Mary´s Meals sytí z České republiky již 20 500 dětí

Datum publikace5. 4. 2019, 15.30

Charitativní organizace Mary’s Meals (Mariino jídlo), jejíž pobočka byla před rokem založena i v České republice, přináší několik novinek. Podívat se můžete na jejich nové webové stránky, můžete se zapojit do baťůžkového projektu nebo 8. května vyrazit na národní pouť na Hostýn.

Foto: Klara Kalinova / Člověk a Víra

Nový web Mary´s Meals

„Mary´s Meals celosvětově sytí více než 1,4 milionů dětí, aktuálně v 18 zemích, z toho Česká republika již 20.500 dětí,“ můžete zjistit na webových stránkách charitativní organizace Mary´s melas, které nyní dostaly novou podobu. Zde budou také zveřejněny výsledky české pobočky za uplynulý loňský rok v připravované výroční zprávě.

Vizí této organizace je, aby každé dítě dostalo jedno jídlo denně v místě svého vzdělávání a aby ti, kteří mají více než potřebují, se dělili s těmi, kterým se nedostává ani těch nejzákladnějších potřeb. Bližší informace si můžete přečíst v článku 1,4 miliónu porcí naděje.

Národní pouť na Hostýn

Pokud se chcete potkat s Mary´s Meals, můžete vyrazit 8. května na národní pouť na Hostýn, jejíž program uvádíme níže:

8: 00 Procesí na sv. Hostýn (sraz u kostela sv. Jiljí v Bystřici pod Hostýnem)

10:00  Setkání příznivců Mary’s Meals (Jurkovičův sál - Svatohostýnské muzeum)

11:30 Mše svatá na podporu hnutí Mary‘s Meals  (bazilika Nanebevzetí Panny Marie)

13:00 Představení a prezentace hnutí Mary‘s Meals pro veřejnost (Jurkovičův sál - Svatohostýnské muzeum)

13:30  Promítání dokumentu Child 31 (Dítě 31) + diskuze

14:30 Zakončení programu poutě

Na setkání s Mary´s Meals se můžete také opět těšit na Charismatické konfernci v Brně, která se bude konat od 10. do 14. července.

Baťůžkový projekt

Doprovodným projekt Mary´s Meals je tzv. baťůžkový projekt, který oslovuje především dobrovolníky s dosahem na školní prostředí, stoupá na své oblibě. Jak takový sběr batůžků vypadá v praxi, se se můžete podívat v nedávné reportáži České televize. Ta navštívila jednu z mnoha škol v naší zemi, které se do této aktivity již zapojily.

Pokud by se chtěla zapojit i vaše škola nebo jiné společenství, navštivte pro bližší informace stránky www.batuzkovyprojekt.cz, nebo napište na info@batuzkovyprojekt.cz.

(Zdroj: Lucie Nečesalová - Mary´s Meals)

Autor článku: Radka Blajdová