Papež vyzval k modlitbě a solidaritě pro Srí Lanku

23. 04. 2019 Rubrika: Papež František
Při pondělní modlitbě Vesel se, nebes Královno (Regina Coeli), která v době velikonoční nahrazuje modlitbu Anděl Páně, vyjádřil papež František svoji blízkost lidu Srí Lanky, který je zraněný velikonočními útoky. Počet oběti vzrostl již na 321.

Foto: Eliška Blajdová

Počet obětí nedělních útoků na Srí Lance podle nejnovější bilance citované agenturou Reuters vzrostl na 321, zraněných je 500. Policie při pátrání po možných pachatelích zadržela již na 40 lidí.  Úřady připisují masakr, kvůli němuž byl v zemi vyhlášen výjimečný stav, místní islamistické skupině "National Thowheeth Jama’ath" (Ntj) s kontakty v zahraničí.

Po včerejší modlitbě Vesel se, nebes královno, se papež František znovu vrátil k této tragédii a vyjádřil srílanskému lidu svoji blízkost:

„Drazí bratři a sestry, rád bych znovu vyjádřil svoji duchovní a otcovskou blízkost lidu Srí Lanky. Jsem velmi na blízku svému drahému bratrovi, kardinálovi Malcolmovi Ranjith Patabendige Don, a celé arcidiecézi Kolombo. Modlím se za všechny oběti a zraněné a prosím všechny, aby neváhali nabídnout tomuto drahému národu veškerou potřebnou pomoc. Věřím, že všichni odsoudí tento teroristický, nelidský, neospravedlnitelný čin.“


(Zdroj: Tiskové středisko Svatého stolce, iRozhlas)

Autor článku: Radka Blajdová