Pán povolává na svou vinici 18 nových kněží

Datum publikace27. 6. 2019, 13.00

„Ty jsi kněz navěky podle řádu Melchisedechova.“ (Ž 110,4) Tato slova žalmu se v těchto červnových dnech stávají více než aktuální pro osmnáct nových kandidátů svěcení. V pražské arcidiecézi a brněnské diecézi proběhla kněžská svěcení již minulou sobotu, v dalších se budou konat o Slavnosti Petra a Pavla 29. června. Kdo jsou tito noví kandidáti kněžství? Přinášíme přehled.

Foto: Jakub Šerých, Betty Horníková, Iva Horálková, Tomáš Cigánek, Dušan Kadlec / Člověk a Víra

Pražská arcidiecéze

Kněžské svěcení přijali z rukou kardinála Dominika Duky OP v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v sobotu 22. června čtyři kandidáti.

• František Čech
    Primice v neděli 23. června v 15.00, Kolín, chrám sv. Bartoloměje
  • Ondřej Kapasný
    Primice v neděli 23. června v 15.00, Praha-Modřany, kostel Nanebevzetí Panny Marie
  • Jaroslav Mrňa
    Primice v sobotu 29. června ve 14.00, Velké Meziříčí, kostel sv. Mikuláše Děkovné mše svaté 30. června v 9.30 v Rudíkově a 7. července v 9.00 ve Staré Boleslavi
  • Václav Revenda
    Primice v neděli 23. června v 11.00, Praha-Vinohrady, kostel Nejsvětějšího Srdce Páně

Brněnská diecéze

V sobotu 22. června udělil biskup Vojtěch Cikrle při bohoslužbě v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně kněžské svěcení třem kandidátům.

• Miroslav Kulifaj
    Primice v pátek 28. června v 15.00, Dolné Lovčice (Slovensko), u zvonice
  • Štěpán Trčka
    Primice v neděli 23. června ve 14.30, Slavonice, kostel Božího těla
  • Petr Macháček OFM Conv.
    Primice tohoto člena Řádu minoritů z farnosti Jihlava proběhly dvě: v neděli 23. června v klášterním kostele Matky Boží v Jihlavě a druhá v brněnském minoritském kostele při slavnosti sv. Jana Křtitele 24. června.

Olomoucká arcidiecéze

Kněžské svěcení proběhne v sobotu 29. června v 9.30 hodin v olomoucké katedrále sv. Václava.

• Jan Faltýnek
    Primice v neděli 30. června v 15.00, kostel sv. Jakuba, Lipník nad Bečvou
  • Ondřej Talaš
    Primice v sobotu 6. července v 15.00, Uherský Brod, klášterní zahrada

Ostravsko-opavská diecéze

Kněžské svěcení se bude konat v sobotu 29. června v 9.30 hodin v katedrála Božského Spasitele v Ostravě.

• Lukáš Dořičák
    Primice v neděli 7. července ve 14.00, Veřovice, kostel Nanebevzetí Panny Marie
  • Jiří Klos
    Primice v sobotu 6. července v 10.00, Ostrava – Mariánské Hory, kostel Panny Marie Královny
  • Lukáš Mocek
    Primice v neděli 30. července v 15.00, Ostrava-Třebovice, park
  • Vojtěch Žvak
    Primice ve čtvrtek 4. července v 16.00, Těrlicko, náměstí

Litoměřická diecéze

Kněžské svěcení se bude konat v sobotu 29. června v 10.00 hodin v katedrále sv. Štěpána v Litoměřicích.

• Václav Novák
    Primice v neděli 30. června ve 14.00, Mladá Boleslav, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Řeholníci

• Martin Moravec O.Cr.
    Kněžské svěcení přijal v sobotu 15. června v hlavním řádovém kostele sv. Františka u Karlova mostu z rukou biskupa Mons. Karla Herbsta SDB a primiční mši svatou sloužil  v neděli 16. června v kostele sv. Petra Na Poříčí, Praha 1.
  • fr. Štěpán Jakub Tichý OPraem.
    Kněžské svěcení proběhne v sobotu 29. června v 10.00 hodin v bazilice Nanebevzetí Panny Marie v Praze na Strahově, primice v pátek 5. července v 10.00 v kostele sv. Jakuba Staršího v Praze-Stodůlkách.
  • Marek Mikuláštík
    Kněžské svěcení proběhlo v sobotu 22. června v Římě v bazilice Santa Maria Maggiore, primice se bude konat v sobotu 6. července v 15.00 v kostele sv. Vavřince ve Vizovicích.
  • Jan Fojtů SDB
    Kněžské svěcení proběhne v sobotu 7. září v 11.00 v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně, primice v neděli 8. září v 10.00 opět v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně.

Přehled všech primic s podrobnými informacemi najdete na http://primice.cz/

Autor článku: Radka Blajdová