Programové tipy Radia Proglas na 16. týden 2019

V týdnu 15. dubna na Proglasu zachytíte například premiérové Čtení na pokračování z knihy Dotkni se ran nebo záznam postního duchovního folklórního koncertu Hudba pravdy.
Publikováno: 12. 4. 2019 14:00

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby:

v úterý 16. dubna v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, na Zelený čtvrtek 18. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze (P. Filip Jan Rathouský), v pátek 19. dubna v 15.00 velkopáteční obřady z kostela svatého Bartoloměje v Kravařích (P. Daniel Vícha), na Bílou sobotu 20. dubna ve 20.00 vigilii Zmrtvýchvstání Páně z kostela Panny Marie Sněžné v Praze (Mons. Zdenek Wasserbauer), na Boží hod velikonoční 21. dubna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích, (P. Józef Szeliga), na Velikonoční pondělí 22. dubna v 9.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Pardubicích (P. Antonín Forbelský).

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (bolestný), ve středu (bolestný) a v neděli (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (bolestný), v pátek (bolestný) od 22.30.

Na Velký pátek (19. 4.) se můžete ve 14.00 připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Tuto modlitbu Proglas přenáší také od Bílé soboty (20. 4.) až do soboty Velikonočního oktávu (27. 4.) v 15 nebo krátce po 15. hodině.

V neděli 21. dubna Proglas nabízí ve 12 hodin přenos Urbi et orbi s papežem Františkem.

Ve Svatém týdnu přinese Proglas autorské čtení z knihy Dotkni se ran českého katolického kněze a teologa, nositele Templetonovy ceny, P. Tomáše Halíka. První část „Brána zraněných“ uslyšíte v pondělí 15. dubna, v úterý 16. 4. nás čeká úvaha „Bez distance“, středa 17. 4. přinese díl „Proměněné rány“. Závěrečnou část „Poslední blahoslavenství“ naladíte 18. 4. – vždy v 11.05 a ve 21.30.

Nejen o otázkách víry či nevíry, praktického ateismu, křesťanského života a křesťanské nevědomosti rozmlouvá ostravský redaktor Antonín Žolnerčík s duchovním správcem farnosti Kravaře P. Danielem Víchou. Pořad naladíte ve středu Svatého týdne 17. dubna ve 20.15.

Arciopat Břevnovského kláštera v Praze Petr Prokop Siostrzonek provede na Zelený čtvrtek posluchače nadcházejícími Velikonocemi. Společně s Kateřinou Rózsovou se zastaví nejen nad liturgií těchto svátků, ale především nad jejich významem pro život člověka. Cestou dějin spásy se vydáme v pořadu Mezi slovy, který v premiéře uvede Proglas ve čtvrtek 18. dubna v 9.00.

Na Bílou sobotu vám v 10.10 Proglas nabídne k poslechu záznam koncertu Hudba pravdy, ve kterém zazní postně rozjímavé moravské písně. Dramaturgie koncertu je úzce spjata s vrcholící postní dobou a je zároveň i naléhavou prezentací odkazu moravské lidové a chrámové hudby. Jeho poselstvím je připomenout a podpořit kulturní a spirituální hodnoty naší společnosti prostřednictvím setkání s láskou, vírou a nebem. Nápěvy z horňáckých či valašských kancionálů, písně Jana Amose Komenského či poetický odkaz Petra Bezruče přednesou moravští zpěváci Magdalena Múčková, Klára Blažková a Jan Zaviačič za doprovodu Ensemble FLAIR.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)  

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Pražská arcidiecéze vstupuje do nového roku s dvěma generálními vikáři

Od 17. ledna 2020 má pražská arcidiecéze dva generální vikáře. Pomocný biskup Mons. ThLic. Ing. Zdenek Wasserbauer, Th.D., se bude zaobírat kněžstvem, duchovním životem arcidiecéze, zdravotnictvím a posílením péče o farnosti. Mons. ThDr. Jan Balík, PhD., bude odpovídat za ekonomickou a hospodářskou činnost arcidiecéze a charitu.
17.01.2020

Programové tipy Radia Proglas na 4. týden 2020

V týdnu od 20. ledna se můžete těšit na premiérové Čtení na pokračování z knihy Radka Habáně Hádej, kdo se vrátil, nebo na speciální Myšlenky na den k týdnu modliteb za jednotu křesťanů.
17.01.2020

Open Doors: Každý osmý křesťan je pronásledovaný

260 milionů křesťanů bylo v minulém roce vystaveno nátlaku a násilí kvůli své víře. Píše o tom výroční zpráva evangelické nevládní organizace Open Doors.
17.01.2020

V americkém Texasu se bude konat děkovná mše za víru českých přistěhovalců

V kostele Svatého Cyrila a Metoděje v texaském městě Dubina (USA) bude celebrovat v pátek 14. února 2020 ve 14.00 hodin (den patroncinia kostela) mši svatou biskup Brendan Cahill z diecéze Victoria. K biskupovi se na mši připojí také kněží z České katolické nadace v Texasu - Czech Catholic Foundation of Texas (CCFT) a tři kněží z České republiky, kteří nyní působí v USA.
17.01.2020

Dokoledováno. Jubilejní Tříkrálová sbírka slibuje bohatý výnos. Děkujeme!

Papírové „tříkrálové“ koruny jsou složeny v skříních, královské pláště rozvěšeny na ramínka, alby vráceny do kostela. Letos je dokoledováno. Poslední tříkrálové koledníky s pokladničkami pro charitní Tříkrálovou sbírku bylo možné ještě tu a tam spatřit v pondělí a v úterý, teď už na obecních a městských úřadech probíhá rozpečeťování pokladniček a sčítání jejich obsahu. A dosavadní dílčí výsledky dávají tušit, že částka vybraná pro lidi v nouzi nejspíš překročí loňský rekord.
16.01.2020