Duchovní mezi paragrafy a kánony – lektor JUDr. Jakub Kříž, Ph.D.

Datum publikace12. 5. 2021, 10.00

Půldenní seminář praktického uvedení do základů práva v kontextu působení v pastoraci. Výklad je strukturován podle životních událostí, v nichž se duchovní ocitá při správě a řízení farnosti.

Semináře nabízíme aktuálně pro kněze, jáhny, řeholníky, řeholnice a odborníky z řad zaměstnanců biskupství a dalších církevních institucí.

Termín kurzu vypíšeme podle zájmu.

Můžete se předběžně přihlásit na vzdelavani@cirkev.cz.

Účastnický poplatek je 600,- Kč. Kurz je spoluhrazen z grantové podpory Americké biskupské konference (USCCB).

Kurz se soustředí na postavení duchovního jako statutárního orgánu, z něj vyplývající odpovědnost a související otázka právního jednání.

Stručně se v semináři dotkneme také veřejnoprávních omezení života duchovního správce, zejména trestněprávních.

Cílem je vybavit účastníky základní orientací v právním prostoru, aby byli v praxi schopni odhadnout potřebu sjednání podpory odborníka a formulovat vůči němu své potřeby.

Pokud máte jakékoliv dotazy k obsahu, obraťte se na pulkrabkova@cirkev.cz

Proběhlé semináře:

• Praha  22. 10. 2019