Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Řeholnice se budou modlit za oběti sexuálního zneužívání

Datum publikace8. 4. 2019, 13.00
TiskTisk

Řeholnice v Čechách, na Moravě a ve Slezsku se budou na Květnou neděli společně modlit za vítězství pravdy a ducha pokání v církvi v naší zemi a za všechny oběti sexuálního zneužívání.

Foto: Vojtěch Hlávka, ČaV

Na návrh předsednictva Konference vyšších představených ženských řeholí v České republice se sestry v jednom dni spojí v modlitbách za vítězství pravdy a ducha pokání v církvi v naší zemi a za všechny oběti sexuálního zneužívání. Den modliteb připadá na Květnou neděli, na den, v němž nás liturgie vede k hlubšímu zamyšlení nad všudypřítomným tajemstvím spojení Boha se zranitelným lidstvím.

Řádové sestry děkují všem společenstvím i jednotlivcům, kteří se 14. 4. 2019 k modlitbám jakýmkoli způsobem přidají.

(Zdroj: sr. Krista Chládková, KVŘP)

Autor článku: Monika Klimentová
Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou