Německá organizace Renovabis vyhlásila svatodušní sbírku na pomoc bývalým komunistickým zemím

Datum publikace6. 6. 2019, 14.45

Němečtí biskupové vyzývají tuto neděli 9. června ke svatodušní sbírce pro organizaci Renovabis, jejímž úkolem je podporovat obnovení společnosti a církve v bývalých komunistických zemích. Motto letošní svatodušní sbírky zní: „Učení je život - vzdělávání ve východní Evropě“.

Foto: Horníková Lucie / Člověk a Víra

Německá organizace Renovabis, založená v březnu roku 1993, přispívá pravidelně velkými finančními částkami na pastorační, sociální a vzdělávací projekty nejen u nás, ale také v dalších zemích střední a východní Evropy. To se děje právě díky každoroční svatodušní sbírce, která probíhá ve všech katolických kostelech v Německu.

Němečtí biskupové ve výzvě ke sbírce vzpomínají na obtížnou životní situaci obyvatelstva v bývalých komunistických státech východní Evropy a připomínají, že „mnoho lidí ve střední a východní Evropě vidí malou šanci pro svoji budoucnost. Vzdělávací aktivity všeho druhu přispívají k jejich schopnosti aktivně utvářet své životy a měnit společnost k lepšímu.“ Vzdělání pomáhá rozšířit vlastní obzory a otevřít srdce novým nápadům. A to se děje nejen ve škole, ale během celého života.

V této souvislosti jsou obzvláště důležité projekty Renovabis v oblasti vzdělávání. Ty začínají již podporou mateřských škol a dále je kladen důraz na rozvoj katolického školního systému a lepší možnosti odborného a dalšího vzdělávání. Renovabis podporuje také katechezi, práci s mládeží v církvi a vzdělávání dospělých.

Více info na: www.renovabis.de

(Zdroj: Německá biskupská konference)

Autor článku: Radka Blajdová