Mladí animátoři se setkají v Chotěboři již příští týden

Celostátní setkání animátorů s mottem „S Janem za Ježíšem“ se po pětileté přestávce uskuteční v Chotěboři na Vysočině od úterý 13. do neděle 18. srpna.
Publikováno: 9. 8. 2019 13:00

Foto: Gabriela Novakova / Člověk a Víra

Pořadatelé očekávají velkou návštěvnost, která by měla přesáhnout 250 účastníků ve věku od 16 do 24 let. Ti si již při přihlašování na setkání zvolili dvě z osmi „laboratoří“, zaměřených na média, tvorbu grafiky a vizuálu, selfmanagement, hudbu, modlitbu, evangelizaci, komunikaci nebo společenství. „Cílem všech laboratoří je, aby se mladí seznámili s tématem a prohloubili své znalosti. Nejde o frontální vyučování, ale o praktickou dovednost a konkrétní výstup. Mladí se zároveň budou učit pracovat v týmech a ve společenství s druhými a pro druhé,“ řekl ředitel Sekce pro mládež při České biskupské konferenci P. Kamil Strak.

Kromě laboratoří program mladým nabídne také každodenní slavení liturgie, školu modlitby pod vedením řeholních společenství nebo jednotlivců, ale také čas pro sport, divadlo nebo koncerty. „Cílem setkání je, aby více zakusili setkání s Bohem, krásu, pestrost a ryzost života v církvi a díky laboratořím se zdokonalili v dovednostech pro službu druhým a hlásání Božího království,“ dodal za přípravný tým P. Kamil.

Kromě již zmíněných účastníků se letošního setkání zúčastní také více než 100 hostů, 20 řeholníků, 15 kněží a 6 biskupů - Mons. Jan Graubner, Mons. Martin David, Mons. Pavel Konzbul, Mons. Pavel Posád, Mons Jan Vokál a Mons. Zdenek Wasserbauer.

Program pro veřejnost

Chcete se zúčastnit programu, přestože nesplňujete věkovou hranici setkání  či snad nejste přihlášení? Pokud ano, pak jste srdečně zváni nejen na společné mše svaté, které se konají od středy do soboty v 17.30 v kostele sv. Jakuba staršího a v neděli od 11.00 na prostranství u kaple Povýšení svatého Kříže, ale také v čase od 13.30 do 14.30 před místní Sokolovnu. Právě v tomto čase se ve středu, čtvrtek a pátek uskuteční kulturní program. Představí se mladá slam poetristka Ellen Makumbirofa, kapela Way to go a Víťa Marčík s představením O holčičce, která se ještě nenarodila.  Podrobnosti naleznete v programu, který je ke stažení zde.

Více informací o průběhu setkání bude na webu nebo na facebookové stránce .Soubory ke stažení

velikost 545 KB
Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019