Mary´s Meals sytí z České republiky již 20 500 dětí

Charitativní organizace Mary’s Meals (Mariino jídlo), jejíž pobočka byla před rokem založena i v České republice, přináší několik novinek. Podívat se můžete na jejich nové webové stránky, můžete se zapojit do baťůžkového projektu nebo 8. května vyrazit na národní pouť na Hostýn.
Publikováno: 5. 4. 2019 17:30

Foto: Klara Kalinova / Člověk a Víra

Nový web Mary´s Meals

„Mary´s Meals celosvětově sytí více než 1,4 milionů dětí, aktuálně v 18 zemích, z toho Česká republika již 20.500 dětí,“ můžete zjistit na webových stránkách charitativní organizace Mary´s melas, které nyní dostaly novou podobu. Zde budou také zveřejněny výsledky české pobočky za uplynulý loňský rok v připravované výroční zprávě.

Vizí této organizace je, aby každé dítě dostalo jedno jídlo denně v místě svého vzdělávání a aby ti, kteří mají více než potřebují, se dělili s těmi, kterým se nedostává ani těch nejzákladnějších potřeb. Bližší informace si můžete přečíst v článku 1,4 miliónu porcí naděje.

Národní pouť na Hostýn

Pokud se chcete potkat s Mary´s Meals, můžete vyrazit 8. května na národní pouť na Hostýn, jejíž program uvádíme níže:

8: 00 Procesí na sv. Hostýn (sraz u kostela sv. Jiljí v Bystřici pod Hostýnem)

10:00  Setkání příznivců Mary’s Meals (Jurkovičův sál - Svatohostýnské muzeum)

11:30 Mše svatá na podporu hnutí Mary‘s Meals  (bazilika Nanebevzetí Panny Marie)

13:00 Představení a prezentace hnutí Mary‘s Meals pro veřejnost (Jurkovičův sál - Svatohostýnské muzeum) 

13:30  Promítání dokumentu Child 31 (Dítě 31) + diskuze 

14:30 Zakončení programu poutě

Na setkání s Mary´s Meals se můžete také opět těšit na Charismatické konfernci v Brně, která se bude konat od 10. do 14. července.

Baťůžkový projekt

 Doprovodným projekt Mary´s Meals je tzv. baťůžkový projekt, který oslovuje především dobrovolníky s dosahem na školní prostředí, stoupá na své oblibě. Jak takový sběr batůžků vypadá v praxi, se se můžete podívat v nedávné reportáži České televize. Ta navštívila jednu z mnoha škol v naší zemi, které se do této aktivity již zapojily.

Pokud by se chtěla zapojit i vaše škola nebo jiné společenství, navštivte pro bližší informace stránky www.batuzkovyprojekt.cz, nebo napište na info@batuzkovyprojekt.cz.

(Zdroj: Lucie Nečesalová - Mary´s Meals)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019