Kardinál Dominik Duka zůstává členem Kongregace pro instituty zasvěceného života

Český primas kardinál Dominik Duka OP dostal od papeže Františka na další pětileté období pověření do Kongregace pro společnosti zasvěceného života a společnosti apoštolského života. Na Twitteru o tom informoval mediální poradce pražského arcibiskupství a kněz plzeňské diecéze Romuald Štěpán Rob.
Publikováno: 24. 7. 2019 15:00

Foto: http://www.dominikduka.cz

Je nám velkou ctí zaslat jmenovací dekret podepsaný státní sekretářem a také chceme vyjádřit naši živou radostnou účast. Těšíme se na setkání s Vámi, srdečně zdravíme a přejeme vše dobré,“ stojí v dopise podepsaném prefektem kongregace kardinálem João Brazem de Avizou.

Kongregace pro instituty zasvěceného života je laicky řečeno vatikánské ministerstvo, které nějakým způsobem spravuje a má na starosti instituty zasvěceného života po celém světě,“ vysvětlil Romuald Štěpán Rob.

Kardinál Duka už byl členem této kongregace v minulém období; obdrženým dekretem papež František jeho službu prodloužil na dalších pět let. „Jedná se o pravidelné konzultace, scházení; v tomto smyslu se Dominik kardinál Duka podílí na správě a řízení celé katolické církve a institutů zasvěceného života po celém světě,“ doplnil Rob náplň této služby.

(Zdroj: Proglas, Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Videokázání (nejen) pro děti - 15. neděle v mezidobí

Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti na 13. neděli v mezidobí.
11.07.2020

Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava hledá učitele/ku

Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava hledá od 1. 9. 2020 učitele/učitelku hudební výchovy. Informace na telefonním čísle: 567 213 915 nebo 608 974 737, více na https://web.sosmb.cz.
10.07.2020

Zveme na konferenci představující dotační možnosti nového programového období EU

Česká biskupská konference pořádá konferenci "Příležitosti nového programového období Evropské unie 2021 – 2027 pro církevní organizace". Akce se koná 19. listopadu 2020 od 9.30 hodin do 16:30 hodin v Arcibiskupském paláci v Praze.
10.07.2020

Benedikt XVI. napsal list k pohřbu svého bratra Georga

Emeritní papež Benedikt XVI. sledoval pohřeb svého bratra Georga Ratzingera, zesnulého 1. července, v přímém přenosu z Vatikánu. Zůstal tak v duchovním spojení s komunitou v řezenském dómu, zdůraznil biskup Rudolf Voderholzer při zahájení rekviem. Na pohřebních obřadech, které začaly ve středu 8.7.2020 v 10 hodin v řezenském dómu, zastupoval emertiního papeže jeho osobní sekretář, arcibiskup Georg Gänswain, který také přednesl pohřební řeč napsanou Benediktem XVI. a adresovanou řezenskému biskupovi. Přinášíme ji v plném znění:
09.07.2020

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červenec 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě k Panně Marii, aby nám vyprosila moudré a svobodné srdce, které Bohu svým životem říká: dělej si, Pane, se mnou, co chceš!
09.07.2020