Papež zaslal do Maroka videoposelství

Papež František zaslal marockému lidu videoposelství před svojí apoštolskou cestou do Maroka, která se uskuteční tento víkend.
Publikováno: 28. 3. 2019 16:30

Foto: Daniel Ibáñez/CNA

Drahý lide Maroka!

As-Salamu Alaikum! Pokoj s vámi!

Za nedlouho se vydám do vaší drahé země na dvoudenní návštěvu. Děkuji Bohu za tuto příležitost, kterou mi daroval. Jsem vděčný jeho výsosti králi Muhammadovi VI. za jeho laskavé pozvání a také marockým úřadům za laskavou spolupráci. 

Ve stopách svého svatého předchůdce Jana Pavla II. přijedu jako poutník míru a bratrství do světa, který to tolik potřebuje. Stejně jako křesťané i muslimové věříme v Boha stvořitele a milosrdného, který stvořil lidi a umístil je do světa, aby žili jako bratři, respektovali se v rozdílnostech a pomáhali si navzájem. On jim svěřil zemi, náš společný domov, aby ho zodpovědně spravovali a zachovali pro další generace.

Bude pro mě potěšením sdílet přímo s vámi toto přesvědčení během setkání, které se uskuteční v Rabatu. Tato cesta navíc nabídne vzácnou příležitost navštívit křesťanskou komunitu v Maroku a povzbudit ji na její cestě. Stejně tak se setkám s migranty, kteří představují výzvu k budování společného spravedlnějšího a solidárnějšího světa

Drazí maročtí přátelé, ze srdce vám děkuji za vaše přijetí a především za vaše modlitby a ujišťuji vás o svých modlitbách za vás a vaši drahou zemi.

Uvidíme se brzy!

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Biskup Bergoglio a eucharistický zázrak v Buenos Aires

Papež František ještě jako buenosaireský biskup schválil vědecké přešetření domnělého eucharistického zázraku, k němuž došlo v letech 1992-1996 a který bývá označován za „eucharistický zázrak z Buenos Aires“. Již jako kardinál pak vícekrát navštívil kostel Nejsvětější Panny Marie v centru argentinského hlavního města, který uchovává znamení tohoto divu, a vedl tam eucharistickou adoraci.
03.08.2020

Papež: Soucit je důvěra v prozřetelnou Otcovu lásku

Před dnešním polednem dorazila na Svatopetrské náměstí asi tisícovka lidí, aby si vyslechla pravidelnou promluvu Petrova nástupce, pomodlila se spolu s ním a dostala apoštolské požehnání. Papež František komentoval evangelium (Mt 14,13-21), které bylo čteno při mši svaté tuto, v pořadí již 18. neděli liturgického mezidobí, a podává Ježíšovo zázračné rozmnožení chlebů a ryb.
02.08.2020

Videokázání otce Romana Vlka (nejen) pro děti - 18. neděle v mezidobí

Videokázání otce Romana Vlka (nejen) pro děti na 18. neděle v mezidobí má název S ním to dáš.
01.08.2020

Zamyšlení Vlastimila Kročila, biskupa českobudějovického, o kněžství

„Kněžství tak pro křesťana není pouhý úřad nebo funkce, ale jde o podstatu, bytostně přítomnou v duši člověka. Obvykle se tato skutečnost vyjadřuje slovy nezrušitelné znamení, které je do duše vtisknuto přijetím svátosti," uvádí českobudějovický biskup Vlastimil Kročil ve svém zamyšlení nad významem svátosti řádu církve (jáhenství, kněžství a biskupství) v souvislosti s blížící se liturgickou památkou sv. Jana Marie Vianney, svatého faráře arského, kterou si budeme připomínat 4. srpna.
31.07.2020

V Santiagu de Compostela se v srpnu 2021 uskuteční Evropská pouť mladých

V srpnu příštího roku se v Santiagu de Compostela uskuteční Evropská pouť mladých (PEJ21) s mottem „Mladíku vstaň a buď svědkem. Apoštol sv. Jakub Tě čeká." Logo, plakát a hymnu pětidenní poutě, která začne 4. srpna 2021 představili organizátoři přímo na světoznámém poutním místě, kde leží ostatky sv. Jakuba, v sobotu 25. července.
30.07.2020