Breviář" určené pro mobilní zařízení s Apple iOS (tedy pro iPhony a iPady, verze 1.5) a OS Android (verze 2.9). Aplikace jsou bezplatné a dostupné na AppStore či Google Play.
Publikováno: 6. 2. 2019 13:45

Foto: breviar.cz

Aplikace pro  iOS po více než roce přináší mnohá vylepšení, zejména možnosti přepínání zobrazení přímo v textu modliteb (zobrazení nebo skrytí částí modliteb, možnost přepínat varianty textů, např. hymnů, možnost volby hymnů k volnému výběru, možnost slavit dané slavnosti s vyšším stupněm, tj. jako slavnost resp. svátek, i když jde jen o památku).

V české verzi je upravena informace o autorských právech textů, doplněn kalendář a vlastní texty pro františkány (OFM), částečně byly doplněny texty pro prodloužená slavení vigilií. Novinkou je také doplnění vynechávek ze žalmů podle liturgického překladu.

Web je dostupný na adrese breviar.cz. K dispozici jsou plné texty denní modlitby církve a propria, tedy kalendáře a vlastní texty, v češtině pro 4 řeholní rodiny (premonstráti, kapucíni, salesiáni, františkáni).

(Zdroj: Juraj Vidéky)

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Nedělní videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti

Přinášíme vám nový díl nedělního videokázání P. Romana Vlka na tuto neděli.
20.06.2021

Robert Schuman, otec evropské jednoty, se stává ctihodným

Papež schválil vyhlášení dekretu, který uznává hrdinské ctnosti francouzského státníka. Uznáním mučednictví bude blahořečeno deset řeholnic, které byly na konci druhé světové války v Polsku zabity sovětskými vojáky.
19.06.2021

Covid a zdravotní postižení – nová nóta Papežské akademie Pro život

Rozhodnutí, která se týkají osob se zdravotním postižením, nejprve vyžadují naslouchání jeho nositelům. Církev by měla vypracovat magisterium o těchto otázkách, upozorňuje nová nóta Papežské akademie pro život, která nese název: „Přátelství se zdravotně postiženými lidmi: začátek nového světa“ s podtitulem „Poučení ze zkušeností osob se zdravotním postižením a jejich pečovatelů během pandemie Covidu-19“.
18.06.2021

Potraty nejsou zdravotní péče, říkají biskupové k hlasování v Evropském parlamentu

Komise evropských biskupských konferencí (COMECE) zareagovala na zprávu týkající se potratů, o které se bude v Evropském parlamentu hlasovat příští týden.
18.06.2021

Papež k Mezinárodní konferenci práce: Soukromé vlastnictví je druhotné právo

Papež František včera oslovil účastníky 109. Mezinárodní konference práce, která probíhá v Ženevě a je každoročním vrcholným setkáním členských států Mezinárodní organizace práce (ILO). Svatý stolec je stálým pozorovatelem v této specializované agentuře Spojených národů od roku 1967. Obsáhlé videoposelství, které zaznělo na vrcholném fóru, projednávajícím sociální a pracovní otázky globálního významu, dopřálo papeži prostor k tomu, aby na základě sociálního učení katolické církve požadoval uznání a zabezpečení pracujících v sektoru tzv. neformální ekonomiky a solidaritu obohacenou o přínos všech kultur, včetně domorodých a lidových.
18.06.2021