Tiskoví mluvčí evropských biskupských konferencí se sešli na Maltě

Datum publikace19. 6. 2019, 12.00

Dnes končí třídenní setkání mediálních pracovníků a mluvčích evropských biskupských konferencí (CCEE), které hostila maltská církev. Na konferenci dorazilo 53 lidí z 27 evropských zemí a Svatého stolce, aby diskutovali o důležitých otázkách týkajících se komunikace a médií. Diskusi vedl kardinál Angelo Bagnasco, předseda CCEE.

Foto: Monika Klimentová / ČBK

Setkání mediálních zástupců CCEE také reaguje na výzvu papeže Františka, který ve svém poselství pro Světový den sdělovacích prostředků 2019 řekl, že současná doba vyzývá křesťany, aby dávali najevo příslušnost ke společenství, které je základem identity  věřících.

Je vždy velmi přínosné vyměnit si zkušenosti s kolegy z biskupských konferencí ostatních evropských zemí. Zjistíme totiž, že jsme na stejné lodi, řešíme stejné problémy a můžeme se tedy vzájemně inspirovat nebo poučit,“ řekla vedoucí tiskového střediska ČBK Monika Klimentová.

Jedním z klíčových řečníků konference byl arcibiskup Charles J. Scicluna. Kromě něj na ní vystoupil např. také Paolo Ruffini, prefekt Dikasteria pro komunikaci Svatého stolce. Konferenci zahájil pomocný biskup Joseph Galea Curmi.

Autor článku: Tomáš Tetiva