P. Barrios Prieto jmenován novým generálním sekretářem COMECE

Biskupové Komise biskupských konferencí zemí Evropské unie (COMECE) jmenovali v rámci svého zasedání 13.-15. května 2019 P. Manuela Enriqua Barriosa Prieta novým generálním tajemníkem COMECE.
Publikováno: 27. 6. 2019 14:45

P. Barrios Prieto nastoupí na místo P. Oliviera Poquillona OP, stávajícího generálního sekretáře COMECE, 1. září 2019. Jeho mandát bude podle nového statutu COMECE trvat čtyři roky.

P. Barrios Prieto vystudoval Papežskou gregoriánskou univerzitu a má doktorát z teologie. Od roku 2011 je ředitelem sekce pro ekumenismus a mezináboženský dialog v rámci Španělské biskupské konference. Nový generální sekretář bude i nadále pokračovat ve snahách COMECE o dialog s institucemi EU, pracovat pro společné dobro a podporovat katolické perspektivy v otázkách pravomocí Evropské unie.

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Přímé přenosy bohoslužeb od 27. ledna do 2. února 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
27.01.2020

Prohlášení předsednictva Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) a předsedy Komise biskupských konferencí zemí Evropské unie (COMECE) k 75. výročí osvobození německého nacistického vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau.

27.01.2020

"Dejme v sobě prostor Božímu Slovu" připomněl papež František u příležitosti neděle Božího slova

V neděli dopoledne sloužil římský biskup v bazilice sv. Petra mši u příležitosti neděle Božího slova, kterou stanovil v roce 2019 na svátek sv. Jeronýma (30. září) v listu Aperuit illis.
26.01.2020

Papež František: Naší povinností je plnit přednostní přání Boha spasit všechny

V římské bazilice sv. Pavla za hradbami se v sobotu odpoledne konala bohoslužba nešpor, jak je zvykem na svátek Obrácení sv. Pavla, kterým se končí Týden modliteb za jednotu křesťanů.
25.01.2020

Duchovní mezi paragrafy a kánony – lektor JUDr. Jakub Kříž, Ph.D., advokát

Půldenní seminář praktického uvedení do základů práva v kontextu působení v pastoraci. Výklad je strukturován podle životních událostí, v nichž se duchovní ocitá při správě a řízení farnosti.
24.01.2020