Programové tipy Radia Proglas na 27. týden 2019

Datum publikace28. 6. 2019, 8.00

V prvním prázdninovém týdnu se na Proglasu můžete těšit na živá studia z akce Dny lidí dobré vůle na Velehradě nebo pořad Křesťan a svět věnovaný vlakovým poutím do Lurd.

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby:

v úterý 2. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 4. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 5. července v 8.30 mši svatou z velehradské baziliky, celebrují novokněží ČR, v neděli 7. července v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

modlitbě Litaniím ke svatým ochráncům naší vlasti se můžete připojit v pátek v 15.10.

Ve vysílání Proglasu nezachytíte o prázdninách Modlitbu za rodiny, v 18.00 každou neděli budou na programu křesťanské písně. Protože děti nemusí vstávat do školy, prázdniny si dá taky Ranní zívaček. Další změna se také týká dětí, o prázdninách nebude probíhat písemná soutěž Proglaso, ale do té telefonické se můžete zapojit každou neděli od 11. hodiny. Dále v programu nenajdete pořady Noční linka a Komentář týdne. V týdenících Vítejte, senioři!, Okolo stolu a Mezi slovy si můžete připomenout to nejzajímavější z archivu tohoto pořadu. V neděli odpoledne nebude znít acapellová hudba – od 16.00 bude na programu pořad Synkopy na kanapi. Deník Jak se vám líbí bude každý prázdninový pátek patřit archivním pořadům. V Tónech ze scény nebudou o prázdninách znít díla na pokračování, místo nich zachytíte výběr krásných melodií a árií od různých skladatelů. Poslední změna připadá na středeční odpoledne, v 16.00 zachytíte místo Soukromé detektivní kanceláře Lorňon Pozvánky na festivaly.

I letos se můžete těšit na živá studia Proglasu z akce Dny lidí dobré vůle. Ty zachytíte ve čtvrtek 4. července v 11.30, 13.30, 15.30 a 17.30. Redaktoři vám přiblíží atmosféru celé akce a připraví pro vás zajímavé rozhovory. Přímý přenos mše svaté z velehradské baziliky začíná v pátek 5. července v 8.30. Celebrovat budou novokněží České republiky.

Rafael Kubelík je celosvětově známý jako dirigent. O jeho skladatelském odkazu se ovšem příliš neví. O nahrávce tří Kubelíkových kvartetů bude Marta Kerlínová hovořit se Sedláčkovým kvartetem, které je natočilo ve světové premiéře. Premiérovou Oktávu naladíte v pátek 5. července od 16.55, reprízu zachytíte 6. července ve 2.00.

Tradice vlakových poutí do Lurd sahá až do začátku minulého století. Aleš Kučera se rozhodl převzít organizaci poutě pro 400 lidí před pár lety. K poutnímu místu ve Francii má totiž velmi osobní vztah. Vydejte se s námi po stopách historie vlakových poutí do Lurd. Rozhovor bude také o osobním vztahu pana Kučery k poutnímu místu v Pyrenejích. Poslouchejte pořad Křesťan a svět v neděli 7. července od 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku: Radka Blajdová