Předsedové biskupských konferencí obdrží návrh apoštolské konstituce o římské kurii

Datum publikace11. 4. 2019, 12.00

Tiskový mluvčí Svatého stolce Alessandro Gisotti včera informoval o právě ukončeném XXIX. jednání Rady kardinálů, které v těchto dnech proběhlo ve Vatikánu (8. - 10.4.) za účasti Svatého otce, státního sekretáře, kardinála Parolina, a pětice zástupců různých kontinentů (kardinálové Maradiaga, Marx, O´Malley, Bertello a Gracias).

Foto: Vatican News

Hlavní náplní setkání byla koordinace procesu, jakým se bude konzultovat návrh apoštolské konstituce o římské kurii, kterou kardinálové schválili pod pracovním názvem Praedicate evangelium. Tento návrh nyní bude zaslán k připomínkám předsedům biskupských konferencí, synodům východních církví, úřadům římské kurie, konferencím řeholních představených a některým papežským univerzitám.

Mezi dalšími projednávanými tématy vatikánský tiskový mluvčí jmenoval misijní zaměření římské kurie, které se ve světle nové konstituce jeví naléhavě, či nutnost širší účasti žen ve vedoucích pozicích v úřadech Svatého stolce. Kardinál Seán Patrick O´Malley přiblížil papeži Františkovi výsledky nedávného plenárního zasedání Papežské komise pro ochranu nezletilých.

Rada kardinálů kromě toho oznámila, že publikací apoštolské konstituce o římské kurii nekončí její poslání poradního sboru Svatého otce a naplánovala příští setkání na konec června (25. - 27.6. 2019).

(Zdroj: Vatican News)

Autor článku: Radka Blajdová