Programové tipy Radia Proglas na 19. týden 2019

V týdnu od 6. května uslyšíte na Proglasu například pořad Vítejte, senioři! věnovaný sadařskému umění našich předků nebo rozhovor s kapelou The Tap Tap.
Publikováno: 2. 5. 2019 17:00

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby:

v úterý 7. května v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za zemřelé posluchače přátele Proglasu, ve středu 8. května v 18.00 mimořádně mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně u příležitosti památky Panny Marie, Prostřednice všech milostí a výročí konce 2. světové války, ve čtvrtek 9. května v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 10. května v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 12. května v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a v úterý (světla), ve čtvrtek (světla), v pátek (radostný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství a Májové pobožnosti se můžete připojit v pátek v 15.10.

Staré zahrady, opuštěné sady a ovoce, které zmizelo z našich stolů. Martin Lípa po celé republice nachází místa, jež připomínají sadařské umění našich předků. Velkou měrou mu pomáhají cennými radami pamětníci, kteří poskytují lokalizace stromů i literaturu. Senioři svými vzpomínkami posouvají sadaře v jejich pátrání dál. Více se dozvíte v pondělí 6. května od 9.00.

Deset vyprávění o tom, jak svět vidí rezavá a černá veverka a krtek, který nic vidět nemůže... Večerní zívačky naladíte každý den, od pondělí 6. května od 19.00. Autorka Jaroslava Cýrusová z Brna vkládá do svých příběhů poetické úvahy nad tím, jak je svět krásný a na jednání zvířátek je poznat, že některá z nich dobře vědí, kdo je stvořil. Rezatá a černá veverka jsou každá úplně jiná, při vážných situacích se ukáže jejich pravý charakter. Krtek sice nevidí, ale díky své fantazii dokáže ukázat i veverce, že může vidět víc než dosud – a cítit třeba i duhu.

Jihočeské sdružení Calla se dlouhodobě věnuje záchraně životního prostředí. Působí zde i Jiří Řehounek, který nám v pořadu českobudějovického studia v pondělí 6. května ve 20.15 poradí, jak rozvíjet přírodní rozmanitost ve městě. Vypravíme se do lokalit utvářených člověkem a zjistíme, jak podporovat biodiverzitu jen s drobnou změnou zažitých postupů a minimálními náklady.

Co je na rodičovství nejtěžší a co nejlehčí? Tuto otázku položíme vám, maminkám i tatínkům, v úterním Kafemlýnku 7. května.  Kromě odpovědí posluchačů uslyšíte i odpovědi redaktorek pořadu; nebude chybět dojemný příběh, tipy na čtení a soutěž o knihy. Kafemlýnek naladíte v 9.00.

Ve středu 8. května nabízíme setkání s kapelou The Tap Tap, kterou tvoří studenti a absolventi školy pražského Jedličkova ústavu. Budeme si povídat o jejich hudbě, černém humoru i o tom, jak lze na vozíku slaňovat Nuselský most. Pořad pražského studia naladíte ve 20.15.

Ne všichni mohou do života vykročit připraveni. Ne všichni mají kolem sebe podporu rodiny nebo blízkých lidí. Jak pomoci těm, kdo na prahu dospělosti startují do života z ústavních zařízení nebo problémových rodin? Téma otevře pořad Mezi slovy, kde bude Kateřina Rózsová hovořit mimo jiné s ředitelem Letního domu Janem Bártou. Poslouchejte ve čtvrtek 9. května od 9.00.

Doketismus – to je další nauka, které bude věnován další díl našeho nového seriálu Slepé uličky teologie. Bludy, omyly a hereze představuje z historického i spirituálního hlediska cyklus Dotýkání světla. Kde mají dějinný základ a čím jsou stále přítomným nebezpečím? Na tyto otázky odpovídá P. Zdeněk Drštka v sobotu 11. května od 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě za světlo a sílu Ducha Svatého pro církev, aby svoji vnitřní obnovou pomáhala horlivěji celé lidské rodině vyjít z krize způsobené pandemií a vydala se vstříc nové epoše příchodu Božího království.
04.06.2020

Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).
04.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020