Papež zaslal do Maroka videoposelství

Papež František zaslal marockému lidu videoposelství před svojí apoštolskou cestou do Maroka, která se uskuteční tento víkend.
Publikováno: 28. 3. 2019 16:30

Foto: Daniel Ibáñez/CNA

Drahý lide Maroka!

As-Salamu Alaikum! Pokoj s vámi!

Za nedlouho se vydám do vaší drahé země na dvoudenní návštěvu. Děkuji Bohu za tuto příležitost, kterou mi daroval. Jsem vděčný jeho výsosti králi Muhammadovi VI. za jeho laskavé pozvání a také marockým úřadům za laskavou spolupráci. 

Ve stopách svého svatého předchůdce Jana Pavla II. přijedu jako poutník míru a bratrství do světa, který to tolik potřebuje. Stejně jako křesťané i muslimové věříme v Boha stvořitele a milosrdného, který stvořil lidi a umístil je do světa, aby žili jako bratři, respektovali se v rozdílnostech a pomáhali si navzájem. On jim svěřil zemi, náš společný domov, aby ho zodpovědně spravovali a zachovali pro další generace.

Bude pro mě potěšením sdílet přímo s vámi toto přesvědčení během setkání, které se uskuteční v Rabatu. Tato cesta navíc nabídne vzácnou příležitost navštívit křesťanskou komunitu v Maroku a povzbudit ji na její cestě. Stejně tak se setkám s migranty, kteří představují výzvu k budování společného spravedlnějšího a solidárnějšího světa

Drazí maročtí přátelé, ze srdce vám děkuji za vaše přijetí a především za vaše modlitby a ujišťuji vás o svých modlitbách za vás a vaši drahou zemi.

Uvidíme se brzy!

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24.neděli v mezidobí.
15.09.2019

Papež František svolává summit o globální výchově

Papež František zveřejnil poselství s výzvou k vytvoření globálního výchovného spojenectví. Pozval nejen všechny veřejné činitele z výchovně-vzdělávacího sektoru celého světa do Říma, aby se společně zamýšleli nad tím, jak na to, ale obrací se i na každého člověku a na všechny lidi společně. Za tím účelem vydal písemné poselství a jeho stručnější video verzi.
13.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 38. týden 2019

V týdnu od 16. září najdete v programu Proglasu například pořad věnovaný blahořečení pallotina P. Richarda Henkese nebo rozhovor s kardinálem Blasem Cupichem z amerického Chicaga v pořadu Všimli jsme si.
13.09.2019

Papež František navštíví v listopadu Thajsko a Japonsko

Na pozvání thajské vlády a tamějších biskupů navštíví papež František ve dnech 20. – 23. listopadu Thajsko. Posléze se pak na pozvání japonské vlády a tamějšího episkopátu ve dnech 23. – 26. listopadu vydá do Japonska, kde navštíví Tokio, Nagasaki a Hirošimu.
13.09.2019

Roadshow ,,Představení Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027”

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR pořádá dne 14. října 2019 roadshow, na kterém představí Integrovaný regionální operační program po roce 2021.
13.09.2019