Nigérie: Diecéze se modlí za uneseného kněze

Katolický kněz John Bako Shekwolo byl unesen neznámými pachateli, kteří se vloupali do jeho domova v obci Ankuwai v nigerijském státě Kaduna. Informoval o tom kancléře arcidiecéze Kaduna, který také požádal o modlitby za rychlé propuštění uneseného kněze.
Publikováno: 28. 3. 2019 13:00

Foto: Immanuel Afolabi / CC BY-NC-ND 2.0

Arcidiecéze v prohlášení apeluje na všechny, kteří „jsou zodpovědní za jeho únos, aby ho co nejdříve bez úhony propustili“.

Policie už zahájila vyšetřování únosu, který odsoudila ve svém prohlášení také zástupci místních křesťanských církví v zemi. Podle nich je únos kněze závažnou událostí, který ukazuje na neschopnost místní vlády.

Je smutné, že se stát Kahuna stal centrem únosů, aniž by stát proti tomu výrazněji zakročil. Ukazuje to, že vláda není schopná zajistit bezpečnost lidí a soukromý majetek. Vláda a bezpečnostní agentury musí přijmout zodpovědnost za ochranu lidí a majetku,“ stojí v prohlášení místních církví.

Nigérie patří mezi země, kde dochází k vůbec nejvážnějšímu pronásledování křesťanů, především v souvislosti s útoky teroristické organizace Boko Haram. Jenom v tamější diecézi Kafanchan bylo v posledních pěti letech zabito 988 lidí, zničeno 71 převážně křesťanských vesnic, zpustošeno bylo též 2 712 domů a 20 kostelů.

(Zdroj: Vatican News)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24.neděli v mezidobí.
15.09.2019

Papež František svolává summit o globální výchově

Papež František zveřejnil poselství s výzvou k vytvoření globálního výchovného spojenectví. Pozval nejen všechny veřejné činitele z výchovně-vzdělávacího sektoru celého světa do Říma, aby se společně zamýšleli nad tím, jak na to, ale obrací se i na každého člověku a na všechny lidi společně. Za tím účelem vydal písemné poselství a jeho stručnější video verzi.
13.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 38. týden 2019

V týdnu od 16. září najdete v programu Proglasu například pořad věnovaný blahořečení pallotina P. Richarda Henkese nebo rozhovor s kardinálem Blasem Cupichem z amerického Chicaga v pořadu Všimli jsme si.
13.09.2019

Papež František navštíví v listopadu Thajsko a Japonsko

Na pozvání thajské vlády a tamějších biskupů navštíví papež František ve dnech 20. – 23. listopadu Thajsko. Posléze se pak na pozvání japonské vlády a tamějšího episkopátu ve dnech 23. – 26. listopadu vydá do Japonska, kde navštíví Tokio, Nagasaki a Hirošimu.
13.09.2019

Roadshow ,,Představení Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027”

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR pořádá dne 14. října 2019 roadshow, na kterém představí Integrovaný regionální operační program po roce 2021.
13.09.2019