Setkání Evropského týmu pro katechezi se uskuteční v Praze

Datum publikace29. 5. 2019, 11.00

Ve dnech 29.5. - 3.6. 2019 se v Praze sejde na 40 odborníků z oblasti katecheze z celé Evropy (ředitelé katechetických sekcí evropských biskupských konferencí, zástupci akademických institucí, odborníci na danou tématiku i lidé z praxe ), kteří jsou sdruženi v Evropském týmu pro katechezi (The European Equipe for Catechesis, EEC).

Na logistickém zajištění konference se podílí Katechetická sekce ČBK a organizační výbor Evropského týmu pro katechezi (EEC). Setkání se zúčastní také zástupce Papežské rady pro novou evangelizaci Mons. Franz-Peter Tebartz van Elst, zástupce sekretariátu Rady evropských biskupských konferencí (Sankt Gallen, Švýcarsko) Stijn Van den Bossche, který je zároveň předsedou EEC.

Českou biskupskou konferenci bude reprezentovat delegát pro katechezi Mons. Pavel Konzbul. Tématem setkání bude Boží volání a jeho pedagogika v současné Evropě. Konference se koná na půdě KTF UK, která nabízí příležitostí k seznámení EEC se současnou českou teologickou reflexí. Pozvání přijali Mons. prof. Tomáš Halík, P. doc. Tomáš Petráček, P. Dr. Ondřej Salvet.

Kongres EEC je také příležitosti k seznámení se současnými reáliemi života místní církve. Účastníci konference navštíví také Komunitní centrum Matky Terezy v Praze na Hájích, kde se setkají se zástupci místní farnosti.

Autor: P. ThLic. Mariusz Kuźniar, Th.D., ředitel Katechetické sekce ČBK

Autor článku: Monika Klimentová