Biskupové se společně vydají do Svaté země

Čeští a moravští biskupové i představitelé Konference vyšších řeholních představených mužských i ženských řádů (KVŘP) navštíví ve dnech 11. - 20. března Svatou zemi, kde se budou letos konat jejich společné exercicie a rovněž 117. plenární zasedání ČBK.
Publikováno: 8. 3. 2019 7:15

Foto: P. Stanislav Přibyl

Členové ČBK a KVŘP navštíví místa ve Svaté zemi, která jsou úzce spojena s dějinami křesťanství jako Nazaret, hora Blahoslavenství, Kafarnau, Betánie, místo Ježíšova křtu a další.  

Nevynechají samozřejmě ani Jeruzalém, kde je čeká mimořádné slavnostní přivítání a představení u Jaffské brány. Za doprovodu stráže latinského patriarchy se přesunou do chrámu Božího hrobu, kde budou pak uvítáni latinským, řeckým a arménským patriarchou jeruzalémským. Toto slavnostní uvítání se koná vždy, pokud Jeruzalém navštíví kardinál. V české delegaci je přítomen kardinál Dominik Duka OP, předseda ČBK.

Členové ČBK a KVŘP zavítají i na další posvátná místa tohoto města jako Olivetská hora, Getsemanská zahrada nebo chrám Božího hrobu. Jelikož se jedná o exercicie, biskupové se budou společně modlit, meditovat a slavit bohoslužby. Exercitárorem je P.  Doc. Jaroslav Brož, biblista, odborník na Nový zákon.

Na duchovní cvičení bude navazovat i 117. plenární zasedání ČBK, na kterém budou biskupové a představitelé řeholí mimo jiné debatovat o situaci církve v dnešní společnosti, probírat podněty z komisí a rad (např. ze sekce pro mládež, liturgické komise či rady pro ekumenismus) a nebo ze zabývat situací ve společnostech spadajících pod ČBK. 

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24.neděli v mezidobí.
15.09.2019

Papež František svolává summit o globální výchově

Papež František zveřejnil poselství s výzvou k vytvoření globálního výchovného spojenectví. Pozval nejen všechny veřejné činitele z výchovně-vzdělávacího sektoru celého světa do Říma, aby se společně zamýšleli nad tím, jak na to, ale obrací se i na každého člověku a na všechny lidi společně. Za tím účelem vydal písemné poselství a jeho stručnější video verzi.
13.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 38. týden 2019

V týdnu od 16. září najdete v programu Proglasu například pořad věnovaný blahořečení pallotina P. Richarda Henkese nebo rozhovor s kardinálem Blasem Cupichem z amerického Chicaga v pořadu Všimli jsme si.
13.09.2019

Papež František navštíví v listopadu Thajsko a Japonsko

Na pozvání thajské vlády a tamějších biskupů navštíví papež František ve dnech 20. – 23. listopadu Thajsko. Posléze se pak na pozvání japonské vlády a tamějšího episkopátu ve dnech 23. – 26. listopadu vydá do Japonska, kde navštíví Tokio, Nagasaki a Hirošimu.
13.09.2019

Roadshow ,,Představení Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027”

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR pořádá dne 14. října 2019 roadshow, na kterém představí Integrovaný regionální operační program po roce 2021.
13.09.2019