Zástupci českých diecézí navštívili Řezno

Datum publikace6. 6. 2019, 13.00

Ve dnech 4. - 5. června 2019 se uskutečnilo vůbec poprvé společné setkání pracovníků tiskových oddělení ČBK, pražské arcidiecéze, plzeňské diecéze a litoměřické diecéze s týmem komunikačního oddělení Diecéze Řezno pod vedením tiskového mluvčího Clemense Necka. Účastníky přijel pozdravit i generální vikář biskupství Michael Fuchs. Za ČBK se setkání účastnil rovněž generální sekretář P. Stanislav Přibyl. Cílem jednání bylo nastavení spolupráce na společných projektech a výměna zkušeností z oblasti komunikací a evangelizace.

Zástupci českých diecézí a ČBK měli možnost navštívit řezenské biskupství, katedrálu sv. Petra, ale i baziliku sv. Jimrama, kde jsou uloženy ostatky sv. Wolfganga, patrona řezenského biskupství. „Historie české církve je úzce spjatá právě s Řeznem i s postavou sv. Wolfganga. Ten, jako řezenský biskup, v roce 973 rozhodl vyčlenit území Čech z řezenské diecéze a založil pražskou diecézi. Všechny české diecéze tedy mají vazbu na Řezno,“ říká P. Stanislav Přibyl, generální sekretář ČBK.

Druhý den setkání se konal v prostorách benediktinského kláštera Weltenburg. Představitelé jednotlivých biskupství i ČBK prezentovali své komunikační projekty a zástupci Řezna pak informovali českou stranu o svých aktivitách: mj. o časopise a webovém portále Grandios, určené pro hledající a mladé, dále o webové stránce věnované  financování diecéze a webu o přípravě na manželství.

Na závěr setkání byly definovány možnosti další spolupráce a společná témata, jako je např. kulturní dědictví, tvorba audiovizuálních materiálů, vzájemná informovanost a další.

Autor článku: Monika Klimentová