Řeholnice se budou modlit za oběti sexuálního zneužívání

Řeholnice v Čechách, na Moravě a ve Slezsku se budou na Květnou neděli společně modlit za vítězství pravdy a ducha pokání v církvi v naší zemi a za všechny oběti sexuálního zneužívání.
Publikováno: 8. 4. 2019 15:00

Foto: Vojtěch Hlávka, ČaV

Na návrh předsednictva Konference vyšších představených ženských řeholí v České republice se sestry v jednom dni spojí v modlitbách za vítězství pravdy a ducha pokání v církvi v naší zemi a za všechny oběti sexuálního zneužívání. Den modliteb připadá na Květnou neděli, na den, v němž nás liturgie vede k hlubšímu zamyšlení nad všudypřítomným tajemstvím spojení Boha se zranitelným lidstvím.

Řádové sestry děkují všem společenstvím i jednotlivcům, kteří se 14. 4. 2019 k modlitbám jakýmkoli způsobem přidají.

(Zdroj: sr. Krista Chládková, KVŘP)

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Papež Thajcům: Jste lid úsměvu

Dnešním dnem začal oficiální program papežovy návštěvy v Bangkoku. Dopoledne se Svatý otec setkal s předsedou thajské vlády a veřejnými činiteli. Poté následovala návštěva u nejvyššího patriarchy buddhistů a nemocnice St. Louis. Posledním bodem programu byla mše svatá, která se konala na národním stadiónu.
21.11.2019

Papež František dorazil do Thajska

Dnes v brzkých ranních hodinách středoevropského času dorazil papež František do Thajska, kde zahájil svoji 32. zahraniční cestu. Na letišti v Bangkoku ho kromě oficiální delegace přivítala i jeho sestřenice řeholnice Ana Rosa Sivoriová, která uvedla, že v zemi panuje tzv. „papežská horečka“, neboť všichni chtějí vidět papeže.
20.11.2019

Vyjádření kardinála Dominika Duky k rozhodnutí Krajského soudu v Brně

Přinášíme vyjádření kardinála Dominika Duky k dnešnímu rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který zamítl žalobu ohledně omluvy Brněnských divadel za uvedení hry O. Frljiče.
20.11.2019

Ignác Stuchlý pokročil směrem k blahořečení

Dne 5. listopadu 2019 se sešel poradní sbor teologů-konzultorů při vatikánské Kongregaci pro blahořečení a jednomyslně schválili dokument o hrdinských ctnostech Božího služebníka Ignáce Stuchlého (1869–1953), od jehož narození v polovině prosince uplyne 150 let. Je to druhý krůček k oficiálnímu prohlášení zakladatele českého salesiánského díla za „ctihodného“. Třetím krokem bude schválení kauzy od kardinálů téže kongregace.
20.11.2019

Tomáš Kraus: Zájem veřejnosti o Červenou středu nás velmi potěšil

Příští středu 27. listopadu se v Praze a v dalších městech a obcích ČR uskuteční iniciativa Červená středa (#RedWednesday), která chce veřejně připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Při této příležitosti jsme udělali rozhovor s Tomášem Krausem, tajemníkem Federace židovských obcí, která se na této akci podílí společně s ČBK a ERC.
20.11.2019