Svatoanežská sbírka - poslední dny k získání archů pro otisky prstů

Už jen osmnáct dnů zbývá českým a moravským farnostem, které se dosud nezaregistrovaly, k jejich registraci do Svatoanežské sbírky v rámci Národní pouti do Říma 2019. Již pouhých osmnáct dnů mohou tyto farnosti požádat o archy pro otisk prstů těch, kteří se chtějí k této sbírce přidat.
Publikováno: 22. 7. 2019 14:00

Duchovní správci mohou své farnosti do celonárodní sbírky jednoduše přihlásit pomocí odkazu: https://anezka2019.cz/Svatoanezska-sbirka.htm

Celonárodní pouť do Říma se uskuteční ve dnech 11. až 13. listopadu 2019 při příležitosti 30. výročí svatořečení Anežky České. Z celostátní sbírky bude uhrazena plastika Koruna svaté Anežky od akademického sochaře Daniela Ignáce Trubače, zbytek peněz obdrží papež František jako dar pro potřeby chudých. Každý přispěvatel dostává pamětní medaili z Pražské mincovny s motivem svaté Anežky ze sousoší sv. Václava na Václavském náměstí v Praze. Na webových stránkách anezka2019.cz jsou aktualizované informace o soše, medailích, národní sbírce, listopadové pouti i národní patronce svaté Anežce.

(Zdroj: Biskupství královéhradecké)

 

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Papež František: Nechme se ohromovat Božími překvapeními

Při dnešní audienci zazněl úryvek z 10. kapitoly Skutků apoštolů, jejímž hlavním protagonistou je Petr. Název katecheze „Bůh nikomu nestraní (Sk 10,34). Petr a vylití Ducha Svatého na pohany“ zve nejen prvního z dvanácti apoštolů, ale i nás, abychom se nechali Bohem překvapovat a nebránili Mu v Jeho kreativitě. 
16.10.2019

120. plenární zasedání ČBK se uskuteční na Svatém Hostýně

Čeští a moravští biskupové i představitelé mužských a ženských řádů se sejdou na 120. plenárním zasedání, které se bude konat ve dnech 21. - 23. října 2019 na Svatém Hostýně.
16.10.2019

Společné vyjádření ERC, ČBK a FŽO k rozhodnutí Ústavního soudu o církevních náhradách

Přinášíme společné prohlášení ERC, ČK a FŽO ke včeršímu rozhodnutí Ústavního soudu, který shledal zdanění tzv. církevních náhrad za protiústavní:
16.10.2019

Misijní most modlitby propojí věřící již tento pátek

Misijní most modlitby je aktivitou Papežských misijních děl spojenou s oslavou Světového dne misií – Misijní nedělí. Naši biskupové zvou věřící v letošním roce k této aktivitě již v pátek 18. 10. 2019 večer, ideálně v 18 hodin.
16.10.2019

Katolický týdeník: Poprvé zahrály svatovítské varhany

Nové svatovítské varhany se poprvé rozezněly. Nikoli pod klenbami pražské katedrály, ale v montážním sále dílny varhanáře Gerharda Grenzinga ve španělském El Papiolu nedaleko Barcelony.
15.10.2019