Olomoucký penzion Tõde se stal stavbou roku 2018

Olomoucký penzion Tõde, který je spravovaný Kongregací Sester Neposkvrněného Početí Panny Marie III. řádu sv. Františka z Assisi, vyhrál včera 25. března soutěž „Stavba roku 2018 olomouckého kraje“ v kategorii rekonstrukce měšťanského domu.
Publikováno: 26. 3. 2019 13:30

Foto: Sestry františkánky Neposkvrněného Početí Panny Marie

Penzion Tõde se nachází v klidné části historického centra Olomouce v Hrnčířské ulici a byl otevřen v roce 2018. Spravují ho sestry františkánky Neposkvrněného Početí Panny Marie, které daly penzionu jméno Tõde, což estonsky znamená pravda. Tento název tak odkazuje na spojitost se sousední klášterní kavárnou Õde, kde sestry nabízejí (nejen) estonské speciality, ale povzbuzují návštěvníky také k zamyšlení nad Pravdou.

Nový penzion má 13 jedno-třílůžkových pokojů s vlastním sociálním zařízením, s celkovou kapacitou 25 lůžek. V sále pro přednášky a konference najdete také malou společnou kuchyňku. Odpočinout si můžete i v přilehlé zahrádce na hradbách s výhledem do parku. Do ceny ubytování je zahrnuto WIFI, přístup do kaple s knihovnou sester a snídaně v sousední kavárně Õde. Více informací najdete na webu kongregace

(Zdroj: sr. Vojtěcha Zikešová)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019

Přímé přenosy bohoslužeb od 9. do 15. prosince 2019

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.
09.12.2019

Konference o mládeži 2019: Mluvme jazykem současnosti

Tématem 23. konference o mládeži byla digitální evangelizace, která se uskutečnila ve dnech 5. – 6. prosince v Češkovicích na Blanensku. Účastníci debatovali o možnostech, inspiracích a představách evangelizačního působení v digitálním prostoru v ČR.
06.12.2019

Abeceda křesťanské víry - 7. díl E - Evangelium

Sedmým písmenem v abecedě je „E“, jako evangelium. Evangelium doslova znamená „dobrá zpráva“. A co je tedy ta dobrá zpráva? Více v zamyšlení generálního sekretáře ČBK P. Stanislava Přibyla ze série krátkých videí Abeceda křesťanské víry.
06.12.2019

Kardinál Michael Czerny: Téma migrace je pro mne osobní, prožili jsme to jako rodina

Papež František jmenoval v říjnu třináct nových kardinálů. Jedním z nich byl i brněnský rodák Michael Czerny, jehož rodina po roce 1948 emigrovala do Kanady, kde on posléze vstoupil k jezuitům. Od roku 2016 působí ve Vatikánu v Sekci pro migranty a uprchlíky Dikasteria pro integrální lidský rozvoj. Při příležitosti synody o Amazonii jsme požádali kardinála Czerného o rozhovor, který nyní přinášíme v českém překladu.
06.12.2019