Programové tipy Radia Proglas na 27. týden 2019

V prvním prázdninovém týdnu se na Proglasu můžete těšit na živá studia z akce Dny lidí dobré vůle na Velehradě nebo pořad Křesťan a svět věnovaný vlakovým poutím do Lurd.
Publikováno: 28. 6. 2019 10:00

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby:

v úterý 2. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 4. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 5. července v 8.30 mši svatou z velehradské baziliky, celebrují novokněží ČR, v neděli 7. července v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

modlitbě Litaniím ke svatým ochráncům naší vlasti se můžete připojit v pátek v 15.10.

Ve vysílání Proglasu nezachytíte o prázdninách Modlitbu za rodiny, v 18.00 každou neděli budou na programu křesťanské písně. Protože děti nemusí vstávat do školy, prázdniny si dá taky Ranní zívaček. Další změna se také týká dětí, o prázdninách nebude probíhat písemná soutěž Proglaso, ale do té telefonické se můžete zapojit každou neděli od 11. hodiny. Dále v programu nenajdete pořady Noční linka a Komentář týdne. V týdenících Vítejte, senioři!, Okolo stolu a Mezi slovy si můžete připomenout to nejzajímavější z archivu tohoto pořadu. V neděli odpoledne nebude znít acapellová hudba – od 16.00 bude na programu pořad Synkopy na kanapi. Deník Jak se vám líbí bude každý prázdninový pátek patřit archivním pořadům. V Tónech ze scény nebudou o prázdninách znít díla na pokračování, místo nich zachytíte výběr krásných melodií a árií od různých skladatelů. Poslední změna připadá na středeční odpoledne, v 16.00 zachytíte místo Soukromé detektivní kanceláře Lorňon Pozvánky na festivaly.

I letos se můžete těšit na živá studia Proglasu z akce Dny lidí dobré vůle. Ty zachytíte ve čtvrtek 4. července v 11.30, 13.30, 15.30 a 17.30. Redaktoři vám přiblíží atmosféru celé akce a připraví pro vás zajímavé rozhovory. Přímý přenos mše svaté z velehradské baziliky začíná v pátek 5. července v 8.30. Celebrovat budou novokněží České republiky.

Rafael Kubelík je celosvětově známý jako dirigent. O jeho skladatelském odkazu se ovšem příliš neví. O nahrávce tří Kubelíkových kvartetů bude Marta Kerlínová hovořit se Sedláčkovým kvartetem, které je natočilo ve světové premiéře. Premiérovou Oktávu naladíte v pátek 5. července od 16.55, reprízu zachytíte 6. července ve 2.00.

Tradice vlakových poutí do Lurd sahá až do začátku minulého století. Aleš Kučera se rozhodl převzít organizaci poutě pro 400 lidí před pár lety. K poutnímu místu ve Francii má totiž velmi osobní vztah. Vydejte se s námi po stopách historie vlakových poutí do Lurd. Rozhovor bude také o osobním vztahu pana Kučery k poutnímu místu v Pyrenejích. Poslouchejte pořad Křesťan a svět v neděli 7. července od 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

(Autorka anonce: Sabina Hauserová, Radio Proglas)

Autor článku:
Radka Blajdová

Související články

Další aktuality

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě za světlo a sílu Ducha Svatého pro církev, aby svoji vnitřní obnovou pomáhala horlivěji celé lidské rodině vyjít z krize způsobené pandemií a vydala se vstříc nové epoše příchodu Božího království.
04.06.2020

Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).
04.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020