Přímé přenosy bohoslužeb od 15. do 22. dubna 2019

Datum publikace15. 4. 2019, 7.30

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas, České televizi a Českém rozhlasu.

Foto Člověk a Víra

Televize Noe zve své diváky k bohoslužbám v pondělí, úterý a středu od 12.05 z kaple v ostravském studiu Telepace. Po většinu velikonočního tridua pak následují přenosy z Říma, kde bude obřady celebrovat papež František. Na Zelený čtvrtek od 9.25 televize nabídne mši svatou se svěcením olejů ze svatopetrské baziliky. Večerní mši svatou na památku Večeře Páně odvysílá Noe od 17.30 z kostela Nanebevzetí Panny Marie v Ostravě-Třebovicích. Na Velký pátek odvysílá stanice od 17.00 obřady na památku Umučení Páně ze svatopetrské baziliky a ve 21.15 i tradiční křížovou cestu z Kolosea. Velikonoční vigilie na Bílou sobotu začne ve 20.25. V neděli pak Noe odvysílá mši svatou s papežem Františkem, přímý přenos začíná v 10.00, a ve 12.00 i papežské požehnání Urbi et orbi. A v pondělí 22. dubna Noe od 12.00 nabídne přenos modlitby Vesel se nebes Královno z Říma.

V nabídce Radia Proglas je zařazena mše svatá v úterý od 18.00 ze studia Proglasu. Obřady svatého třídenní budou přenášeny z pražského kostela Panny Marie Sněžné v Praze na Zelený čtvrtek v 18.00, z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích na Velký pátek od 15.00 a opět od Panny Marie Sněžné na Bílou sobotu ve 20.00, tuto bohoslužbu bude slavit biskup Zdenek Wasserbauer. Mše svaté v neděli a pondělí pak Proglas odvysílá v 9.00: nedělní z litoměřického kostela Všech svatých a pondělní z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích; v neděli od 12.00 mimoto nabídne přímý přenos papežského požehnání Urbi et orbi. Stanice vysílá také modlitbu růžence: v pondělí, středu a neděli od 18.00 a v úterý, čtvrtek a pátek od 22.30 a na Velký pátek se lze ve 14.00 připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství – stanice ji přenáší také od Bílé soboty až do soboty Velikonočního oktávu v 15.00 nebo krátce po 15. hodině.

Česká televize nabídne na svém druhém programu v neděli od 10.00 mši svatou z kostela sv. Mikuláše ve Znojmě, celebrovat ji bude Mons. Jindřich Bartoš. V 11.55 pak začíná přímý přenos papežského požehnání.

Český rozhlas odvysílá o neděli velikonoční mši svatou z baziliky Nanebevzetí Panny Marie ve Svaté Hoře u Příbrami. Od 9.00 ji zde celebruje P. David Horáček a přímý přenos si lze pustit na stanici ČRo Vltava.

Televize Noe

pondělí 15. 4., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

úterý 16. 4., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

středa 17. 4., 12.05: mše svatá z kaple Telepace