Čína: Věřící protestují proti únosu kněze

Věřící ve městě Xuanhua v provincii Hebei v severozápadní Číně od rána protestují před vchodem do budovy místní samosprávy a požadují návrat kněze Paula Zhanga Guangjuna, který byl včera unesen agenty bezpečnostních složek. Kromě toho byl další kněz násilím vyhnán ze svého kostela a jiný kostel byl zničen.
Publikováno: 15. 4. 2019 14:00

Otec Zhang je knězem čínské podzemní církve, která odmítá kontrolu ze strany čínských státních úřadů. Podle Asia News zastavila včera vůz otce Zhanga skupina neznámých lidí, kteří rozbili okna auta a začali bít kněze. Stejně tak napadli jeho spolucestujícího, kterého vytáhli z auta a surově zbili.

Podle svědků si oba napadení domnívali, že se jedná o kriminální přepadení, avšak vyšlo najevo, že gang násilníků pracuje pro čínské bezpečnostní složky. Ti potom kněze Zhnaga vyvlekli z auta a odvezli ho na neznámé místo.

Otec Zhang je knězem podzemní církve v diecézi Xuanhua, která je uznána Vatikánem, avšak zároveň úřady vytváří tlak na její splynutí s oficiální diecézí Zhangjiakou. Věřící mají strach, že jejich kněží nejsou v bezpečí a že mohou kdykoliv zmizet v rukách policie. Otec Zhang už byl před několika lety zbitý skupinou lidí, která patřila k úřadu dohlížejícímu na církev.

Kromě únosu otce Zhanga byl další kněz Hong Wanxi násilím vyhnán ze svého kostela a deportován do svého rodného města. Dále pak vyšlo najevo, že minulý týden v provincii Hubei byl zničen další křesťanský kostel.

(Zdroj: Asia News)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24.neděli v mezidobí.
15.09.2019

Papež František svolává summit o globální výchově

Papež František zveřejnil poselství s výzvou k vytvoření globálního výchovného spojenectví. Pozval nejen všechny veřejné činitele z výchovně-vzdělávacího sektoru celého světa do Říma, aby se společně zamýšleli nad tím, jak na to, ale obrací se i na každého člověku a na všechny lidi společně. Za tím účelem vydal písemné poselství a jeho stručnější video verzi.
13.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 38. týden 2019

V týdnu od 16. září najdete v programu Proglasu například pořad věnovaný blahořečení pallotina P. Richarda Henkese nebo rozhovor s kardinálem Blasem Cupichem z amerického Chicaga v pořadu Všimli jsme si.
13.09.2019

Papež František navštíví v listopadu Thajsko a Japonsko

Na pozvání thajské vlády a tamějších biskupů navštíví papež František ve dnech 20. – 23. listopadu Thajsko. Posléze se pak na pozvání japonské vlády a tamějšího episkopátu ve dnech 23. – 26. listopadu vydá do Japonska, kde navštíví Tokio, Nagasaki a Hirošimu.
13.09.2019

Roadshow ,,Představení Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027”

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR pořádá dne 14. října 2019 roadshow, na kterém představí Integrovaný regionální operační program po roce 2021.
13.09.2019