Papežská dobročinná nadace Církev v nouzi loni vybrala 111 milionů euro

Datum publikace21. 6. 2019, 10.00

Papežská dobročinná nadace Církev v nouzi zveřejnila výroční zprávu za loňský rok. V roce 2018 tato nadace vybrala přes 111 milionů euro prostřednictvím 23 národních a jednoho mezinárodního centra od 330 tisíc dárců.

Foto: Církev v nouzi

Čtvrtina z této částky byla věnována zemím Blízkého východu, zejména Sýrii (8 a půl milionu euro) a Iráku (6 a půl milionu euro). Dalších 27% pak do Afriky.

Pokud jde o charakter pomoci, bylo více než 23 milionů, tedy největší podíl, věnován do rekonstrukce budov. Nemalá částka putovala do Indie (5 milionů 200 tisíc) a např. na Ukrajinu (3 miliony 300 tisíc).

Pomoc poskytovaná nadací Církev v nouzi představuje významný vklad církve v rámci celého světa. „Tato podpora se uskutečňuje především blízkostí utiskované a pronásledované církvi skrze schopnost konkrétně reagovat na útoky, jimž jsou ve světě stále více vystaveny křesťanské komunity. Rekonstrukce zdevastovaných kostelů, pomoc rodinám obětí a podpora kněží a řeholních sester v jejich práci dokazují, že víra má moc porazit nenávist,“ konstatuje výroční zpráva papežské dobročinné nadace Církev v nouzi.

(Zdroj: Vatican News)

Autor článku: Radka Blajdová