Papež zahájil zasedání Rady kardinálů

V pondělí 18. února bylo zahájeno 28. zasedání Rady kardinálů, které potrvá až do středy 20. února. Na programu bude nová apoštolská konstituce o římské kurii Praedicate evangelium.
Publikováno: 19. 2. 2019 17:30

Foto: Vatican News

Na posledním zasedání, které se konalo od 10. do 12. prosince minulého roku, se Rada kardinálů zabývala různými tématy, mimo jiné omezením nákladů na Svatý stolec, setkáním s předsedy biskupských konferencí celého světa na téma "Ochrana nezletilých v církvi", které bude na únorové zasedání Rady kardinálů navazovat, a apoštolskou konstitucí o římské kurii. Mimo to debatovali o otázkách týkajících se Dikasteria pro komunikaci a papeži byl předložen nový návrh apoštolské konstituce Praedicate evangelium. Diskuze k této nové apoštolské konstituci pokračují v těchto dnech na 28. zasedání Rady kardinálů.

Rada kardinálů je poradní sbor, který ustavil papež František dne 30. září 2013. Úkolem rady je radit papeži při vedení katolické církve a připravit reformu papežské kurie, není však oprávněna přijímat žádná rozhodnutí. Její složení je zvoleno tak, aby byl zastoupen každý kontinent. 

Jejími členy je v současné době šest kardinálů: Ital Giuseppe Bertello, který je také prezidentem Governatorátu Městského státu Vatikán, bombajský metropolitní arcibiskup Oswald Gracias, metropolitní arcibiskup Mnichova a Freisingu Reinhard Marx, bostonský arcibiskup Seán Patrick O’Malley, státní sekretář Pietro Parolin a honduraský kardinál Oscar Andrés Rodríguez Maradiaga, který je koordinátorem rady. Dále je zde přítomný biskup Albana Mons. Marcello Semeraro, který je sekretářem Rady kardinálů, a pomocným tajemníkem je titulární biskup Cresimy Mons. Marco Mellino.

(Zdroj: Vatican News)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě za světlo a sílu Ducha Svatého pro církev, aby svoji vnitřní obnovou pomáhala horlivěji celé lidské rodině vyjít z krize způsobené pandemií a vydala se vstříc nové epoše příchodu Božího království.
04.06.2020

Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).
04.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020