Předseda slovenských biskupů vyjádřil podporu předsedovi Konference biskupů Polska

Předseda Konference biskupů Slovenska, bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, vyjádřil solidaritu a podporu předsedovi Polské biskupské konference, poznańskému arcibiskupovi Mons. Stanislawu Gądeckému, v souvislosti s vlnou kritiky, která se zvedla vůči krakovskému arcibiskupovi Markovi Jędraszewskému za jeho kritické vyjádření vůči novým ideologiím.
Publikováno: 12. 8. 2019 17:30

Mons. Stanislav Zvolenský v listu arcibiskupovi Gądeckému napsal, že jen před třemi desetiletími se země střední a východní Evropy nacházeli v područí komunistické ideologie. "Jsme proto citliví na jakékoli pokusy umlčet názory na některá témata jen proto, že jsou z ideologických důvodů považovány za politicky nekorektní," zdůraznil bratislavský arcibiskup a dodal, že dnes, více než kdykoliv předtím, "je důležité mluvit o člověku v jeho celistvosti a zabývat se křesťanskou antropologií ."

Předseda KBS listem reagoval na prohlášení předsedy Polské biskupské konference, který vyzdvihl, že "lidé z prostředí tzv. sexuálních menšin jsou naši bratři a sestry, za kterých dal Kristus svůj život a jejichž také chce přivést ke spáse. Úcta ke konkrétním lidem však nemůže vést k přijetí ideologie, která si klade za cíl uskutečnění revoluce v oblasti společenských zvyků a mezilidských vztahů."

Arcibiskupa Gadeckého již minulý týden v pátek podpořil předseda České biskupské konference kardinál Dominik Duka, a byl to právě on, kdo vyzval Konferenci biskupů Slovenska a Maďarskou biskupskou konferenci, aby se k podpoře polského arcibiskupa také připojili.

Zdroj: TK KBS

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Programové tipy Radia Proglas na 43. týden 2019

V týdnu od 21. října se můžete těšit na pořad věnovaný poutnímu místu Zlatice v Podkrkonoší nebo rozhovor s novinářem Josefem Pazderkou.
18.10.2019

Apoštolský vikář Aleppa: Turci napadli region s mučednickou minulostí

Mučednickou minulost regionu na turecko-syrské hranici připomíná také apoštolský vikář Aleppa Georges Abou Kazen. Jak říká v rozhovoru pro Vatican News, Kurdové nejsou jedinou obětí tureckého útoku.
18.10.2019

John Henry Newman: Světec pro dnešní dobu

Papež František v neděli 13. října v Římě svatořečil Johna Henryho Newmana (1801–1890). Nový světec prožil téměř celé 19. století, první polovinu svého života jako anglikán a druhou polovinu jako katolík. Byl knězem, oblíbeným kazatelem, spisovatelem a význačným teologem obou církví. Ačkoli žil už před delší dobou, stále má dnešním lidem co říct, jak to dosvědčuje také následujících devět oblastí, které nastínil Jack Valero, koordinátor Výboru pro Newmanovu kanonizaci zodpovědný za tisk a média.
18.10.2019

Beatifikační proces Chiary Lubichové postupuje do Vatikánu

Beatifikační proces zakladatelky hnutí fokokoláre Chiary Lubichové vstupuje do druhého stupně. V neděli 10. listopadu bude v katedrále sv. Petra ve Frascati u Říma zakončena diecézní fáze procesu. Pokračovat bude ve Vatikánu, na Kongregaci pro svatořečení.
17.10.2019

Justitia et Pax: Žít společně v Evropě - poučení ze Slovenska

Zveřejňujeme text závěrečného prohlášení mezinárodní Konference evropských komisí pro spravedlnost a mír, které se konalo 11. – 14. října 2019 v Bratislavě.
17.10.2019