Programové tipy Radia Proglas na 30. týden 2019

V týdnu od 22. července se můžete těšit na dva tematické pořady o svatojakubském putování, Čtení na pokračování z knihy Pekařský učedník ze Znojma a hudební pořad Slyšte, lidé! s názvem Marian Friedl, beskydský chameleon.
Publikováno: 19. 7. 2019 12:15

V aktuálním týdnu vysílá Proglas následující bohoslužby: v úterý 23. července v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku (přes rádio Lumen), ve čtvrtek 25. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 26. července mimořádně v 15.30 mši svatou z kostela Božího Milosrdenství ve Slavkovicích (kázat bude P. Zenon Hanas), v neděli 28. července v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

 

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.00.

 

Hostem Kafemlýnku bude kněz Lukáš Engelmann, který vystudoval psychologii, jejíž poznatky využívá denně ve své farářské praxi. Kromě toho na přání rodičů sestavil přednášku na výchovné téma, z které bude vycházet i rozhovor. V úterý 23. července od 9.00 bude mluvit o tom, jak nenahraditelné role maminka i tatínek ve výchově dítěte hrají.

 

Co dělat, když o prázdninách prší? Barvínek v úterý 23. července přineseme tipy na dobré filmy, knížky a hry. Zjistíte také, proč nuda také někdy může být dobrá. Poslouchejte od 16.00.

 

Na čtvrtek 25. července připadá svátek svatého Jakuba, proto připravil Proglas tematický program: V pořadu královehradeckého studia se můžete společně s redaktorem Martinem Weisbauerem podívat do Červeného Kostelce, kde připravují při kostele sv. Jakuba novou tradici zastavení starobylé Svatojakubské poutní cesty do španělského Santiaga de Compostella, která sem vede z polských Vambeřic. Poslouchejte v úterý 23. července od 20.15, nebo v repríze ve středu 24. od 22.00.

Od konce dubna do října roku 2018 Oldřich Bažant, Oliver, putoval z Českých Budějovic do Santiaga de Compostela. Před několika lety se mu podařilo dostat ze závislostí. Kuchař z českobudějovického centra rostlinné stravy začal klást důraz na disciplínu a denní a týdenní „rituály“. Ke hrobu svatého Jakuba došel. A ještě dál. Po návratu domů a do zaměstnání se o své prožitky dělí s těmi, kdo je chtějí slyšet. Rozhovor s ním zachytíte ve čtvrtek 25. července od 20.15.

Pekařský učedník ze Znojma je román o životě svatého Klementa Marie Hofbauera, chudém chlapci z moravských Tasovic, který bývá nazýván také apoštolem Varšavy a který se stal duchovní oporou Vídně obsazené Napoleonem. Z knihy Wilhelma Hünermanna bude číst Igor Dostálek od čtvrtka 25. července. Poslouchejte Čtení na pokračování každý všední den v 11.05 a ve 21.30.

 

Beskydský chameleon je název jedné skladby z Andělem oceněného alba Beránci a vlci. Marian Friedl, beskydský chameleon je název dalšího vydání našeho pořadu Slyšte, lidé!, který naladíte v sobotu 27. července od 19.15. Milan Tesař v něm představí hudebníka, který je autorem nejen Beránků a vlků, ale stojí také v čele beskydské muziky RukyNaDudy, doprovází Jitku Šuranskou v jejím triu, hraje jazz na kontrabas a sám si vyrábí dřevěné lidové nástroje.

 

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019