Kardinál Dominik Duka zůstává členem Kongregace pro instituty zasvěceného života

Český primas kardinál Dominik Duka OP dostal od papeže Františka na další pětileté období pověření do Kongregace pro společnosti zasvěceného života a společnosti apoštolského života. Na Twitteru o tom informoval mediální poradce pražského arcibiskupství a kněz plzeňské diecéze Romuald Štěpán Rob.
Publikováno: 24. 7. 2019 15:00

Foto: http://www.dominikduka.cz

Je nám velkou ctí zaslat jmenovací dekret podepsaný státní sekretářem a také chceme vyjádřit naši živou radostnou účast. Těšíme se na setkání s Vámi, srdečně zdravíme a přejeme vše dobré,“ stojí v dopise podepsaném prefektem kongregace kardinálem João Brazem de Avizou.

Kongregace pro instituty zasvěceného života je laicky řečeno vatikánské ministerstvo, které nějakým způsobem spravuje a má na starosti instituty zasvěceného života po celém světě,“ vysvětlil Romuald Štěpán Rob.

Kardinál Duka už byl členem této kongregace v minulém období; obdrženým dekretem papež František jeho službu prodloužil na dalších pět let. „Jedná se o pravidelné konzultace, scházení; v tomto smyslu se Dominik kardinál Duka podílí na správě a řízení celé katolické církve a institutů zasvěceného života po celém světě,“ doplnil Rob náplň této služby.

(Zdroj: Proglas, Tiskové středisko Svatého stolce)

Autor článku:
Tomáš Tetiva

Související články

Další aktuality

Biskupové zaslali papeži Františkovi blahopřání k výročí svěcení a narozeninám

Papež František si dnes připomíná 50. výročí od přijetí svého kněžského svěcení a o pár dní později, v úterý 17. prosince, oslaví i své 83. narozeniny. Při příležitosti těchto výročí poslal Svatému otci jménem celé České biskupské konference blahopřání její předseda kardinál Dominik Duka OP.
13.12.2019

Programové tipy Radia Proglas na 51. týden 2019

V týdnu od 16. prosince se můžete těšit na rozhovory s Ivem Šmoldasem nebo s cukrářkou Ivetou Fabešovou.
13.12.2019

Svatý otec vydal poselství k 53. světovému dni míru

„Mír jako cesta naděje: dialog, usmíření a ekologická přeměna“ je tématem papežova poselství u příležitosti 53. světového dne míru, který se bude slavit 1. ledna 2020.
13.12.2019

Hradec Králové bude hostit Celostátní setkání mládeže

Biskupové na svém plenárním zasedání rozhodli o konání Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové v létě 2021.
13.12.2019

V prosinci byl zahájen Lorentánský jubilejní rok

Na Slavnost Panny Marie počaté bez poskvrny prvotního hříchu 8. prosince byl v italském Loretu zahájen Loretánský jubilejní rok. Svatá brána se na tomto poutním místě otevřela sto let poté, kdy byla Panna Marie z Loreta prohlášena patronkou cestujících letadlem. Jubilejní rok, jehož téma zní „Povoláni letět vysoko“, bude ukončen 10. prosince 2020.
13.12.2019