Předseda slovenských biskupů vyjádřil podporu předsedovi Konference biskupů Polska

Předseda Konference biskupů Slovenska, bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, vyjádřil solidaritu a podporu předsedovi Polské biskupské konference, poznańskému arcibiskupovi Mons. Stanislawu Gądeckému, v souvislosti s vlnou kritiky, která se zvedla vůči krakovskému arcibiskupovi Markovi Jędraszewskému za jeho kritické vyjádření vůči novým ideologiím.
Publikováno: 12. 8. 2019 15:30

Mons. Stanislav Zvolenský v listu arcibiskupovi Gądeckému napsal, že jen před třemi desetiletími se země střední a východní Evropy nacházeli v područí komunistické ideologie. "Jsme proto citliví na jakékoli pokusy umlčet názory na některá témata jen proto, že jsou z ideologických důvodů považovány za politicky nekorektní," zdůraznil bratislavský arcibiskup a dodal, že dnes, více než kdykoliv předtím, "je důležité mluvit o člověku v jeho celistvosti a zabývat se křesťanskou antropologií ."

Předseda KBS listem reagoval na prohlášení předsedy Polské biskupské konference, který vyzdvihl, že "lidé z prostředí tzv. sexuálních menšin jsou naši bratři a sestry, za kterých dal Kristus svůj život a jejichž také chce přivést ke spáse. Úcta ke konkrétním lidem však nemůže vést k přijetí ideologie, která si klade za cíl uskutečnění revoluce v oblasti společenských zvyků a mezilidských vztahů."

Arcibiskupa Gadeckého již minulý týden v pátek podpořil předseda České biskupské konference kardinál Dominik Duka, a byl to právě on, kdo vyzval Konferenci biskupů Slovenska a Maďarskou biskupskou konferenci, aby se k podpoře polského arcibiskupa také připojili.

Zdroj: TK KBS

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Svatý otec: Dialog s Bohem je milost naší víry

Při pravidelné středeční audienci hovořil papež František o tom, že díky Ježíši a modlitbě máme přístup k Nejsvětější Trojici. Pokračoval tak ve svém cyklu katechezí věnovaných právě tématu modlitby, přičemž tento týden se zaměřil na vztah mezi modlitbou a Trojicí.
03.03.2021

Abeceda křesťanské víry P. Stanislava Přibyla - 14. díl K - Kříž

Dalším písmenem v abecedě je písmeno K jako Kříž. Kříž je znamením utrpení Ježíše Krista. Původně byl kříž především krutý popravčí nástroj, ale tím, že Ježíš přijal smrt na kříži a vstal z mrtvých, se kříž stal znamením naší spásy. Více v zamyšlení generálního sekretáře ČBK P. Stanislava Přibyla ze série krátkých videí Abeceda křesťanské víry.
03.03.2021

Papež František: Zpověď promlouvá o nekonečném Božím milosrdenství

Vatikánská nadace „Celosvětové sítě modlitby s papežem“ zveřejnila březnové videoposelství, kterým papež František doprovází evangelizační úmysl na tento měsíc. Tentokrát se věnuje svátosti smíření a František v něm vyzdvihuje radost, která pramení z tohoto setkání s Božím soucitem a láskou.
03.03.2021

Katolický týdeník: Texaský biskup Čechoameričan

Nového pomocného biskupa s českými kořeny dostala arcidiecéze San Antonio v Texasu. Je jím církevní právník a dosavadní generální vikář diecéze Victoria GARY JANAK. Krátce po svém jmenování poskytl Katolickému týdeníku rozhovor.
03.03.2021

Výzvy REACT EU už v březnu

Dne 26. února 2021 schválil Monitorovací výbor Integrovaného regionální operačního programu harmonogram výzev na rok 2021, obsahující výzvy REACT EU a hodnotící kritéria pro výzvy REACT EU.
02.03.2021