Tiskoví mluvčí evropských biskupských konferencí se sešli na Maltě

Dnes končí třídenní setkání mediálních pracovníků a mluvčích evropských biskupských konferencí (CCEE), které hostila maltská církev. Na konferenci dorazilo 53 lidí z 27 evropských zemí a Svatého stolce, aby diskutovali o důležitých otázkách týkajících se komunikace a médií. Diskusi vedl kardinál Angelo Bagnasco, předseda CCEE.
Publikováno: 19. 6. 2019 14:00

Foto: Monika Klimentová / ČBK

Setkání mediálních zástupců CCEE také reaguje na výzvu papeže Františka, který ve svém poselství pro Světový den sdělovacích prostředků 2019 řekl, že současná doba vyzývá křesťany, aby dávali najevo příslušnost ke společenství, které je základem identity  věřících.

Je vždy velmi přínosné vyměnit si zkušenosti s kolegy z biskupských konferencí ostatních evropských zemí. Zjistíme totiž, že jsme na stejné lodi, řešíme stejné problémy a můžeme se tedy vzájemně inspirovat nebo poučit,“ řekla vedoucí tiskového střediska ČBK Monika Klimentová.

Jedním z klíčových řečníků konference byl arcibiskup Charles J. Scicluna. Kromě něj na ní vystoupil např. také Paolo Ruffini, prefekt Dikasteria pro komunikaci Svatého stolce. Konferenci zahájil pomocný biskup Joseph Galea Curmi.

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Pražská arcidiecéze vstupuje do nového roku s dvěma generálními vikáři

Od 17. ledna 2020 má pražská arcidiecéze dva generální vikáře. Pomocný biskup Mons. ThLic. Ing. Zdenek Wasserbauer, Th.D., se bude zaobírat kněžstvem, duchovním životem arcidiecéze, zdravotnictvím a posílením péče o farnosti. Mons. ThDr. Jan Balík, PhD., bude odpovídat za ekonomickou a hospodářskou činnost arcidiecéze a charitu.
17.01.2020

Programové tipy Radia Proglas na 4. týden 2020

V týdnu od 20. ledna se můžete těšit na premiérové Čtení na pokračování z knihy Radka Habáně Hádej, kdo se vrátil, nebo na speciální Myšlenky na den k týdnu modliteb za jednotu křesťanů.
17.01.2020

Open Doors: Každý osmý křesťan je pronásledovaný

260 milionů křesťanů bylo v minulém roce vystaveno nátlaku a násilí kvůli své víře. Píše o tom výroční zpráva evangelické nevládní organizace Open Doors.
17.01.2020

V americkém Texasu se bude konat děkovná mše za víru českých přistěhovalců

V kostele Svatého Cyrila a Metoděje v texaském městě Dubina (USA) bude celebrovat v pátek 14. února 2020 ve 14.00 hodin (den patroncinia kostela) mši svatou biskup Brendan Cahill z diecéze Victoria. K biskupovi se na mši připojí také kněží z České katolické nadace v Texasu - Czech Catholic Foundation of Texas (CCFT) a tři kněží z České republiky, kteří nyní působí v USA.
17.01.2020

Dokoledováno. Jubilejní Tříkrálová sbírka slibuje bohatý výnos. Děkujeme!

Papírové „tříkrálové“ koruny jsou složeny v skříních, královské pláště rozvěšeny na ramínka, alby vráceny do kostela. Letos je dokoledováno. Poslední tříkrálové koledníky s pokladničkami pro charitní Tříkrálovou sbírku bylo možné ještě tu a tam spatřit v pondělí a v úterý, teď už na obecních a městských úřadech probíhá rozpečeťování pokladniček a sčítání jejich obsahu. A dosavadní dílčí výsledky dávají tušit, že částka vybraná pro lidi v nouzi nejspíš překročí loňský rekord.
16.01.2020