Ke schůzce a další komunikaci s panem Rozkem

Datum publikace15. 5. 2019, 13.00

Na žádost pana Mgr. ICLic. Jana Rozka byla na dnešní den (15.5.) svolána panem kardinálem Dominikem Dukou OP schůzka na Arcibiskupství pražském ve věci pomoci obětem sexuálního zneužívání a případné možnosti navázání spolupráce s panem Rozkem a jeho spolupracovníky.

Jan Rozek se schůzky bez omluvení nezúčastnil. Na základě této skutečnosti je další komunikace ze strany pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duky OP vůči panu Rozkovi ukončena.

ČBK společně s KVŘP zřídila Kontaktní místo pro ochranu nezletilých a zranitelných, jehož cílem je zprostředkovat péči a pomoc nezletilým a zranitelným osobám, které se staly obětí pohlavního zneužití duchovním či laikem v rámci činnosti církve. Kontaktní místo nabízí odbornou duchovní a sociální péči, včetně terapeutické a psychologické pomoci, a poskytuje orientační právní rady. Služby jsou bezplatné.

Celá oficiální zpráva Arcibiskupství pražského zde.

Autor článku: Monika Klimentová