Vatikán buduje veřejný systém k nahlašování případů zneužívání

Datum publikace31. 7. 2019, 10.15

Podle informace zveřejněné v deníku Svatého stolce L´Osservatore Romano vznikne do konce roku v městském státě Vatikán veřejný, stálý a snadno přístupný systém pro oznamování zločinů a zanedbání, které se týkají sexuálního zneužívání nezletilých a zranitelných osob.

Foto: Bohumil Petrik/CNA

V dopise zaslaném prefektům vatikánských úřadů a duchovním asistentům činným v městském státu o tom informuje kardinál Angelo Comastri. Všechny podnikané kroky reagují na nejnovější dokumenty papeže Františka v tomto ohledu a odpovídají směrnicím na ochranu nezletilých, které vikariát Městského státu Vatikán přijal 26. března 2019.

Na jejich základě byl v červnu jmenován referent pro ochranu nezletilých, Mons. Robert Oliver, sekretář stejnojmenné papežské komise. Stane se tak kontaktní osobou, na kterou se lze obracet v případě informací či podezření týkajících se zneužívání nezletilých či zranitelných osob a dále v případě zneužití v církevním prostředí či zanedbání ze strany úřadů.

(Zdroj: Vatican News)

Autor článku: Radka Blajdová