Apoštolát modlitby na duben je za lékaře a jejich spolupracovníky ve válečných oblastech

Datum publikace4. 4. 2019, 13.00

Dubnový evangelizační úmysl nás vybízí k modlitbám za lékaře a humanitární pracovníky přítomné ve válečných oblastech.

Ilustrační foto Pixabay

Úmysl všeobecný:

Za lékaře a humanitární pracovníky přítomné ve válečných oblastech, kteří nasazují vlastní život pro záchranu života druhých.

Připomeňme sílu prosebné modlitby. Ježíš všem, kteří mu denně v modlitbě na oltáři svého srdce předkládají své bratry a sestry, říká: „Děkuji vám za všechny, které mi denně přinášíte!“ Může nás někdy přepadnout pocit bezmocnosti, když vidíme válečné oblasti dneška. Přesto nás papež František povzbuzuje, abychom nenechali svému svědomí odumřít v pohodlnosti, nezájmu a cynismu. Je důležité citlivě vnímat bolest kolem nás. Bolest našeho srdce Ježíš ztotožňuje s krvácením církve. Když přijímáme a sdílíme utrpení církve a celého Božího lidu, vyjadřujeme tím nezměrně trpělivou a milosrdnou Boží lásku ke každému člověku. Nesmíme však se svou bolestí zůstat osamoceni. Naše bolest přináší spásu jen tehdy, je-li skryta ve vítězné bolesti Kristova kříže.

Úmysl národní:

Ať POKOJ, který Ježíš Kristus po svém zmrtvýchvstání daroval svým učedníkům, dokážeme šířit do svého okolí.

Zvyk nás svádí a tvrdí, že nemá smysl snažit se něco měnit a že v dané situaci, která nás tíží, nelze nic dělat. Ze zvyku již nečelíme zlu a dovolujeme věcem, aby se děly, jak se dějí anebo jak někdo rozhodl, aby se děly. Dovolme tedy Pánu, aby nás přišel probudit, otřást námi v naší apatii a vysvobodit z netečnosti! Nedůvěřujme zvykovosti, dobře otevřeme oči a uši a zejména srdce, abychom se dali pohnout tím, co se děje kolem nás, jakož i voláním živého a působivého Slova Vzkříšeného (František, Gaudete et exsultate, 137).

(Zdroj: česká pobočka Celosvětové sítě modlitby, Pavel Ambros SJ)

Autor článku: Radka Blajdová