Liturgie hodin online má další novinky

Datum publikace6. 2. 2019, 13.45

Projekt online liturgie hodin (denní modlitby církve) přináší vylepšení jak na webu, tak i v aplikaci 'Breviář' určené pro mobilní zařízení s Apple iOS (tedy pro iPhony a iPady, verze 1.5) a OS Android (verze 2.9). Aplikace jsou bezplatné a dostupné na AppStore či Google Play.

Foto: breviar.cz

Aplikace pro  iOS po více než roce přináší mnohá vylepšení, zejména možnosti přepínání zobrazení přímo v textu modliteb (zobrazení nebo skrytí částí modliteb, možnost přepínat varianty textů, např. hymnů, možnost volby hymnů k volnému výběru, možnost slavit dané slavnosti s vyšším stupněm, tj. jako slavnost resp. svátek, i když jde jen o památku).

V české verzi je upravena informace o autorských právech textů, doplněn kalendář a vlastní texty pro františkány (OFM), částečně byly doplněny texty pro prodloužená slavení vigilií. Novinkou je také doplnění vynechávek ze žalmů podle liturgického překladu.

Web je dostupný na adrese breviar.cz. K dispozici jsou plné texty denní modlitby církve a propria, tedy kalendáře a vlastní texty, v češtině pro 4 řeholní rodiny (premonstráti, kapucíni, salesiáni, františkáni).

(Zdroj: Juraj Vidéky)

Autor článku: Monika Klimentová