Zástupci českých diecézí navštívili Řezno

Ve dnech 4. - 5. června 2019 se uskutečnilo vůbec poprvé společné setkání pracovníků tiskových oddělení ČBK, pražské arcidiecéze, plzeňské diecéze a litoměřické diecéze s týmem komunikačního oddělení Diecéze Řezno pod vedením tiskového mluvčího Clemense Necka. Účastníky přijel pozdravit i generální vikář biskupství Michael Fuchs. Za ČBK se setkání účastnil rovněž generální sekretář P. Stanislav Přibyl. Cílem jednání bylo nastavení spolupráce na společných projektech a výměna zkušeností z oblasti komunikací a evangelizace.
Publikováno: 6. 6. 2019 15:00

Zástupci českých diecézí a ČBK měli možnost navštívit řezenské biskupství, katedrálu sv. Petra, ale i baziliku sv. Jimrama, kde jsou uloženy ostatky sv. Wolfganga, patrona řezenského biskupství. „Historie české církve je úzce spjatá právě s Řeznem i s postavou sv. Wolfganga. Ten, jako řezenský biskup, v roce 973 rozhodl vyčlenit území Čech z řezenské diecéze a založil pražskou diecézi. Všechny české diecéze tedy mají vazbu na Řezno,“ říká P. Stanislav Přibyl, generální sekretář ČBK.

Druhý den setkání se konal v prostorách benediktinského kláštera Weltenburg. Představitelé jednotlivých biskupství i ČBK prezentovali své komunikační projekty a zástupci Řezna pak informovali českou stranu o svých aktivitách: mj. o časopise a webovém portále Grandios, určené pro hledající a mladé, dále o webové stránce věnované  financování diecéze a webu o přípravě na manželství.

Na závěr setkání byly definovány možnosti další spolupráce a společná témata, jako je např. kulturní dědictví, tvorba audiovizuálních materiálů, vzájemná informovanost a další.

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Mír spočívá na modlitbě a dialogu, píše papež komunitě Sant´Egidio

Ve španělském hlavním městě v neděli začalo každoroční mezinárodní setkání za mír, které za účasti tří set náboženských představitelů a osobností ze světa politiky i kultury pořádá římská komunita Sant´Egidio, tentokrát pod mottem „Mír bez hranic“. Třiatřicet let po modlitbě za mír v Assisi, k níž vyzval sv. Jan Pavel II., tak pokračuje tato „pouť míru“, jak ji v pozdravném poselství definuje papež František.
16.09.2019

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24. neděli v mezidobí.
16.09.2019

Svatoludmilská pouť na Levém Hradci

Ve dnech 14.-15. 9. 2019 se konala na Levém Hradci Svatoludmilská pouť, během níž byla vystavena lebka sv. Ludmily. V sobotu 14. 9. byla relikvie uvítána v kostele sv. Klimenta, poté byla slavena byzantsko-slovanská liturgie sv. Jana Zlatoústého ke cti sv. Ludmily. Hlavním celebrantem byl gen. vikář Apoštolského exarchátu Mons. Milan Hanuš. V neděli 15.9. slavnostní mši sv. celebroval Mons. Dominik kardinál Duka OP, arcibiskup pražský. Po mši kardinál Duka požehnal vyhlídku sv. Ludmily, následovala beseda a řeckokatolický chvalozpěv - Akathist.
16.09.2019

Přímé přenosy bohoslužeb od 16. do 22. září 2019

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
16.09.2019

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24.neděli v mezidobí.
15.09.2019