Nové číslo Rodinného života: Rozdíly mezi mužem a ženou

Datum publikace4. 4. 2019, 8.00

Ženy a muži – rozdílné světy, které se snaží najít vzájemnou rovnováhu. Dvě strany jedné mince. Jsou ženy horší řidičky a muži roztržití hledači zbloudilých ponožek? Proč nás Bůh stvořil tak rozdílné, když máme žít spolu? Na tyto otázky neexistuje jednoznačná, ani jednoduchá odpověď. Inspirujte se při svých úvahách raději zkušenostmi moudrých mužů a žen na stránkách druhého čísla časopisu Rodinný život.

Těšit se můžete na krátký, leč výstižný úvodník P. Karla Skočovského a rubriku „Pohledem církve“ Petry Giraškové. Čekají na vás zajímavé rozhovory – s biskupem Pavlem Konzbulem a sr. Veronikou Katarínou Barátovou na téma rozdílných rolí mužů a žen a jejich naplňování prostřednictvím rodinného, či zasvěceného života.

P. Jan Balík se zamýšlí nad úlohou muže a ženy v Božím plánu stvoření. Na podobnou strunu si notují i Allan a Barbara Peasovi v úryvku ze své knihy „Všechno, co byste měli vědět o mužích a ženách“. V tradiční anketě jsme shromáždili zkušenosti s žitím tradičních rolí mužů a žen od zástupců různých stavů.

Rubrika „Vztahy a výchova“ připomíná, že bez ohledu na to, zda jste kluk či holka, muž nebo žena, nejdůležitější je umět prožít přítomný okamžik („Jsem. A to stačí“ – L. Nágl) a že není na škodu občas myslet na růžové motýlky a kompot (M. Strejčková). V „Duchovním životě“ se anděl Cherubín vrací z „mise“ v Iráku. Jitka Hosanna Štěpánková jako babička – teolog poučí nejen děti o důležitosti odpuštění ve společném životě muže a ženy. Těšit se můžete i na „Čtení na dobrou noc“.

MUDr. Jitka Krausová nás vybízí: Dolů s řetězy ve jménu Krista! – a to prostřednictvím životních osudů venezuelských kandidátů svatosti - dělníka, vizionářky a negramotné venkovanky. P. Karel Skočovský se s námi podělí o „Modlitbu za krásu žen“ ze svého blogu.

Na stránkách časopisu najdete také chutné recepty, tipy na knihy, co stojí za přečtení, a samozřejmě vyhodnocení her a soutěží z minulého čísla. Další nápady, plná znění článků, inspirativní texty a podněty pro Váš rodinný život najdete na našich webových stránkách – www.rodinnyzivot.eu. Ukázkové číslo i předplatné si můžete objednat poštou (Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 779 00 Olomouc), telefonicky (587 405 250-3) nebo na e-mail rodinnyzivot@ado.cz. Na požádání pošleme ukázkové číslo časopisu i elektronicky.

Autor článku: Jiří Gračka