Program apoštolské cesty papeže Františka do Bulharska a Severní Makedonie

Datum publikace8. 3. 2019, 12.00

Tiskové středisko Svatého stolce zveřejnilo program apoštolské cesty papeže Františka do Bulharska a Severní Makedonie, kterou vykoná ve dnech 5. až 7. května.

neděli 5. května ráno zamíří Svatý otec do Sofie, kde ihned po příletu proběhne oficiální část návštěvy – tedy zdvořilostní setkání s prezidentem Bulharské republiky a státními představiteli. Odpoledne římský biskup zavítá do katedrály sv. Alexandra Něvského, kde se setká s bulharským pravoslavným patriarchou, s nímž se pomodlí před trůnem sv. Cyrila a Metoděje. Na náměstí Alexandra Něvského pak bude papež František sloužit mši svatou.

Na pondělí 6. května se plánuje výjezd do středobulharského městečka Rakovski. Ještě před odletem do Plovdivské oblasti však papež František navštíví uprchlický tábor. V Rakovski, které bylo střediskem bulharského katolického společenství, bude v kostele Nejsvětějšího Srdce slavit eucharistii s prvním svatým přijímáním místních dětí. Do Sofie se vrátí po obědě s bulharskými biskupy a setkání s katolickou komunitou, aby se spolu s bulharskými náboženskými představiteli účastnil modlitby za mír.

úterý 7. května ráno opustí papež František Bulharsko a vydá se do Skopje, hlavního a největšího města Severní Makedonie. Při jednodenním pobytu v této nevelké zemi čeká papeže Františka opravdu intenzivní program, během něhož pronese pět promluv. Zahájí jej setkání se státními představiteli a bude pokračovat návštěvou památníku Matky Terezy, mší svatou, ekumenickým a mezináboženským setkáním s mládeží a konečně setkáním s kněžími, řeholníky a jejich příbuznými v katolické katedrále.

Neděle 5. května 2019

ŘÍM‐SOFIE

07:00 Odlet z letiště Řím/Fiumicino do Sofie

10:00 Přílet na mezinárodní letiště v Sofii