Programové tipy Radia Proglas na 18. týden 2019

Datum publikace26. 4. 2019, 14.30

V týdnu od 29. dubna zazní na Proglasu například další soutěžní Barvínek nebo záznam debaty s některými kandidáty do Evropského parlamentu.

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby:

v úterý 30. dubna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, ve středu 1. května mimořádně poutní mši svatou v 11.00 z Hájku u Prahy (celebruje P. Filip Jan Rathouský), ve čtvrtek 2. května v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 3. května v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 5. května v 9.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný), ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (světla), ve čtvrtek (světla), v pátek (radostný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

Májovou pobožnost vám nabídneme v pátek 3. května v 15.10.

Třetí soutěžní díl Hrdiny Barvínku, tentokrát na téma pomoc bližnímu, vás čeká v úterý 30. dubna. Opět budete volat do studia, odpovídat na zábavné otázky a hádat zvuky – a především sbírat body. Pro Hrdiny Barvínku je totiž připravený kurz přežití s polárníkem Pavlíčkem a spoustu dalších cen! Na vaše telefonáty se od 16.00 těší Bětka a Romča.

V Chlebovicích na Frýdecko-Místecku se nachází unikátní Včelařské muzeum. V památkově chráněném objektu milovníky historie určitě potěší nejen dobové doklady o včelařství, ale i včelí produkty, nářadí a pomůcky pro včelaře. Muzeum navštivte v pořadu ostravského studia ve středu 1. května ve 20.15.

Hostem Kateřiny Rózsové v pořadu Mezi slovy ve čtvrtek 2. května bude Johana Bronková, redaktorka České sekce Vatikánského rozhlasu. Od 9.00 se rozhovoří o práci v rádiu, o papežích Janu Pavlovi II., Benediktu XVI. a Františkovi, ale také o památných místech a českých stopách ve „věčném městě“.

Od 2. května pro vás Proglas reprízuje další ze starších vzdělávacích cyklů. Historik umění profesor Jan Royt nás ve dvanácti pořadech seznámí s hlavními epochami dějin křesťanského výtvarného umění. V prvním pořadu začne tím, co křesťanskému umění předcházelo. Od pravěku, přes Egypt a kultury Východu až k antice. Naladíte ve čtvrtek 2. května od 16.00.

V pátek a sobotu 24. a 25. května se v Česku uskuteční volby do Evropského parlamentu. Příspěvkem Proglasu k tomuto tématu bude debata některých kandidátů. Svou účast potvrdili europoslanci Pavel Svoboda, Pavel Telička, Jaromír Štětina, Dita Charanzová a Stanislav Polčák, s nimi budou diskutovat spolupracovníci Perspektiv Katolického týdeníku. Řeč bude zejména o jejich postoji k hodnotovým základům evropské integrace a tématům spojeným s křesťanským pohledem na veřejné dění v rodinné oblasti, solidaritě s potřebnými, problematice migrace či sociálních otázkách. Jaké jsou možnosti Evropské unie, jak konkrétně se má uplatňovat princip subsidiarity, jaká ohrožení v současnosti evropský projekt provázejí? Záznam debaty uslyšíte ve dvou vydáních pořadu Všimli jsme si – v pátek 3. od 9.00 a o týden později – 10. května také od 9.00.

Posledním z řady nových pomocných biskupů, který stanul před mikrofonem pořadu Křesťan a svět, je světící biskup olomoucké arcidiecéze Mons. Antonín Basler. O své cestě od vlakové dopravy ke službě biskupa, o svých úkolech i lásce k fotografování bude hovořit v neděli 5. května od 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku: Radka Blajdová