Programové tipy Radia Proglas na 13. týden 2019

Datum publikace22. 3. 2019, 13.00

V týdnu od 25. března Proglas vysílá například Kafemlýnek na téma Knížky pro věřící děti i jejich rodiče Knihovničku o nové knize salesiána Zdeňka Jančaříka s názvem Miláček Páně.

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby:

v pondělí 25. března v 18.00 na slavnost Zvěstování Páně mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné, v úterý 26. března v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku prostřednictvím radia Lumen, ve čtvrtek 28. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 29. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 31. března v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

V týdnu zazní také modlitba růžence – ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

Ve středu a v pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Křížové cesty.

Kdo na Blízkém východě pronásleduje křesťany? Co spouští vlny nenávistného násilí vůči nim? Život křesťanů v zemích Blízkého východu je zpravidla náročný. Ve většinově muslimských zemích rozhodně nelze hovořit o svobodě náboženství, přesto tam počty křesťanů stále rostou. Druhá beseda z cyklu Bez obav? se uskuteční v pondělí 25. března od 19.00 v olomouckém penzionu Tõde. Přijďte diskutovat i vy! Záznam besedy zazní v pořadu Mezi slovy ve čtvrtek 28. března od 9.00.

Byli jste zaskočeni nečekaným těhotenstvím nebo tatínkové nečekaným rodičovstvím? Bylo pro vás někdy těžké přijmout dítě? Dokázali jste to i za velmi svízelné situace? Překonávali jste obtíže? Přineslo vám to později požehnání a radost? Byla vám Panna Maria a Svatá rodina vzorem a podporou? Rozviňte toto téma společně s redaktorkou Klárou Beránkovou v rámci Noční linky v pondělí 25. března od 22.30.

Děti třetích tříd se v tomto období připravují na první svaté přijímání, máme také postní dobu. Ideální čas si v Kafemlýnku v úterý 26. března představit knížky s těmito tématy. Irena Kintrová a Marie Špačková z Katechetického centra v Brně od 9.00 listují knížkami z Portálu, Karmelitánského nakladatelství, z Duhy a od Paulínek. O všechny tituly budete moci také soutěžit.

Co víte o vytrvalosti? Zábavné i záludné otázky, úkoly a hádání zvuků jsou v Barvínku spojeny s druhým dílem naší soutěže, v níž hledáme hrdinu. Zatelefonuj do studia, sbírej body a staň se Hrdinou Barvínku. Pro vítěze soutěže máme připravený kurz přežití s polárníkem Pavlíčkem a spoustu dalších cen. V úterý 26. března v 16 hodin se na vaše telefonáty těší Bětka a Romča.

Měl evangelista Jan výsadní postavení mezi apoštoly? Při poslední večeři „ležel na Pánových prsou“, stál jako jediný z apoštolů pod křížem a Ježíšem z kříže mu byla svěřena do opatrování Ježíšova matka. Evangelium svatého Jana, Miláčka Páně, shrnuje Ježíšův příběh očima učedníka, který byl milován. Salesián Zdeněk Jančařík píše o Miláčkovi Páně na pozadí svých reflexí o současném křesťanství a roli kněží a „apoštolů“ v dnešním světě. Knihu představí v Knihovnička Proglasu v neděli 31. března ve 13.30.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku: Radka Blajdová