Programové tipy Radia Proglas na 7. týden 2019

V týdnu od 11. do 17. února 2019 uslyšíte na Radiu Proglas v týdeníku Vítejte, senioři! o tzv. internetových trollech. Těšit se můžete také na rozhovor s parkouristou a knězem P. Danielem Bořkovcem či organologem a kampanologem Radkem Rejskem. Zamýšlet se budeme také nad nemocí očima křesťana a v programu Mezi slovy se dozvíte informace o Národním týdnu manželství a aktivitě Pozvěme Česko na rande.
Publikováno: 9. 2. 2019 11:00

Ilustrační foto: Pixabay

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 11. února v 18.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích ke Světovému dni nemocných, v úterý 12. února v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 14. února v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 15. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 17. února v 9.00 mši svatou z kostela z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

V neděli od 18. hodiny zveme ke společné modlitbě za rodiny.

Určitě jste se už setkali s nevyžádanými emaily. Ať už reklamními nebo takovými, které šíří nejrůznější falešné informace. Jistě také víte, že existuje spousta webů, které šíří senzační zprávy, u nichž ale není jasné, kdo je vytváří a kdo za weby stojí. A v diskuzích se nelze vyhnout tzv. internetovým trollům, kteří šíří záměrně nepravdivé nebo urážlivé informace. O všech těchto aspektech internetu hovoříme v pořadu Vítejte, senioři! Našimi hosty v pondělí 11. února od 9.00 budou Bohumil Kartous, mluvčí tzv. Českých elfů, kteří proti trollům bojují, a PhDr. Marián Sekerák z Institutu pro křesťansko-demokratickou politiku.

Hostem Barvínku bude parkourista a kněz P. Daniel Bořkovec. Tenhle sport nejen pro mladé z města se Daniel naučil v Chile, kde pracoval s místní mládeží, a přemýšlel, čím by mladé zabavil a hlavně zaujal. Jak se mu to podařilo? A co je to vlastně parkour? Zranil se někdy při tomto sportu? Pátera Daniela budeme mít v Barvínku živě, můžete se jej proto ptát na cokoliv, co vás napadne. Nalaďte si naše vysílání v úterý 12. února od 16 hodin.

Kdo je to organolog a kampanolog? Tuto roli v litoměřické diecézi zastává Radek Rejšek, který nám o ní také prozradí více. V úterý 12. února od 20.15 se můžete těšit i na zajímavé hudební ukázky nahrané třeba v litoměřické katedrále sv. Štěpána nebo v kostelích v Jablonci nad Nisou.

U příležitosti Světového dne nemocných se v pořadu Okolo stolu zamýšlíme nad nemocí očima křesťana. Jak ji máme přijímat? Co tím Bůh zamýšlí? Proč jsem nemocný já nebo moje dítě? A jak se třeba máme dívat na rčení – Koho Pán Bůh miluje, toho křížkem navštěvuje? Hostem pořadu bude ve středu 13. února v 9.00 lékař a Křížovník s červenou hvězdou, bratr Martin Moravec.

Ve Folklorním okénku nabídneme druhou část pořadu Cimbál hraje prim, který byl uveden na Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici v minulém roce. Sešli se v něm mladí cimbalisté a společně představili rozmanité barvy tohoto nástroje. Ve středu 13. února za pět minut pět odpoledne se do jeho tónů můžete zaposlouchat i vy.

Svatý Valentin je už tradičně vnímán jako patron zamilovaných. A proto v den, kdy si jeho svátek připomíná celý svět, otevřeme téma lásky a vztahu v souvislosti s manželstvím. Budeme mluvit o dvou únorových akcích. Jednak o Národním týdnu manželství a taky o aktivitě Pozvěme Česko na rande. Více Mezi slovy ve čtvrtek 14. února v 9.00.

Biskup má být... Jaký vlastně má být? V konfrontaci se sv. Pavlem odpovídá otec biskup Mons. Martin David. Otázky klade P. Jan Krbec v dalším díle cyklu Křesťan a svět v neděli 17. února ve 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz

(Autorka anonce: Soňa Maloňová, Radio Proglas) 

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Nedělní videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti

Přinášíme vám nový díl nedělního videokázání P. Romana Vlka na tuto neděli.
20.06.2021

Robert Schuman, otec evropské jednoty, se stává ctihodným

Papež schválil vyhlášení dekretu, který uznává hrdinské ctnosti francouzského státníka. Uznáním mučednictví bude blahořečeno deset řeholnic, které byly na konci druhé světové války v Polsku zabity sovětskými vojáky.
19.06.2021

Covid a zdravotní postižení – nová nóta Papežské akademie Pro život

Rozhodnutí, která se týkají osob se zdravotním postižením, nejprve vyžadují naslouchání jeho nositelům. Církev by měla vypracovat magisterium o těchto otázkách, upozorňuje nová nóta Papežské akademie pro život, která nese název: „Přátelství se zdravotně postiženými lidmi: začátek nového světa“ s podtitulem „Poučení ze zkušeností osob se zdravotním postižením a jejich pečovatelů během pandemie Covidu-19“.
18.06.2021

Potraty nejsou zdravotní péče, říkají biskupové k hlasování v Evropském parlamentu

Komise evropských biskupských konferencí (COMECE) zareagovala na zprávu týkající se potratů, o které se bude v Evropském parlamentu hlasovat příští týden.
18.06.2021

Papež k Mezinárodní konferenci práce: Soukromé vlastnictví je druhotné právo

Papež František včera oslovil účastníky 109. Mezinárodní konference práce, která probíhá v Ženevě a je každoročním vrcholným setkáním členských států Mezinárodní organizace práce (ILO). Svatý stolec je stálým pozorovatelem v této specializované agentuře Spojených národů od roku 1967. Obsáhlé videoposelství, které zaznělo na vrcholném fóru, projednávajícím sociální a pracovní otázky globálního významu, dopřálo papeži prostor k tomu, aby na základě sociálního učení katolické církve požadoval uznání a zabezpečení pracujících v sektoru tzv. neformální ekonomiky a solidaritu obohacenou o přínos všech kultur, včetně domorodých a lidových.
18.06.2021