Olomoucký penzion Tõde se stal stavbou roku 2018

Olomoucký penzion Tõde, který je spravovaný Kongregací Sester Neposkvrněného Početí Panny Marie III. řádu sv. Františka z Assisi, vyhrál včera 25. března soutěž „Stavba roku 2018 olomouckého kraje“ v kategorii rekonstrukce měšťanského domu.
Publikováno: 26. 3. 2019 13:30

Foto: Sestry františkánky Neposkvrněného Početí Panny Marie

Penzion Tõde se nachází v klidné části historického centra Olomouce v Hrnčířské ulici a byl otevřen v roce 2018. Spravují ho sestry františkánky Neposkvrněného Početí Panny Marie, které daly penzionu jméno Tõde, což estonsky znamená pravda. Tento název tak odkazuje na spojitost se sousední klášterní kavárnou Õde, kde sestry nabízejí (nejen) estonské speciality, ale povzbuzují návštěvníky také k zamyšlení nad Pravdou.

Nový penzion má 13 jedno-třílůžkových pokojů s vlastním sociálním zařízením, s celkovou kapacitou 25 lůžek. V sále pro přednášky a konference najdete také malou společnou kuchyňku. Odpočinout si můžete i v přilehlé zahrádce na hradbách s výhledem do parku. Do ceny ubytování je zahrnuto WIFI, přístup do kaple s knihovnou sester a snídaně v sousední kavárně Õde. Více informací najdete na webu kongregace

(Zdroj: sr. Vojtěcha Zikešová)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24.neděli v mezidobí.
15.09.2019

Papež František svolává summit o globální výchově

Papež František zveřejnil poselství s výzvou k vytvoření globálního výchovného spojenectví. Pozval nejen všechny veřejné činitele z výchovně-vzdělávacího sektoru celého světa do Říma, aby se společně zamýšleli nad tím, jak na to, ale obrací se i na každého člověku a na všechny lidi společně. Za tím účelem vydal písemné poselství a jeho stručnější video verzi.
13.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 38. týden 2019

V týdnu od 16. září najdete v programu Proglasu například pořad věnovaný blahořečení pallotina P. Richarda Henkese nebo rozhovor s kardinálem Blasem Cupichem z amerického Chicaga v pořadu Všimli jsme si.
13.09.2019

Papež František navštíví v listopadu Thajsko a Japonsko

Na pozvání thajské vlády a tamějších biskupů navštíví papež František ve dnech 20. – 23. listopadu Thajsko. Posléze se pak na pozvání japonské vlády a tamějšího episkopátu ve dnech 23. – 26. listopadu vydá do Japonska, kde navštíví Tokio, Nagasaki a Hirošimu.
13.09.2019

Roadshow ,,Představení Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027”

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR pořádá dne 14. října 2019 roadshow, na kterém představí Integrovaný regionální operační program po roce 2021.
13.09.2019