P. Barrios Prieto jmenován novým generálním sekretářem COMECE

Biskupové Komise biskupských konferencí zemí Evropské unie (COMECE) jmenovali v rámci svého zasedání 13.-15. května 2019 P. Manuela Enriqua Barriosa Prieta novým generálním tajemníkem COMECE.
Publikováno: 27. 6. 2019 14:45

P. Barrios Prieto nastoupí na místo P. Oliviera Poquillona OP, stávajícího generálního sekretáře COMECE, 1. září 2019. Jeho mandát bude podle nového statutu COMECE trvat čtyři roky.

P. Barrios Prieto vystudoval Papežskou gregoriánskou univerzitu a má doktorát z teologie. Od roku 2011 je ředitelem sekce pro ekumenismus a mezináboženský dialog v rámci Španělské biskupské konference. Nový generální sekretář bude i nadále pokračovat ve snahách COMECE o dialog s institucemi EU, pracovat pro společné dobro a podporovat katolické perspektivy v otázkách pravomocí Evropské unie.

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Programové tipy Radia Proglas na 35. týden 2019

V týdnu od 26. srpna naladíte na Proglasu například reportáž o projektu Dobrokáva nebo pořad věnovaný organizaci Sananim, která pomáhá lidem se závislostí na hazardu.
23.08.2019

Historická poutní cesta do Říma kandiduje na zařazení do fondu světového dědictví UNESCO

Via Francigena, poutní cesta vedoucí přes celý starý kontinent od Canterbury do Říma, kandiduje na zápis do fondu světového dědictví UNESCO. Kromě Itálie kandidaturu podpořily Velká Británie, Francie a Švýcarsko.
23.08.2019

Kustod Svaté země: Sýrie byla před válkou příkladem integrace křesťanů i muslimů

Františkánský kustod Svaté země, otec Francesco Patton, který se v těchto dnech účastní mítinku v Rimini, kde měl přednášku, mluvil s redaktorem Vatikánského rozhlasu o situaci ve Svaté zemi, jež zahrnuje stát Izrael, Palestinu, Sýrii, Jordánsko a Libanon, a to v souvislosti s migrací.
22.08.2019

Církevní školy - známka kvalitního vzdělání

Celkem 95 katolických škol otevře opět své brány v pondělí 2. září. Nově mezi nimi bude také Gymnázium sv. Augustina v Praze, to naváže na mateřskou a základní školu, které již řád augustiniánů na Praze 4 provozuje.
22.08.2019

Karlovy Vary mají biskupa. V největším českém lázeňském městě bude nově působit František Radkovský.

Obyvatelé Karlovarského kraje mají od tohoto týdne nového souseda. Je jím emeritní plzeňský biskup František Radkovský, který se z Plzně přesunul do Karlových Varů. Bydlí na faře u kostela Povýšení sv. Kříže v Rybářích. Některé své plzeňské aktivity si i přesto ponechá. Při této příležitosti jsme biskupovi Františkovi položili několik otázek.
22.08.2019