Programové tipy Radia Proglas na 30. týden 2019

V týdnu od 22. července se můžete těšit na dva tematické pořady o svatojakubském putování, Čtení na pokračování z knihy Pekařský učedník ze Znojma a hudební pořad Slyšte, lidé! s názvem Marian Friedl, beskydský chameleon.
Publikováno: 19. 7. 2019 12:15

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby: v úterý 23. července v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku (přes rádio Lumen), ve čtvrtek 25. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 26. července mimořádně v 15.30 mši svatou z kostela Božího Milosrdenství ve Slavkovicích (kázat bude P. Zenon Hanas), v neděli 28. července v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

 

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.00.

 

Hostem Kafemlýnku bude kněz Lukáš Engelmann, který vystudoval psychologii, jejíž poznatky využívá denně ve své farářské praxi. Kromě toho na přání rodičů sestavil přednášku na výchovné téma, z které bude vycházet i rozhovor. V úterý 23. července od 9.00 bude mluvit o tom, jak nenahraditelné role maminka i tatínek ve výchově dítěte hrají.

 

Co dělat, když o prázdninách prší? Barvínek v úterý 23. července přineseme tipy na dobré filmy, knížky a hry. Zjistíte také, proč nuda také někdy může být dobrá. Poslouchejte od 16.00.

 

Na čtvrtek 25. července připadá svátek svatého Jakuba, proto připravil Proglas tematický program: V pořadu královehradeckého studia se můžete společně s redaktorem Martinem Weisbauerem podívat do Červeného Kostelce, kde připravují při kostele sv. Jakuba novou tradici zastavení starobylé Svatojakubské poutní cesty do španělského Santiaga de Compostella, která sem vede z polských Vambeřic. Poslouchejte v úterý 23. července od 20.15, nebo v repríze ve středu 24. od 22.00.

Od konce dubna do října roku 2018 Oldřich Bažant, Oliver, putoval z Českých Budějovic do Santiaga de Compostela. Před několika lety se mu podařilo dostat ze závislostí. Kuchař z českobudějovického centra rostlinné stravy začal klást důraz na disciplínu a denní a týdenní „rituály“. Ke hrobu svatého Jakuba došel. A ještě dál. Po návratu domů a do zaměstnání se o své prožitky dělí s těmi, kdo je chtějí slyšet. Rozhovor s ním zachytíte ve čtvrtek 25. července od 20.15.

Pekařský učedník ze Znojma je román o životě svatého Klementa Marie Hofbauera, chudém chlapci z moravských Tasovic, který bývá nazýván také apoštolem Varšavy a který se stal duchovní oporou Vídně obsazené Napoleonem. Z knihy Wilhelma Hünermanna bude číst Igor Dostálek od čtvrtka 25. července. Poslouchejte Čtení na pokračování každý všední den v 11.05 a ve 21.30.

 

Beskydský chameleon je název jedné skladby z Andělem oceněného alba Beránci a vlci. Marian Friedl, beskydský chameleon je název dalšího vydání našeho pořadu Slyšte, lidé!, který naladíte v sobotu 27. července od 19.15. Milan Tesař v něm představí hudebníka, který je autorem nejen Beránků a vlků, ale stojí také v čele beskydské muziky RukyNaDudy, doprovází Jitku Šuranskou v jejím triu, hraje jazz na kontrabas a sám si vyrábí dřevěné lidové nástroje.

 

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Rozhovor s velvyslancem Václavem Kolajou v italském tisku

Tento týden publikovala italská tisková agentura ACI Stampa v souvislosti s blížícím se výročím sametové revoluce a českou národní poutí do Říma obsáhlý rozhovor s českým velvyslancem ve Vatikánu Václavem Kolajou. Jakým způsobem fungovaly vztahy mezi Svatým stolcem a Československem v období komunismu? A proč si v době železné opony Československo vysloužilo titul jednoho z nejvíce protikatolicky zaměřených států? To jsou některé z otázek, na které český velvyslanec odpovídal.
16.08.2019

Tři novici Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele složili dočasné sliby

Během včerejší slavnosti Nanebevzetí Panny Marie složili v bazilice na Svaté Hoře u Příbrami novici br. Pavel Hodousek, P. Jan Kuník a br. Lukáš Michalovič do rukou provinciála Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele P. Václava Hypiusa dočasné sliby čistoty, chudoby a poslušnosti.
16.08.2019

Programové tipy Radia Proglas na 34. týden 2019

V týdnu od 19. srpna se můžete například těšit na reportáž o kurzu přežití, který absolvovali výherci soutěže Hrdina Barvínku, nebo na rozhovor s Mons. Václavem Malým k připomínce 21. srpna 1968.
15.08.2019

Nanebevzetí Panny Marie slavíme již více než 16 století

Na dnešní den 15. srpna připadá Slavnost Nanebevzetí Panny Marie. Odkdy a proč si vlastně tento svátek připomínáme? Jak se na tuto skutečnost dívají jiné církve?
15.08.2019

Biskup Vlastimil Kročil: Novému proboštu vyprošuji od Boha milost a sílu

Ve středu 14. 8. 2019 uvedl diecézní biskup Vlastimil Kročil vikáře Ivo Prokopa do úřadu jindřichohradeckého probošta. V úřadu chce nový probošt navázat na službu předchůdců.
15.08.2019