Papež zaslal do Maroka videoposelství

28. 03. 2019 Rubrika: Papež František
Papež František zaslal marockému lidu videoposelství před svojí apoštolskou cestou do Maroka, která se uskuteční tento víkend.

Foto: Daniel Ibáñez/CNA

Drahý lide Maroka!

As-Salamu Alaikum! Pokoj s vámi!

Za nedlouho se vydám do vaší drahé země na dvoudenní návštěvu. Děkuji Bohu za tuto příležitost, kterou mi daroval. Jsem vděčný jeho výsosti králi Muhammadovi VI. za jeho laskavé pozvání a také marockým úřadům za laskavou spolupráci. 

Ve stopách svého svatého předchůdce Jana Pavla II. přijedu jako poutník míru a bratrství do světa, který to tolik potřebuje. Stejně jako křesťané i muslimové věříme v Boha stvořitele a milosrdného, který stvořil lidi a umístil je do světa, aby žili jako bratři, respektovali se v rozdílnostech a pomáhali si navzájem. On jim svěřil zemi, náš společný domov, aby ho zodpovědně spravovali a zachovali pro další generace.

Bude pro mě potěšením sdílet přímo s vámi toto přesvědčení během setkání, které se uskuteční v Rabatu. Tato cesta navíc nabídne vzácnou příležitost navštívit křesťanskou komunitu v Maroku a povzbudit ji na její cestě. Stejně tak se setkám s migranty, kteří představují výzvu k budování společného spravedlnějšího a solidárnějšího světa

Drazí maročtí přátelé, ze srdce vám děkuji za vaše přijetí a především za vaše modlitby a ujišťuji vás o svých modlitbách za vás a vaši drahou zemi.

Uvidíme se brzy!

(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku: Radka Blajdová