Programové tipy Radia Proglas na 15. týden 2019

V týdnu od 8. dubna na vlnách Proglasu uslyšíte například Barvínek věnovaný skautingu, závěrečnou debatu z cyklu Bez obav? o Blízkému východu nebo rozhovor s P. Michaelem Špilarem.
Publikováno: 5. 4. 2019 15:00

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby:

v úterý 9. dubna v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 11. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 12. dubna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje, na Květnou neděli 14. dubna v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (světla) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

Ve středu a v pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Křížové cesty.

Jací budou letošní migranti? S teplým počasím se vydá do Evropy opět spousta pronásledovaných a ohrožených lidí, kteří nemají co ztratit. Kolik migrantů se mezi ně vmísí, aby zneužili jejich situace a pokusili se tak řešit svůj nekonformní život ve vlastní zemi? Pozvání k diskuzi přijaly Alena Fendrychová z Diakonie a Adéla Jurečková z organizace Člověk v tísni. Závěrečná debata z cyklu Bez obav? se uskuteční 8. dubna od 19.00 v olomouckém penzionu Tõde na Hrnčířské 14. Záznam zachytíte v cyklu Mezi slovy ve čtvrtek 11. dubna v 9.00.

V týdnu před Květnou nedělí je nejvyšší čas přemýšlet nad tím, jak s dětmi Svatý týden prožít. Co pěkného s minimem nákladů vyrobit, připravit, nachystat a hlavně prožít? V Kafemlýnku se v úterý 9. dubna Irena Kintrová bude ptát katechetky Marie Nedbalové, autorky Misálku nejen pro děti a Velikonočních misálků. Připojte se v 9.00.

V březnu skauting oslavil důležitý den – ještě nikdy v českých dějinách tu nebyl Skaut Junák déle. Svobodných 10 699 dní skautingu oslaví také Barvínek v úterý 9. dubna od 16.00. Do studia si Bětka a Romča pozvou skauta, který povykládá o tom, jaký byl skaut dříve, a zároveň zazní rozhovor s mladými skauty, kteří Junákem žijí dnes.

Odsouzené lidi za mřížemi doprovází nejen psycholog nebo kaplan, ale často také dobrovolníci, kteří přicházejí pod záštitou Mezinárodního vězeňského společenství. Do jeho práce můžete nahlédnout v pořadu pražského studia ve středu 10. dubna od 20.15. Promluví například ředitelka této organizace Gabriela Kabátová.

František Adámek, rodák z Řemíčova u Mladé Vožice, myslivec, trumpetista a kapelník legendární Strahovanky, oslavil své sedmdesátiny. Hrál také v orchestrech Jaromíra Vejvody, Karla Vacka, Karla Valdaufa nebo s Kutilkou Zorky Kohoutové. Po konzervatoři hrál u vojenské hudby, působil jako dramaturg a redaktor v České televizi v redakci zábavy a v Hudebním divadle Karlín. V roce 1978 po konkurzu do Státního souboru písní a tanců a nastoupil do Strahovanky, kde se stal kapelníkem. Františka Adámka přivítá  pořad Hrajte, kapely! ve čtvrtek 11. dubna v 16.55.

V pořadu Křesťan a svět se na Květnou neděli vydáme do míst spojených s křesťanskou vírou. P. Michael Špilar se zamyslí nad zásadními okamžiky naší víry a bude je propojovat s konkrétními místy ve Svaté zemi. Poslouchejte v premiéře 14. dubna od 20.15. Reprízu naladíte mimořádně na Velký pátek (19. 4.) v 9.00.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)  

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019