Předseda slovenských biskupů vyjádřil podporu předsedovi Konference biskupů Polska

Předseda Konference biskupů Slovenska, bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, vyjádřil solidaritu a podporu předsedovi Polské biskupské konference, poznańskému arcibiskupovi Mons. Stanislawu Gądeckému, v souvislosti s vlnou kritiky, která se zvedla vůči krakovskému arcibiskupovi Markovi Jędraszewskému za jeho kritické vyjádření vůči novým ideologiím.
Publikováno: 12. 8. 2019 17:30

Mons. Stanislav Zvolenský v listu arcibiskupovi Gądeckému napsal, že jen před třemi desetiletími se země střední a východní Evropy nacházeli v područí komunistické ideologie. "Jsme proto citliví na jakékoli pokusy umlčet názory na některá témata jen proto, že jsou z ideologických důvodů považovány za politicky nekorektní," zdůraznil bratislavský arcibiskup a dodal, že dnes, více než kdykoliv předtím, "je důležité mluvit o člověku v jeho celistvosti a zabývat se křesťanskou antropologií ."

Předseda KBS listem reagoval na prohlášení předsedy Polské biskupské konference, který vyzdvihl, že "lidé z prostředí tzv. sexuálních menšin jsou naši bratři a sestry, za kterých dal Kristus svůj život a jejichž také chce přivést ke spáse. Úcta ke konkrétním lidem však nemůže vést k přijetí ideologie, která si klade za cíl uskutečnění revoluce v oblasti společenských zvyků a mezilidských vztahů."

Arcibiskupa Gadeckého již minulý týden v pátek podpořil předseda České biskupské konference kardinál Dominik Duka, a byl to právě on, kdo vyzval Konferenci biskupů Slovenska a Maďarskou biskupskou konferenci, aby se k podpoře polského arcibiskupa také připojili.

Zdroj: TK KBS

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Církevní školy - známka kvalitního vzdělání

Celkem 95 katolických škol otevře opět své brány v pondělí 2. září. Nově mezi nimi bude také Gymnázium sv. Augustina v Praze, to naváže na mateřskou a základní školu, které již řád augustiniánů na Praze 4 provozuje.
21.08.2019

Mel Gibson připravuje film Vzkříšení Krista

Ve Svatém týdnu příštího roku se má objevit v kinech celého světa nový film Mela Gibsona „Vzkříšení Krista“ (The Resurrection of Christ). Naváže na slavné filmové ztvárnění Kristových pašíjí z roku 2004 (The Passion, česky Umučení Ježíše Krista) a to jak stylem tak obsazením.
20.08.2019

V Boskovicích odhalili památník kardinála Špidlíka

Srdce obepnuté kovovým křížem připomíná v Boskovicích na Blanensku tamního rodáka, kardinála Tomáše Špidlíka. Od jeho narození letos v prosinci uplyne 100 let, zemřel v dubnu 2010 v Římě. Památník lidé najdou v parčíku s dětským hřištěm v Bělské ulici, poblíž Špidlíkova rodného domku.
19.08.2019

Barma zoufale potřebuje lásku, spravedlnost a milosrdenství, říká kardinál Bo

Barmský kardinál Charles Bo zveřejnil pastorační dopis „o výzvách, kterým dnes čelí lidé v Barmě, zejména v souvislosti s nadcházejícími volbami v příštím roce“. V něm se zamýšlí nad tématem „Boží láska k lidem a národům Asie“.
19.08.2019

Přímé přenosy bohoslužeb od 19. do 25. srpna 2019

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
19.08.2019