Papež vyzval k modlitbě a solidaritě pro Srí Lanku

Při pondělní modlitbě Vesel se, nebes Královno (Regina Coeli), která v době velikonoční nahrazuje modlitbu Anděl Páně, vyjádřil papež František svoji blízkost lidu Srí Lanky, který je zraněný velikonočními útoky. Počet oběti vzrostl již na 321.
Publikováno: 23. 4. 2019 14:45

Foto: Eliška Blajdová

Počet obětí nedělních útoků na Srí Lance podle nejnovější bilance citované agenturou Reuters vzrostl na 321, zraněných je 500. Policie při pátrání po možných pachatelích zadržela již na 40 lidí.  Úřady připisují masakr, kvůli němuž byl v zemi vyhlášen výjimečný stav, místní islamistické skupině "National Thowheeth Jama’ath" (Ntj) s kontakty v zahraničí.

Po včerejší modlitbě Vesel se, nebes královno, se papež František znovu vrátil k této tragédii a vyjádřil srílanskému lidu svoji blízkost:

„Drazí bratři a sestry, rád bych znovu vyjádřil svoji duchovní a otcovskou blízkost lidu Srí Lanky. Jsem velmi na blízku svému drahému bratrovi, kardinálovi Malcolmovi Ranjith Patabendige Don, a celé arcidiecézi Kolombo. Modlím se za všechny oběti a zraněné a prosím všechny, aby neváhali nabídnout tomuto drahému národu veškerou potřebnou pomoc. Věřím, že všichni odsoudí tento teroristický, nelidský, neospravedlnitelný čin.“


(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce, iRozhlas)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24.neděli v mezidobí.
15.09.2019

Papež František svolává summit o globální výchově

Papež František zveřejnil poselství s výzvou k vytvoření globálního výchovného spojenectví. Pozval nejen všechny veřejné činitele z výchovně-vzdělávacího sektoru celého světa do Říma, aby se společně zamýšleli nad tím, jak na to, ale obrací se i na každého člověku a na všechny lidi společně. Za tím účelem vydal písemné poselství a jeho stručnější video verzi.
13.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 38. týden 2019

V týdnu od 16. září najdete v programu Proglasu například pořad věnovaný blahořečení pallotina P. Richarda Henkese nebo rozhovor s kardinálem Blasem Cupichem z amerického Chicaga v pořadu Všimli jsme si.
13.09.2019

Papež František navštíví v listopadu Thajsko a Japonsko

Na pozvání thajské vlády a tamějších biskupů navštíví papež František ve dnech 20. – 23. listopadu Thajsko. Posléze se pak na pozvání japonské vlády a tamějšího episkopátu ve dnech 23. – 26. listopadu vydá do Japonska, kde navštíví Tokio, Nagasaki a Hirošimu.
13.09.2019

Roadshow ,,Představení Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027”

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR pořádá dne 14. října 2019 roadshow, na kterém představí Integrovaný regionální operační program po roce 2021.
13.09.2019