Papež zahájil zasedání Rady kardinálů

Datum publikace19. 2. 2019, 16.30

V pondělí 18. února bylo zahájeno 28. zasedání Rady kardinálů, které potrvá až do středy 20. února. Na programu bude nová apoštolská konstituce o římské kurii Praedicate evangelium.

Foto: Vatican News

Na posledním zasedání, které se konalo od 10. do 12. prosince minulého roku, se Rada kardinálů zabývala různými tématy, mimo jiné omezením nákladů na Svatý stolec, setkáním s předsedy biskupských konferencí celého světa na téma 'Ochrana nezletilých v církvi', které bude na únorové zasedání Rady kardinálů navazovat, a apoštolskou konstitucí o římské kurii. Mimo to debatovali o otázkách týkajících se Dikasteria pro komunikaci a papeži byl předložen nový návrh apoštolské konstituce Praedicate evangelium. Diskuze k této nové apoštolské konstituci pokračují v těchto dnech na 28. zasedání Rady kardinálů.

Rada kardinálů je poradní sbor, který ustavil papež František dne 30. září 2013. Úkolem rady je radit papeži při vedení katolické církve a připravit reformu papežské kurie, není však oprávněna přijímat žádná rozhodnutí. Její složení je zvoleno tak, aby byl zastoupen každý kontinent.

Jejími členy je v současné době šest kardinálů: Ital Giuseppe Bertello, který je také prezidentem Governatorátu Městského státu Vatikán, bombajský metropolitní arcibiskup Oswald Gracias, metropolitní arcibiskup Mnichova a Freisingu Reinhard Marx, bostonský arcibiskup Seán Patrick O’Malley, státní sekretář Pietro Parolin a honduraský kardinál Oscar Andrés Rodríguez Maradiaga, který je koordinátorem rady. Dále je zde přítomný biskup Albana Mons. Marcello Semeraro, který je sekretářem Rady kardinálů, a pomocným tajemníkem je titulární biskup Cresimy Mons. Marco Mellino.

(Zdroj: Vatican News)

Autor článku: Radka Blajdová