Programové tipy Radia Proglas na 7. týden 2019

Datum publikace9. 2. 2019, 11.00

V týdnu od 11. do 17. února 2019 uslyšíte na Radiu Proglas v týdeníku Vítejte, senioři! o tzv. internetových trollech. Těšit se můžete také na rozhovor s parkouristou a knězem P. Danielem Bořkovcem či organologem a kampanologem Radkem Rejskem. Zamýšlet se budeme také nad nemocí očima křesťana a v programu Mezi slovy se dozvíte informace o Národním týdnu manželství a aktivitě Pozvěme Česko na rande.

Ilustrační foto: Pixabay

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 11. února v 18.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích ke Světovému dni nemocných, v úterý 12. února v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 14. února v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 15. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 17. února v 9.00 mši svatou z kostela z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

V neděli od 18. hodiny zveme ke společné modlitbě za rodiny.

Určitě jste se už setkali s nevyžádanými emaily. Ať už reklamními nebo takovými, které šíří nejrůznější falešné informace. Jistě také víte, že existuje spousta webů, které šíří senzační zprávy, u nichž ale není jasné, kdo je vytváří a kdo za weby stojí. A v diskuzích se nelze vyhnout tzv. internetovým trollům, kteří šíří záměrně nepravdivé nebo urážlivé informace. O všech těchto aspektech internetu hovoříme v pořadu Vítejte, senioři! Našimi hosty v pondělí 11. února od 9.00 budou Bohumil Kartous, mluvčí tzv. Českých elfů, kteří proti trollům bojují, a PhDr. Marián Sekerák z Institutu pro křesťansko-demokratickou politiku.

Hostem Barvínku bude parkourista a kněz P. Daniel Bořkovec. Tenhle sport nejen pro mladé z města se Daniel naučil v Chile, kde pracoval s místní mládeží, a přemýšlel, čím by mladé zabavil a hlavně zaujal. Jak se mu to podařilo? A co je to vlastně parkour? Zranil se někdy při tomto sportu? Pátera Daniela budeme mít v Barvínku živě, můžete se jej proto ptát na cokoliv, co vás napadne. Nalaďte si naše vysílání v úterý 12. února od 16 hodin.

Kdo je to organolog a kampanolog? Tuto roli v litoměřické diecézi zastává Radek Rejšek, který nám o ní také prozradí více. V úterý 12. února od 20.15 se můžete těšit i na zajímavé hudební ukázky nahrané třeba v litoměřické katedrále sv. Štěpána nebo v kostelích v Jablonci nad Nisou.

U příležitosti Světového dne nemocných se v pořadu Okolo stolu zamýšlíme nad nemocí očima křesťana. Jak ji máme přijímat? Co tím Bůh zamýšlí? Proč jsem nemocný já nebo moje dítě? A jak se třeba máme dívat na rčení – Koho Pán Bůh miluje, toho křížkem navštěvuje? Hostem pořadu bude ve středu 13. února v 9.00 lékař a Křížovník s červenou hvězdou, bratr Martin Moravec.

Ve Folklorním okénku nabídneme druhou část pořadu Cimbál hraje prim, který byl uveden na Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici v minulém roce. Sešli se v něm mladí cimbalisté a společně představili rozmanité barvy tohoto nástroje. Ve středu 13. února za pět minut pět odpoledne se do jeho tónů můžete zaposlouchat i vy.

Svatý Valentin je už tradičně vnímán jako patron zamilovaných. A proto v den, kdy si jeho svátek připomíná celý svět, otevřeme téma lásky a vztahu v souvislosti s manželstvím. Budeme mluvit o dvou únorových akcích. Jednak o Národním týdnu manželství a taky o aktivitě Pozvěme Česko na rande. Více Mezi slovy ve čtvrtek 14. února v 9.00.

Biskup má být... Jaký vlastně má být? V konfrontaci se sv. Pavlem odpovídá otec biskup Mons. Martin David. Otázky klade P. Jan Krbec v dalším díle cyklu Křesťan a svět v neděli 17. února ve 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz

(Autorka anonce: Soňa Maloňová, Radio Proglas)

Autor článku: Radka Blajdová