Nigérie: Diecéze se modlí za uneseného kněze

Katolický kněz John Bako Shekwolo byl unesen neznámými pachateli, kteří se vloupali do jeho domova v obci Ankuwai v nigerijském státě Kaduna. Informoval o tom kancléře arcidiecéze Kaduna, který také požádal o modlitby za rychlé propuštění uneseného kněze.
Publikováno: 28. 3. 2019 13:00

Foto: Immanuel Afolabi / CC BY-NC-ND 2.0

Arcidiecéze v prohlášení apeluje na všechny, kteří „jsou zodpovědní za jeho únos, aby ho co nejdříve bez úhony propustili“.

Policie už zahájila vyšetřování únosu, který odsoudila ve svém prohlášení také zástupci místních křesťanských církví v zemi. Podle nich je únos kněze závažnou událostí, který ukazuje na neschopnost místní vlády.

Je smutné, že se stát Kahuna stal centrem únosů, aniž by stát proti tomu výrazněji zakročil. Ukazuje to, že vláda není schopná zajistit bezpečnost lidí a soukromý majetek. Vláda a bezpečnostní agentury musí přijmout zodpovědnost za ochranu lidí a majetku,“ stojí v prohlášení místních církví.

Nigérie patří mezi země, kde dochází k vůbec nejvážnějšímu pronásledování křesťanů, především v souvislosti s útoky teroristické organizace Boko Haram. Jenom v tamější diecézi Kafanchan bylo v posledních pěti letech zabito 988 lidí, zničeno 71 převážně křesťanských vesnic, zpustošeno bylo též 2 712 domů a 20 kostelů.

(Zdroj: Vatican News)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Biskup Bergoglio a eucharistický zázrak v Buenos Aires

Papež František ještě jako buenosaireský biskup schválil vědecké přešetření domnělého eucharistického zázraku, k němuž došlo v letech 1992-1996 a který bývá označován za „eucharistický zázrak z Buenos Aires“. Již jako kardinál pak vícekrát navštívil kostel Nejsvětější Panny Marie v centru argentinského hlavního města, který uchovává znamení tohoto divu, a vedl tam eucharistickou adoraci.
03.08.2020

Papež: Soucit je důvěra v prozřetelnou Otcovu lásku

Před dnešním polednem dorazila na Svatopetrské náměstí asi tisícovka lidí, aby si vyslechla pravidelnou promluvu Petrova nástupce, pomodlila se spolu s ním a dostala apoštolské požehnání. Papež František komentoval evangelium (Mt 14,13-21), které bylo čteno při mši svaté tuto, v pořadí již 18. neděli liturgického mezidobí, a podává Ježíšovo zázračné rozmnožení chlebů a ryb.
02.08.2020

Videokázání otce Romana Vlka (nejen) pro děti - 18. neděle v mezidobí

Videokázání otce Romana Vlka (nejen) pro děti na 18. neděle v mezidobí má název S ním to dáš.
01.08.2020

Zamyšlení Vlastimila Kročila, biskupa českobudějovického, o kněžství

„Kněžství tak pro křesťana není pouhý úřad nebo funkce, ale jde o podstatu, bytostně přítomnou v duši člověka. Obvykle se tato skutečnost vyjadřuje slovy nezrušitelné znamení, které je do duše vtisknuto přijetím svátosti," uvádí českobudějovický biskup Vlastimil Kročil ve svém zamyšlení nad významem svátosti řádu církve (jáhenství, kněžství a biskupství) v souvislosti s blížící se liturgickou památkou sv. Jana Marie Vianney, svatého faráře arského, kterou si budeme připomínat 4. srpna.
31.07.2020

V Santiagu de Compostela se v srpnu 2021 uskuteční Evropská pouť mladých

V srpnu příštího roku se v Santiagu de Compostela uskuteční Evropská pouť mladých (PEJ21) s mottem „Mladíku vstaň a buď svědkem. Apoštol sv. Jakub Tě čeká." Logo, plakát a hymnu pětidenní poutě, která začne 4. srpna 2021 představili organizátoři přímo na světoznámém poutním místě, kde leží ostatky sv. Jakuba, v sobotu 25. července.
30.07.2020