Programové tipy Radia Proglas na 15. týden 2019

V týdnu od 8. dubna na vlnách Proglasu uslyšíte například Barvínek věnovaný skautingu, závěrečnou debatu z cyklu Bez obav? o Blízkému východu nebo rozhovor s P. Michaelem Špilarem.
Publikováno: 5. 4. 2019 15:00

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby:

v úterý 9. dubna v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 11. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 12. dubna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje, na Květnou neděli 14. dubna v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (světla) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

Ve středu a v pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Křížové cesty.

Jací budou letošní migranti? S teplým počasím se vydá do Evropy opět spousta pronásledovaných a ohrožených lidí, kteří nemají co ztratit. Kolik migrantů se mezi ně vmísí, aby zneužili jejich situace a pokusili se tak řešit svůj nekonformní život ve vlastní zemi? Pozvání k diskuzi přijaly Alena Fendrychová z Diakonie a Adéla Jurečková z organizace Člověk v tísni. Závěrečná debata z cyklu Bez obav? se uskuteční 8. dubna od 19.00 v olomouckém penzionu Tõde na Hrnčířské 14. Záznam zachytíte v cyklu Mezi slovy ve čtvrtek 11. dubna v 9.00.

V týdnu před Květnou nedělí je nejvyšší čas přemýšlet nad tím, jak s dětmi Svatý týden prožít. Co pěkného s minimem nákladů vyrobit, připravit, nachystat a hlavně prožít? V Kafemlýnku se v úterý 9. dubna Irena Kintrová bude ptát katechetky Marie Nedbalové, autorky Misálku nejen pro děti a Velikonočních misálků. Připojte se v 9.00.

V březnu skauting oslavil důležitý den – ještě nikdy v českých dějinách tu nebyl Skaut Junák déle. Svobodných 10 699 dní skautingu oslaví také Barvínek v úterý 9. dubna od 16.00. Do studia si Bětka a Romča pozvou skauta, který povykládá o tom, jaký byl skaut dříve, a zároveň zazní rozhovor s mladými skauty, kteří Junákem žijí dnes.

Odsouzené lidi za mřížemi doprovází nejen psycholog nebo kaplan, ale často také dobrovolníci, kteří přicházejí pod záštitou Mezinárodního vězeňského společenství. Do jeho práce můžete nahlédnout v pořadu pražského studia ve středu 10. dubna od 20.15. Promluví například ředitelka této organizace Gabriela Kabátová.

František Adámek, rodák z Řemíčova u Mladé Vožice, myslivec, trumpetista a kapelník legendární Strahovanky, oslavil své sedmdesátiny. Hrál také v orchestrech Jaromíra Vejvody, Karla Vacka, Karla Valdaufa nebo s Kutilkou Zorky Kohoutové. Po konzervatoři hrál u vojenské hudby, působil jako dramaturg a redaktor v České televizi v redakci zábavy a v Hudebním divadle Karlín. V roce 1978 po konkurzu do Státního souboru písní a tanců a nastoupil do Strahovanky, kde se stal kapelníkem. Františka Adámka přivítá  pořad Hrajte, kapely! ve čtvrtek 11. dubna v 16.55.

V pořadu Křesťan a svět se na Květnou neděli vydáme do míst spojených s křesťanskou vírou. P. Michael Špilar se zamyslí nad zásadními okamžiky naší víry a bude je propojovat s konkrétními místy ve Svaté zemi. Poslouchejte v premiéře 14. dubna od 20.15. Reprízu naladíte mimořádně na Velký pátek (19. 4.) v 9.00.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)  

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Katoličtí skauti se setkají s papežem

Ve dnech 27. července až 3. srpna bude Itálie hostit Euromoot, setkání skautů patřících do Mezinárodní unie evropských skautů UIGSE. Na pět tisíc skautek a skautů z této větve katolicky inspirovaného skautingu se na zakončení týdenního programu setká s papežem Františkem.
19.07.2019

Programové tipy Radia Proglas na 30. týden 2019

V týdnu od 22. července se můžete těšit na dva tematické pořady o svatojakubském putování, Čtení na pokračování z knihy Pekařský učedník ze Znojma a hudební pořad Slyšte, lidé! s názvem Marian Friedl, beskydský chameleon.
19.07.2019

Papežská nadace Kirche in Not vyzývá k solidaritě se syrskými křesťany

Válka v Sýrii neskončila, zdůrazňuje ředitel papežské nadace Kirche in Not, Alessandro Monteduro. Od začátku války v roce 2011 věnovala nadace místním církvím zhruba 30 milionů 400 tisíc euro a nyní se rozhodla zahájit dva nové projekty.
19.07.2019

Změny ve vedení vatikánských médií

Papež František jmenoval Mattea Bruniho novým ředitelem Vatikánského tiskového střediska. Alessandro Gisotti, který působí jako dočasný ředitel vatikánského tiskového oddělení, a Sergio Centofanti byli jmenováni Svatým otcem zástupci ředitele vatikánského dikasteria pro komunikaci. Tyto změny jsou platné od 22. července 2019.
18.07.2019

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 000 EUR). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019