Mary´s Meals sytí z České republiky již 20 500 dětí

Charitativní organizace Mary’s Meals (Mariino jídlo), jejíž pobočka byla před rokem založena i v České republice, přináší několik novinek. Podívat se můžete na jejich nové webové stránky, můžete se zapojit do baťůžkového projektu nebo 8. května vyrazit na národní pouť na Hostýn.
Publikováno: 5. 4. 2019 17:30

Foto: Klara Kalinova / Člověk a Víra

Nový web Mary´s Meals

„Mary´s Meals celosvětově sytí více než 1,4 milionů dětí, aktuálně v 18 zemích, z toho Česká republika již 20.500 dětí,“ můžete zjistit na webových stránkách charitativní organizace Mary´s melas, které nyní dostaly novou podobu. Zde budou také zveřejněny výsledky české pobočky za uplynulý loňský rok v připravované výroční zprávě.

Vizí této organizace je, aby každé dítě dostalo jedno jídlo denně v místě svého vzdělávání a aby ti, kteří mají více než potřebují, se dělili s těmi, kterým se nedostává ani těch nejzákladnějších potřeb. Bližší informace si můžete přečíst v článku 1,4 miliónu porcí naděje.

Národní pouť na Hostýn

Pokud se chcete potkat s Mary´s Meals, můžete vyrazit 8. května na národní pouť na Hostýn, jejíž program uvádíme níže:

8: 00 Procesí na sv. Hostýn (sraz u kostela sv. Jiljí v Bystřici pod Hostýnem)

10:00  Setkání příznivců Mary’s Meals (Jurkovičův sál - Svatohostýnské muzeum)

11:30 Mše svatá na podporu hnutí Mary‘s Meals  (bazilika Nanebevzetí Panny Marie)

13:00 Představení a prezentace hnutí Mary‘s Meals pro veřejnost (Jurkovičův sál - Svatohostýnské muzeum) 

13:30  Promítání dokumentu Child 31 (Dítě 31) + diskuze 

14:30 Zakončení programu poutě

Na setkání s Mary´s Meals se můžete také opět těšit na Charismatické konfernci v Brně, která se bude konat od 10. do 14. července.

Baťůžkový projekt

 Doprovodným projekt Mary´s Meals je tzv. baťůžkový projekt, který oslovuje především dobrovolníky s dosahem na školní prostředí, stoupá na své oblibě. Jak takový sběr batůžků vypadá v praxi, se se můžete podívat v nedávné reportáži České televize. Ta navštívila jednu z mnoha škol v naší zemi, které se do této aktivity již zapojily.

Pokud by se chtěla zapojit i vaše škola nebo jiné společenství, navštivte pro bližší informace stránky www.batuzkovyprojekt.cz, nebo napište na info@batuzkovyprojekt.cz.

(Zdroj: Lucie Nečesalová - Mary´s Meals)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Pražské křížové cesty pod širým nebem

V postní době organizuje několik pražských farností pobožnost křížové cesty pod širým nebem. Níže naleznete více informací, pokud byste se chtěli připojit.
27.02.2020

Komunikace s lidmi bez domova - lektorka Mgr. Leona Martinková

Oslovují Vás lidé bez domova s žádostí o pomoc? Cítíte výčitku, když jejich požadavkům vyhovíte i nevyhovíte? Leží Vám chudí na srdci a zároveň pochybujete o účinné pomoci? Jaké je skutečné poslání kněze ve vztahu k lidem bez domova?
27.02.2020

Papežská akademie pro život připravuje etické směrnice v oblasti umělé inteligence

„Správný algoritmus? Umělá inteligence: etika, zákon a zdraví“ – tak je nadepsán workshop organizovaný Papežskou akademií pro život, který bude probíhat v příštích dvou dnech (26. – 27. února) v Nové synodní aule ve Vatikánu. 28. února jej uzavře podpis apelu „Rome Call for AI Ethics“, jenž bude následně předložen papeži Františkovi.
27.02.2020

Papež: Půst je umění odříkat se marností a nadbytku

Na Svatopetrském náměstí se zrána sešlo asi 20 tisíc lidí na generální audienci. Byla zahájena čtením z Lukášova evangelia (Lk 4,1), které podává, jak Duch vodil Ježíše po čtyřicet dní pouští a ďábel ho pokoušel. Papež František věnoval svoji katechezi začátku postní doby.
26.02.2020

Postní dobu zahájí papež František na Aventinu

Podle dávné tradice zahajuje papež postní dobu na římském Aventinu. Liturgie popeleční středy začne dnes v benediktinské bazilice sv. Anselma a bude pokračovat procesím do baziliky sv. Sabiny. Ve čtvrtek bude papež zpovídat kněze v Lateránské bazilice.
26.02.2020