Tiskoví mluvčí evropských biskupských konferencí se sešli na Maltě

Dnes končí třídenní setkání mediálních pracovníků a mluvčích evropských biskupských konferencí (CCEE), které hostila maltská církev. Na konferenci dorazilo 53 lidí z 27 evropských zemí a Svatého stolce, aby diskutovali o důležitých otázkách týkajících se komunikace a médií. Diskusi vedl kardinál Angelo Bagnasco, předseda CCEE.
Publikováno: 19. 6. 2019 14:00

Foto: Monika Klimentová / ČBK

Setkání mediálních zástupců CCEE také reaguje na výzvu papeže Františka, který ve svém poselství pro Světový den sdělovacích prostředků 2019 řekl, že současná doba vyzývá křesťany, aby dávali najevo příslušnost ke společenství, které je základem identity  věřících.

Je vždy velmi přínosné vyměnit si zkušenosti s kolegy z biskupských konferencí ostatních evropských zemí. Zjistíme totiž, že jsme na stejné lodi, řešíme stejné problémy a můžeme se tedy vzájemně inspirovat nebo poučit,“ řekla vedoucí tiskového střediska ČBK Monika Klimentová.

Jedním z klíčových řečníků konference byl arcibiskup Charles J. Scicluna. Kromě něj na ní vystoupil např. také Paolo Ruffini, prefekt Dikasteria pro komunikaci Svatého stolce. Konferenci zahájil pomocný biskup Joseph Galea Curmi.

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24.neděli v mezidobí.
15.09.2019

Papež František svolává summit o globální výchově

Papež František zveřejnil poselství s výzvou k vytvoření globálního výchovného spojenectví. Pozval nejen všechny veřejné činitele z výchovně-vzdělávacího sektoru celého světa do Říma, aby se společně zamýšleli nad tím, jak na to, ale obrací se i na každého člověku a na všechny lidi společně. Za tím účelem vydal písemné poselství a jeho stručnější video verzi.
13.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 38. týden 2019

V týdnu od 16. září najdete v programu Proglasu například pořad věnovaný blahořečení pallotina P. Richarda Henkese nebo rozhovor s kardinálem Blasem Cupichem z amerického Chicaga v pořadu Všimli jsme si.
13.09.2019

Papež František navštíví v listopadu Thajsko a Japonsko

Na pozvání thajské vlády a tamějších biskupů navštíví papež František ve dnech 20. – 23. listopadu Thajsko. Posléze se pak na pozvání japonské vlády a tamějšího episkopátu ve dnech 23. – 26. listopadu vydá do Japonska, kde navštíví Tokio, Nagasaki a Hirošimu.
13.09.2019

Roadshow ,,Představení Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027”

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR pořádá dne 14. října 2019 roadshow, na kterém představí Integrovaný regionální operační program po roce 2021.
13.09.2019